2. Verfahren
Verfahren
Titel: Usunięcie odpadów niebezpiecznych w miejscowości Wszedzień 20 zlokalizowanych na działkach o nr 111 i 112, Gmina Mogilno, Powiat Mogileński
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest: 1) usunięcie, zabezpieczenie, transport i utylizacja odpadów niebezpiecznych znajdujących się na działkach nr 111 i 112 w miejscowości Wszedzień 20, gmina Mogilno w szacowanej ilości około 2300 ton. Usunięcie wszystkich odpadów niebezpiecznych oraz poddanie ich odpowiednim co do właściwości odpadów ostatecznym procesom odzysku lub unieszkodliwiania (zgodnie z art. 27 ust. 3b ustawy z dnia 14 grudnia 2012r. o odpadach (t.j. Dz. U. z 2023 r. poz. 1587 z późn. zm.) - dalej w skrócie „uoo”). 2) dokonanie dekontaminacji właściwej obiektów budowlanych (ściany, posadzki magazynów), w stopniu, w jakim wymaga tego zanieczyszczenie powierzchni, 3) dokonanie bioremediacji Ex Situ polegającej na wydobyciu gruntu na głębokości około 1 m na powierzchni około 2300m2 (w zależności od wyników badań gruntu) i przekazaniu go do końcowej instalacji przetwarzania lub unieszkodliwiania odpadów niebezpiecznych, 4) dokonanie rekultywacji o kierunku rolno-budowlanym działek nr 111 i 112 o łącznej powierzchni 0.95 ha. Obie działki tworzą wspólnie obiekt użyteczności usługowej. Działka 112 zostanie w całości poddana rekultywacji w kierunku rolnym, gdyż takie jest jej przeznaczenie. Przeprowadzona rekultywacja, remediacja i dekontaminacja umożliwi wykorzystanie tego miejsca na cele przyrodnicze, publiczne lub społeczne zgodnie z założeniami przyjętymi przez Powiat. Rekultywacja polegać będzie na: • dostawie gruntu rodzimego – rekonstrukcji warstwy glebowej po procesie bioremediacji, • zastosowaniu środków poprawiających właściwości gleby umożliwiających wiązanie metali ciężkich (jeśli konieczne), • stabilizacji gruntu, • wykonaniu nasypów, • wykonaniu drenażu i odwodnienia, • zaprojektowaniu i wykonaniu w południowej części działki pasa zieleni izolacyjnej o szerokości około 5 m x 60 m składającego się z roślin wykorzystywanych w fitoekstrakcji (np. wierzby i topole, gorczyca, tobołki, trawy i rośliny motylkowate, sosna czarna, sosna zwyczajna, jodła szlachetna, olbrzymia, świerk pospolity, babka lancetowata, wierzbica wiciowa). Z powodu ryzyka rozlania, pęknięcia pojemników i mauzerów (co wiązało by się z dużym zagrożeniem dla środowiska) nie można wykonać inwentaryzacji dotyczącej kodów odpadów. Z uwagi na brak wiedzy na temat dokładnego składu i właściwości odpadów, odpady należy traktować głównie jako odpady o kodzie 16 81 01* - odpady wykazujące właściwości niebezpieczne lub 16 03 03* (nieorganiczne odpady zawierające substancje niebezpieczne) lub 16 03 05* (organiczne odpady zawierające substancje niebezpieczne) lub 17 05 03* (gleba i ziemia, w tym kamienie zawierające substancje niebezpieczne) lub 17 05 05* (urobek z pogłębiania zawierający lub zanieczyszczony substancjami niebezpiecznymi).
Interne Kennung: OR.272.12.2026
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 90500000 Dienstleistungen im Zusammenhang mit Siedlungs- und anderen Abfällen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 90510000 Beseitigung und Behandlung von Siedlungsabfällen, 90512000 Transport von Haushaltsabfällen, 90722300 Landgewinnung, 90722000 Umweltsanierung, 90520000 Dienstleistungen im Zusammenhang mit radioaktiven, giftigen, medizinischen und gefährlichen Abfällen, 90921000 Desinfektion und Schädlingsbekämpfung, 90522000 Dienstleistungen für verseuchten Boden
5. Los
Los: LOT-0001