2. Verfahren
Verfahren
Titel: Wykonanie serwisowania stacji radiolokacyjnych
Beschreibung: - Przedmiotem zamówienia jest: wsparcie przez Wykonawcę eksploatacji następujących stacji radiolokacyjnych, eksploatowanych w SZ RP (wraz z komponentami, częściami i podzespołami do nich oraz elementami zdalnego sterowania, znajdującymi się na wyposażeniu typu Konsole Zdalnego Sterowania i Wynośne Stanowiska Operatorskie) zwanych dalej urządzeniami, sprzętem SpW: 1) NUR-12 (M, ME) - RST-12 (M, ME) wraz z Konsolami Zdalnego Sterowania KZS-122; 2) NUR-15 - TRS-15 nr 0003 na podwoziu TATRA; 3) NUR-15 M - TRS-15 M na podwoziu TATRA wraz z Konsolami Zdalnego Sterowania KZS-15; 4) NUR-15 M na podwoziu Jelcz wraz z konsolami KZS-15-2 z wyłączeniem zobowiązań gwarancyjnych wynikających z innych umów; 5) Laboratorium NUR-15M wraz z konsolą KZS-15-2 z wyłączeniem zobowiązań gwarancyjnych wynikających z innych umów. 6) NUR-15C – TRS-15C; 7) ZDPSR SOŁA; 8) RZRA LIWIEC wraz z Wynośnymi Stanowiskami Operatorskimi (WSOP); 9) DANIELA - 23MC (wykonanie wsparcia, jego zakres oraz termin realizacji po uzgodnieniu pomiędzy Zamawiającym, a Wykonawcą); 10) RM-100 wraz z trenażerem CRM-100M; 11) SKRL AVIA-W ; 12) ZDPSR BYSTRA z wyłączeniem zobowiązań gwarancyjnych wynikających z innych umów; - Zakres wsparcia eksploatacji w roku kalendarzowym obejmuje: 1. naprawy w tym usuwanie niepoprawnego działania zainstalowanego oprogramowania; 2. wsparcie obsługiwania okresowego OO-2 w zakresie wykraczającym poza możliwości Użytkownika, zakres czynności każdorazowo określi Użytkownik; 3. modyfikacje SpW w tym aktualizacja Dokumentacji Technicznej; 4. szkolenia personelu; 5. wsparcie techniczne przebazowania urządzeń (dotyczy NUR-12 /M/ME); 6. wsparcie eksploatacji drogą elektroniczną – Portal Serwisowy. - Ze względu na pilną potrzebę udzielenia zamówienia, Zamawiający zastosuje skrócone terminy na składanie wniosków: Uzasadnienie faktyczne: Pilna potrzeba udzielenia zamówienia odnosi się do faktycznych potrzeb związanych z czasem trwania postępowania i wykonania zamówienia. W odniesieniu do przedmiotowych postępowań pilna potrzeba udzielenia zamówienia podyktowana jest koniecznością zapewnienia bezpieczeństwa państwa i jego mieszkańców, zapewnienia nienaruszalności granic kraju, zapewnienia integralności terytorialnej i niepodległości Polski oraz realizacji zadań konstytucyjnych i ustawowych Sił Zbrojnych RP. Warto jeszcze przywołać okoliczność, że konieczne jest utrzymywanie w sprawności stacji radiolokacyjnych, gdyż pełnią one całodobowe dyżury bojowe w Zintegrowanym Systemie Obrony Przeciwlotniczej i Przeciwrakietowej NATO (NATINAMDS) i Narodowym Systemie Obrony Powietrznej RP. Należy podkreślić, że zgodnie z Wyrokiem Krajowej Izby Odwoławczej z dnia 14 lipca 2023 r. sygn. akt KIO 1844/23 oraz aktualną wciąż Uchwałą Krajowej Izby Odwoławczej z dnia 14 maja 2019 r. sygn. akt KIO/KD 40/19: • intencją ustawodawcy przy wprowadzeniu przepisu art. 138 ust. 2 pkt 2 (przez analogię art. 412 ust. 4 ustawy p.z.p.) było objęcie jego dyspozycją szerokiego katalogu przypadków, w których możliwym będzie skrócenie terminu składania ofert, • przyspieszenie procedury może nastąpić z przyczyny wcześniejszych błędów ludzkich, a takie u Zamawiającego nawet nie wystąpiły. Pilna potrzeba udzielenia zamówienia spełnia się w sytuacji dot. potrzeb m.in. mających wpływ na obronność kraju, gdy konieczność podjęcia działań nie była spowodowana niedbałym zachowaniem zamawiającego, zapobiega powstaniu szkód. Katalog ten jest argumentacją nie tylko doktrynalną, ale również którą spotyka się w implementowanym prawie innych krajów członkowskich UE i NATO np. w Rekomendacjach Państwowej Rady Konsultacyjnej ds. Zamówień Publicznych Ministerstwa Skarbu Państwa Królestwa Hiszpanii wydanych po otrzymaniu wytycznych Komisji Europejskiej, o które wnioskował organ (dostępnych na sede.idae.gob.es). Mając na względzie przed wszystkim trwający konflikt zbrojny na terenie Ukrainy (grożący możliwym rozprzestrzenieniem się na państwa ościenne, w tym Państwo Polskie), a także nieustannie utrzymującą się presja migracyjna z terytorium Białorusi na granicy Państwa Polskiego, konieczne jest dokonanie zamówień, który umożliwią przeciwdziałanie obecnym zagrożeniom, jak i przygotują Państwo Polskie na możliwe zagrożenia w przyszłości.
Vorherige Bekanntmachung: 112896-2026
Interne Kennung: W/3/12WOG/2026
Verfahrensart: Sonstiges zweistufiges Verfahren
Zentrale Elemente des Verfahrens: 1. O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się Wykonawcy, którzy: nie podlegają wykluczeniu; spełniają warunki udziału w postępowaniu dotyczące: a)zdolności do występowania w obrocie gospodarczym - Zamawiający nie precyzuje wymagań w tym zakresie. b) uprawnień do prowadzenia określonej działalności gospodarczej lub zawodowej, o ile wynika to z odrębnych przepisów - Wykonawca spełni warunek, jeżeli wykaże, że aktualna koncesja, uzyskana w myśl ustawy a dnia 13.06.2019 r. wydana przez Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji o wykonywaniu działalności gospodarczej w zakresie wytwarzania i obrotu materiałami wybuchowymi, bronią, amunicją oraz wyrobami i technologią o przeznaczeniu wojskowym lub policyjnym (Dz. U. z 2023 r. poz. 1743). c)sytuacji ekonomicznej lub finansowej - Zamawiający nie precyzuje wymagań w tym zakresie, d) zdolności technicznej lub zawodowej. - Wykonawca spełni warunek jeżeli wykaże, że wykonał, a w przypadku świadczeń okresowych lub ciągłych wykonuje, w okresie ostatnich 5 lat przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy w tym okresie — minimum jedną (1) udokumentowaną przez Użytkownika usługę o wartości minimum 24 500 000,00 zł, odpowiadającą swoim rodzajem usługom stanowiącym przedmiot zamówienia, z podaniem jej wartości, przedmiotu, dat ich wykonania i odbiorców oraz załączeniem dokumentów potwierdzających, że usługi te zostały wykonane lub są wykonywane należycie. - Wykonawca spełni warunek, jeżeli wykaże, że posiada zdolność do prowadzenia wsparcia eksploatacji urządzeń. - Wykonawca spełni warunek, jeżeli wykaże, że posiada wdrożony system zarządzania jakością zgodny z PN-EN ISO 9001:2015. 2.W celu potwierdzenia spełniania warunków udziału w postępowaniu, określonych w Rozdziale VI, Wykonawca złoży wraz z wnioskiem o dopuszczenie do udziału w postępowaniu: 1.1. informacji z Krajowego Rejestru Karnego w zakresie określonym w art. 108 ust. 1 pkt 1, 2 i 4 ustawy, wystawionej nie wcześniej niż 6 miesięcy przed jej złożeniem: 1.2. odpisu lub informacji z Krajowego Rejestru Sądowego lub z Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej, w zakresie art. 109 ust. 1 pkt. 4 ustawy, sporządzonych nie wcześniej niż 3 miesiące przed jej złożeniem, jeżeli odrębne przepisy wymagają wpisu do rejestru lub ewidencji; 1.3. informację z Centralnego Rejestru Beneficjentów Rzeczywistych, w zakresie art. 108 ust. 2 ustawy Pzp, sporządzonej nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału. 1.4. oświadczenie Wykonawcy, w zakresie art. 108 ust. 1 pkt 5) ustawy, o braku przynależności do tej samej grupy kapitałowej w rozumieniu ustawy z dnia 16 lutego 2007 roku o ochronie konkurencji i konsumentów (t. j. Dz. U. 2023 r., poz. 1689 ze zm.), z innym Wykonawcom, który złożył odrębną ofertę, ofertę częściową albo oświadczenie o przynależności do tej samej grupy kapitałowej wraz z dokumentami lub informacjami potwierdzającymi przygotowanie oferty, oferty częściowej niezależnie od innego Wykonawcy należącego do tej samej grupy kapitałowej - wzór oświadczenia stanowi załącznik nr 2 do wniosku. 1.5. w zakresie spełnienia warunków udziału w postępowaniu dotyczących: uprawnień do prowadzenia określonej działalności gospodarczej lub zawodowej, o ile wynika to z odrębnych przepisów: • aktualną koncesję, uzyskaną w myśl ustawy a dnia 13.06.2019 r. wydana przez Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji o wykonywaniu działalności gospodarczej w zakresie wytwarzania i obrotu materiałami wybuchowymi, bronią, amunicją oraz wyrobami i technologią o przeznaczeniu wojskowym lub policyjnym (Dz. U. z 2023 r. poz. 1743). zdolności technicznej lub zawodowej. • wykaz usług potwierdzający spełnianie warunku o którym mowa w rozdziale VI, ust.1.2, pkt. 1.2.4 lit. a)– wzór stanowi załącznik nr 5 do wniosku • oświadczenie Wykonawcy potwierdzające spełnianie warunku o którym mowa w rozdziale VI, ust.1.2, pkt. 1.2.4 lit. b) – wzór stanowi załącznik nr 6 do wniosku • certyfikat ISO 9001:2015 potwierdzający spełnianie warunku o którym mowa w rozdziale VI, ust.1.2, pkt. 1.2.4 lit. c). 1.6. Oświadczenie Wykonawcy składane na podstawie art. 125, ust. 1, Oświadczenie Wykonawcy o niepodleganiu wykluczeniu z postępowania na podstawie art. 5k oraz na podstawie art. 7 ust. 1 ustawy o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę - wzór oświadczenia stanowi załącznik nr 1 do wniosku. 1.7. oświadczenie o zobowiązaniu podmiotu lub podmiotów udostępniających zasoby, o których mowa w art. 118 ust. 3 i 4 ustawy Pzp - wzór stanowi zał. nr 3 do wniosku; 1.8. pełnomocnictwo – jeżeli dotyczy; 1.9. dokument stwierdzający ustanowienie przez Wykonawców wspólnie ubiegających się o zamówienie pełnomocnika do reprezentowania ich w postępowaniu o udzielenie zamówienia – jeżeli dotyczy. 1.10. oświadczenie Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia, z którego wynika, które usługi wykonują poszczególni Wykonawcy, składane na podstawie art. 117 ust. 4 ustawy Pzp - wzór stanowi zał. nr 4 do wniosku
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 50600000 Reparatur und Wartung von Sicherheits- und Verteidigungsmaterial
5. Los
Los: LOT-0001
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest: wsparcie przez Wykonawcę eksploatacji następujących stacji radiolokacyjnych, eksploatowanych w SZ RP (wraz z komponentami, częściami i podzespołami do nich oraz elementami zdalnego sterowania, znajdującymi się na wyposażeniu typu Konsole Zdalnego Sterowania i Wynośne Stanowiska Operatorskie) zwanych dalej urządzeniami, sprzętem SpW: 1) NUR-12 (M, ME) - RST-12 (M, ME) wraz z Konsolami Zdalnego Sterowania KZS-122; 2) NUR-15 - TRS-15 nr 0003 na podwoziu TATRA; 3) NUR-15 M - TRS-15 M na podwoziu TATRA wraz z Konsolami Zdalnego Sterowania KZS-15; 4) NUR-15 M na podwoziu Jelcz wraz z konsolami KZS-15-2 z wyłączeniem zobowiązań gwarancyjnych wynikających z innych umów; 5) Laboratorium NUR-15M wraz z konsolą KZS-15-2 z wyłączeniem zobowiązań gwarancyjnych wynikających z innych umów. 6) NUR-15C – TRS-15C; 7) ZDPSR SOŁA; 8) RZRA LIWIEC wraz z Wynośnymi Stanowiskami Operatorskimi (WSOP); 9) DANIELA - 23MC (wykonanie wsparcia, jego zakres oraz termin realizacji po uzgodnieniu pomiędzy Zamawiającym, a Wykonawcą); 10) RM-100 wraz z trenażerem CRM-100M; 11) SKRL AVIA-W ; 12) ZDPSR BYSTRA z wyłączeniem zobowiązań gwarancyjnych wynikających z innych umów; Zakres wsparcia eksploatacji w roku kalendarzowym obejmuje: a) naprawy w tym usuwanie niepoprawnego działania zainstalowanego oprogramowania; b) wsparcie obsługiwania okresowego OO-2 w zakresie wykraczającym poza możliwości Użytkownika, zakres czynności każdorazowo określi Użytkownik; c) modyfikacje SpW w tym aktualizacja Dokumentacji Technicznej; d) szkolenia personelu; e) wsparcie techniczne przebazowania urządzeń (dotyczy NUR-12 /M/ME); f) wsparcie eksploatacji drogą elektroniczną – Portal Serwisowy. 3. Wymogi oraz opis przedmiotu zamówienia, ze względu na wieloetapowe postępowanie, zostaną szczegółowo przekazane Wykonawcom, których wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu nie podlegały odrzuceniu. 4. Wspólny słownik zamówień (CPV) – 50660000-9
Haupteinstufung (cpv): 50660000 Reparatur und Wartung von militärischen EDV-Systemen
Optionen:
Beschreibung der Optionen: - Zamówienie opcjonalne zostanie zrealizowane w przypadku posiadania przez Zamawiającego środków finansowych przeznaczonych na realizację tego zamówienia. - Zamawiający zobowiązuje się do realizacji zamówienia określonego w zamówieniu podstawowym oraz przewiduje możliwość skorzystania z prawa opcji. - Realizacja zamówienia w latach 2027-2030 odbędzie się za pomocą zastrzeżonego przez Zamawiającego jednostronnie do skorzystania prawa opcji z użyciem wniosku na podstawie art. 441 ustawy Pzp określonego w SWZ. Zasady dotyczące realizacji przedmiotu umowy objętego prawem opcji będą takie same jak te, które obowiązują przy realizacji zamówienia podstawowego przedmiotu umowy. Wskazane prawo opcji jest uprawnieniem Zamawiającego, z którego może, ale nie musi skorzystać w ramach realizacji niniejszej umowy, w zależności od zapotrzebowania Zamawiającego i na skutek jego dyspozycji w tym zakresie. Zamawiający powiadomi Wykonawcę w jakim zakresie zostanie on zobowiązany wykonać zamówienie określone w zamówieniu opcjonalnym. W przypadku nieskorzystania przez Zamawiającego z prawa opcji, Wykonawcy nie przysługują żadne roszczenia z tego tytułu. - Skorzystanie z prawa opcji zwiększenia ilości usługi będzie miało zastosowanie w ramach zawartej umowy na zamówienie podstawowe w wypadkach konieczności zapewnienia zabezpieczenia Zamawiającego o brakującą usługę. - Zamówienie określone w zamówieniu opcjonalnym realizowane będzie przez Wykonawcę, z którym zostanie zawarta umowa na zamówienie podstawowe według cen jednostkowych określonych w zamówieniu podstawowym, oraz po udzieleniu zamówienia podstawowego. - Wykonanie prawa opcji nie będzie wymagać wykonania aneksu do niniejszej umowy, odbywać się będzie w oparciu o skierowaną do Wykonawcy pisemną informację o uruchomieniu prawa opcji.