54227-2024 - Wettbewerb
Polen – Netzwerkserver – Zakup i rozbudowa rozwiązania SDS, SDN, platformy serwerowej oraz zakup licencji
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung - Änderungsbekanntmachung
Dienstleistungen - Lieferleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Zakup i rozbudowa rozwiązania SDS, SDN, platformy serwerowej oraz zakup licencji
Beschreibung: 1. Przedmiotem jest rozbudowa centrum danych o zasoby pamięci, mocy obliczeniowej, sieci i nowych usług w ramach obecnie posiadanej architektury, jaka została zbudowana w 2022 roku, rozumiana jako dostawa i wdrożenie infrastruktury informatycznej do wyposażenia serwerowni Muzeum Narodowego w Krakowie, która obejmuje: 1) dostawę wraz z konfiguracją i wdrożeniem dodatkowych platform serwerowych wraz z dodatkowymi licencjami, subskrypcjami, okablowaniem oraz konfiguracją i migracją usług i danych, 2) dostawę wraz z konfiguracją rozwiązania SDN (Software Defined Network) wraz z dodatkowymi licencjami, subskrypcjami, okablowaniem oraz konfiguracją i migracją wskazanych urządzeń, systemów i usług, 3) dostawę wraz z konfiguracją rozwiązania SDS (Software Defined Storage) wraz z dodatkowymi licencjami, subskrypcjami, okablowaniem oraz konfiguracją i migracją wskazanych danych, 4) dostawę wraz z konfiguracją systemów operacyjnych do działającej już w ramach obecnej infrastruktury platformy hiperkonwergentnej wraz z licencjami oraz uruchomieniem we wskazany sposób wskazanych usług. 2. W ramach rozbudowy obecnego klastra serwerowego wymagane jest dostarczenie do niego dodatkowej mocy obliczeniowej i pamięci w formie dodatkowych platform serwerowych, które to będą obsługiwane przez już działające w infrastrukturze urządzenia udostępniającego fabrykę LAN/SAN oraz zarządzanie dla obecnego klastra platformy hiperkonwergentnej. Wymagane jest dostarczenie: 1) licencja na obsługę portu 25Gbps w działającym już w infrastrukturze Zamawiającego urządzeniu udostępniającego fabrykę LAN/SAN oraz zarządzanie dla obecnego klastra platformy hiperkonwergentnej – sztuk 16; 2) licencja na obsługę portu 100Gbps w działającym już w infrastrukturze Zamawiającego urządzeniu udostępniającego fabrykę LAN/SAN oraz zarządzanie dla obecnego klastra platformy hiperkonwergentnej – sztuk 8; 3) kabel QSFP-100G-CU1M kompatybilny z infrastrukturą znajdująca się w posiadaniu Zamawiającego, zapewniający pełne wsparcie producenta platformy hiperkonwergentnej – sztuk 4; 4) kabel QSFP-100G-CU2M kompatybilny z infrastrukturą znajdująca się w posiadaniu Zamawiającego, zapewniający pełne wsparcie producenta platformy hiperkonwergentnej – sztuk 8; 5) kabel QSFP-100G-CU3M kompatybilny z infrastrukturą znajdująca się w posiadaniu Zamawiającego, zapewniający pełne wsparcie producenta platformy hiperkonwergentnej – sztuk 8; 6) kabel SFP-H25G-CU5M kompatybilny z infrastrukturą znajdująca się w posiadaniu Zamawiającego, zapewniający pełne wsparcie producenta platformy hiperkonwergentnej – sztuk 16; 7) kabel SFP-H25G-CU3M kompatybilny z infrastrukturą znajdująca się w posiadaniu Zamawiającego, zapewniający pełne wsparcie producenta platformy hiperkonwergentnej – sztuk 16; 8) wkładka dual-rate SFP 10/25G CSR-S kompatybilny z infrastrukturą znajdująca się w posiadaniu Zamawiającego, zapewniający pełne wsparcie producenta platformy hiperkonwergentnej – sztuk 8; 9) wkładka SFP 25G SR-S kompatybilny z infrastrukturą znajdująca się w posiadaniu Zamawiającego, zapewniający pełne wsparcie producenta platformy hiperkonwergentnej – sztuk 8; 10) wkładka SFP GLC-TE 1000BASE-T kompatybilny z infrastrukturą znajdująca się w posiadaniu Zamawiającego, zapewniający pełne wsparcie producenta platformy hiperkonwergentnej – sztuk 8; 11) wkładka SFP GLC-SX 1000BASE-SX kompatybilny z infrastrukturą znajdująca się w posiadaniu Zamawiającego, zapewniający pełne wsparcie producenta platformy hiperkonwergentnej – sztuk 8; 12) 4 platformy serwerowe 1RU, które umożliwią uruchamianie na nich profili tworzonych w ramach urządzenia/systemu udostępniającego fabrykę LAN/SAN oraz zarządzanie dla obecnego klastra platformy hiperkonwergentnej, gdzie każdy z nich posiada: a) dwa zasilacze 1200W klasy Titanium wraz z kablami zasilającymi EU, b) dwa procesory posiadające co najmniej 10 rdzeni każdy, zapewniające dla każdej zaoferowanej platformy serwerowej osiągnięcie w teście CPU2017 Integer Rate Base publikowanym na stronach spec.org dla „Floating Point Rates” wyniku minimum 280 punktów, c) osiem kości pamięci RAM 32GB DDR5-4800 RDIMM, d) kartę sieciową kompatybilną z urządzeniem i systemem tworzącym fabrykę LAN/SAN oraz zarządzanie dla obecnego klastra platformy hiperkonwergentnej, która obsługuje 4 porty 10/25/50G i umożliwia tworzenie wirtualnych kart NIC/HBA z poziomu posiadanego urządzenia/systemu udostępniającego zarządzanie dla obecnego klastra platformy hiperkonwergentnej, e) szyny montażowe w szafie rack oraz dodatkowe ramię na kable, f) ramka zabezpieczająca front serwera oraz element odpowiadający za zalogowanie zdarzeń dotyczących otwarcia obudowy serwera, g) moduł TPM 2.0 oraz trzy razy PCIe Riser Gen4 x16HH, h) subskrypcja dla systemu z rodziny GNU/Linux tożsamego z dystrybucją wykorzystywaną u Zamawiającego dla serwera fizycznego z 2xCPU, ze wsparciem producenta 5 lat; i) subskrypcje umożliwiająca podłączenie dostarczonego systemu GNU/Linux do systemu zarządzającego systemami GNU/Linux u Zamawiającego ze wsparciem producenta tego systemu na okres 5 lat; j) subskrypcje umożliwiające podłączenie serwera do platformy chmurowej do zarządzania serwerami, w tym aktualizacji jego komponentów w formie SaaS ze wsparciem producenta na okres min. 5-lat; k) gwarancja i serwis producenta na sprzęt na okres 5-lat; 13) Zamawiający wymaga dostarczenia platform klastra, wraz z pełnym okablowaniem, w tym z kablami zasilającymi 3. Gwarancja Wykonawcy na wdrożoną konfiguracje. Wykonawca zobowiązany jest do zapewnienia gwarancji na wdrożoną konfigurację przez okres do 2-óch miesięcy po zamknięciu wdrożenia (tj. podpisania protokołu odbioru końcowego). 4. We wskazanym powyżej okresie Wykonawca będzie zobligowany do usuwania wszelkich awarii związanych z wdrożoną konfiguracją w tym: 1) reakcji na zgłoszenie Zamawiającego o wystąpieniu awarii zwykłej lub awarii krytycznej; 2) usuwania awarii krytycznej w terminie wskazanym w ofercie, nie dłuższym niż 72 godziny od daty wystąpienia zgłosze
Interne Kennung: EP-ZP-271-03/24
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zentrale Elemente des Verfahrens: 1. Wykonawca może złożyć tylko jedną ofertę. 2. Treść oferty musi odpowiadać treści SWZ. 3. Ofertę należy sporządzić pod rygorem nieważności, w formie elektronicznej (opatrzonej kwalifikowanym podpisem elektronicznym) na Formularzu Ofertowym stanowiącym załącznik Nr 1 do SWZ, z zastrzeżeniem ust. 4 niniejszego rozdziału. 4. Wykonawcy zobligowani są do wskazania w Formularzu Ofertowym: 1) Ceny jednostkowej asortymentu wskazanego w Formularzu Ofertowym, a następnie do obliczenia ceny netto i brutto, zgodnie z wymogami w rozdziale XX SWZ, oraz wysokości podatku VAT, za realizację całości przedmiotu zamówienia 2) model oferowanego Asortymentu oraz nazwy Producenta i Modelu lub nazwy produktu (jeśli producent posługuje się takim oznaczeniem) oraz w zakresie system operacyjnego do obecnego klastra należy wskazać rodzaj systemu oraz ilość CAL. - UWAGA! Informacje zawarte w Formularzu Ofertowym muszą być na tyle precyzyjne aby na ich podstawie Zamawiający mógł odczytać, jaki konkretnie Asortyment oferuje Wykonawca. 3) Informacji dotyczących elementów określonych w kryteriach oceny ofert: a) Licencji subskrypcyjnych i wsparcie dla SD (okres na jaki są ważne Licencje subskrypcyjne i wsparcie producenta rozwiązania SDN); b) Parametry Techniczne rozwiązania SDS (Wielkość w TB objęta wsparciem producenta oraz subskrypcją/licencją rozwiązania SDS); c) Pomoc Techniczna (czas usunięcia Awarii Krytycznej) 5. W przypadku składania oferty przez podmioty występujące wspólnie należy podać nazwy (firmy) oraz dokładne adresy wszystkich Wykonawców składających ofertę wspólną. 6. Jeżeli została złożona oferta, której wybór prowadziłby do powstania u zamawiającego obowiązku podatkowego zgodnie z ustawą z dnia 11 marca 2004 r. o podatku od towarów i usług (t.j.Dz. U. z 2022r. poz. 931, z późn. zm.), Zamawiający w celu oceny takiej oferty doliczy do przedstawionej w niej ceny kwotę podatku od towarów i usług, którą miałby obowiązek rozliczyć. W takim przypadku Wykonawca ma obowiązek: 1) poinformowania zamawiającego, że wybór jego oferty będzie prowadził do powstania u zamawiającego obowiązku podatkowego; 2) wskazania nazwy (rodzaju) towaru lub usługi, których dostawa lub świadczenie będą prowadziły do powstania obowiązku podatkowego; 3) wskazania wartości towaru lub usługi objętego obowiązkiem podatkowym zamawiającego, bez kwoty podatku; 4) wskazania stawki podatku od towarów i usług, która zgodnie z wiedzą wykonawcy, będzie miała zastosowanie. 7. W Formularzu Ofertowym należy wskazać dane informacyjne odnośnie Wykonawcy, zgodnie z treścią Formularza Ofertowego oraz informacje o korzystaniu z podwykonawców. UWAGA! W przypadku złożenia wraz z ofertą zobowiązania podmiotu udostepniającego zasoby. 8. Do Formularza Ofertowego (załącznik Nr 1 SWZ) należy dołączyć (w formie elektronicznej opatrzonej kwalifikowanym podpisem elektronicznym): 1) oświadczenie w formie Jednolitego Europejskiego Dokumentu Zamówienia (ESPD), o którym mowa w Rozdziale XI ust. 1 SWZ (załącznik nr 3 do SWZ); 2) oświadczenie dotyczące przepisów sankcyjnych związanych z wojną w Ukrainie wg. wzoru stanowiącego załącznik nr 3a do SWZ) składa: a) Wykonawca, b) każdy z Wykonawców wspólnie ubiegający się o udzielenie zamówienia, c) podmiot udostępniający zasoby z zastrzeżeniem, że podmiot udostepniający zasoby składa oświadczenie w części II, tylko wtedy gdy przypada na niego ponad 10% wartości zamówienia) 3) dokumenty, z których wynika prawo do podpisania oferty; odpowiednie pełnomocnictwa (jeżeli dotyczy) 4) W przypadku podmiotów wspólnie składających ofertę, Wykonawca zobligowany jest załączyć oświadczenie, o którym mowa w rozdziale XIII ust. 3 SWZ – wg. wzoru stanowiącego załącznik nr 8 do SWZ). 5) W przypadku polegania na zasobach innego podmiotu Wykonawca zobligowany jest załączyć oświadczenia, o których mowa w rozdziale XII ust. 4 pkt. 1) SWZ tj.: a) zobowiązanie innego podmiotu do udostępnienia niezbędnych zasobów Wykonawcy (wg. wzoru stanowiącego załącznik nr 7 do SWZ) lub inny podmiotowy środek dowodowy potwierdzający, że wykonawca realizując zamówienie będzie dysponował niezbędnymi zasobami tych podmiotów; b) oświadczenie w formie Jednolitego Europejskiego Dokumentu Zamówienia (ESPD), o którym mowa w Rozdziale XI ust. 1 SWZ (wg wzoru stanowiącego załącznik Nr 3 do SWZ) potwierdzające brak podstaw wykluczenia tego podmiotu oraz odpowiednio spełnianie warunków udziału w postępowaniu w zakresie, w jakim wykonawca powołuje się na jego zasoby; c) Oświadczenie dotyczące przepisów sankcyjnych związanych z wojną w Ukrainie wg wzoru stanowiącego załącznik nr 3a do SWZ. Oświadczenie jest składane w zakresie przesłanki, o której mowa w rozdziale IX ust. 1 lit. c) SWZ w przypadku jeśli zakres świadczenia przez podmiot udostępniający odpowiada ponad 10% wartości zamówienia w zakresie przesłanki o której mowa w rozdziale IX ust. 1 lit. c) SWZ. UWAGA! Zobowiązanie podmiotu trzeciego musi być podpisane, przez osobę upoważnioną do reprezentowania podmiotu trzeciego. 6) dowód wniesienia wadium w postaci: - dokumentu gwarancyjnego lub poręczania wystawionego zgodnie z informacją zawartą w rozdziale XV SWZ; - kopi przelewu bankowego - dokument zalecany do złożenia, nie jest wymagany bezwzględnie przez Zamawiającego. 7) Z uwagi na treść przepisów art. 5k rozporządzenia 833/2014 zamawiający powinien zażądać od wykonawcy wykazu podwykonawców i dostawców, na których przypada na nich ponad 10% wartości zamówienia, zaś w przypadku podmiotów, na których zdolności wykonawca polega – wskazania, czy wykonawca polega na zdolności tych podmiotów w zakresie odpowiadającym ponad 10% wartości zamówienia. Na zamawiającym spoczywa bowiem obowiązek weryfikacji, czy w stosunku do podwykonawców, dostawców i podmiotów, na których zdolności wykonawca polega, w przypadku gdy przypada na nich ponad 10% wartości zamówienia, nie zachodzi podstawa wykluczenia przewidziana w art. 5k rozporządzenia 833/2014 w brzmieniu nadanym rozporządzeniem 2022/576
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Zusätzliche Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 48821000 Netzwerkserver
Zusätzliche Einstufung (cpv): 72611000 Technische Computerunterstützung, 48000000 Softwarepaket und Informationssysteme
5. Los
Los: LOT-0002
Titel: Rozbudowa klastra serwerów o zasoby dla systemu ERP