2. Verfahren
Verfahren
Titel: Acord-cadru de furnizare produse alimentare organizată pe 8 loturi
Beschreibung: Obiectul achizitiei îl constituie achizitia de diverse alimente, detaliate in caietul de sarcini, respectiv pentru cele 8 loturi, prin incheierea unui acord cadru, cu mai trei operatori economici, in baza contractelor subsecvente pentru o perioada de 24 luni. Valorile minime si maxime fara TVA Acord cadru si contract subsecvent sunt urmatoarele: Valoare estimata totala a acordului cadru LOT 1=intre 144.000,00 lei si 288.000,00 lei Valoarea estimata a celui mai mare contract subsecvent LOT 1 este de 36.000,00 lei Valoarea estimata a celui mai mic contract subsecvent LOT 1 este de 12.000,00 lei Valoare estimata totala a acordului cadru LOT 2=intre 115.652,00 lei si 234.204,00 lei Valoarea estimata a celui mai mare contract subsecvent LOT 2 este de 31.650,00 lei Valoarea estimata a celui mai mic contract subsecvent LOT 2 este de 10.557,20 lei Valoare estimata totala a acordului cadru LOT 3=intre 270.410,00 lei si 540.820,00 lei Valoarea estimata a celui mai mare contract subsecvent LOT 3 este de 67.847,00 lei Valoarea estimata a celui mai mic contract subsecvent LOT 3 este de 23.605,80 lei Valoare estimata totala a acordului cadru LOT 4=intre 227.246,00 lei si 454.492,00 lei Valoarea estimata a celui mai mare contract subsecvent LOT 4 este de 56.847,15 lei Valoarea estimata a celui mai mic contract subsecvent LOT 4 este de 19.234,50 lei Valoare estimata totala a acordului cadru LOT 5=intre 368.255,00 lei si 736.510,00 lei Valoarea estimata a celui mai mare contract subsecvent LOT 5 este de 81.290,40 lei Valoarea estimata a celui mai mic contract subsecvent LOT 5 este de 27.115,50 lei Valoare estimata totala a acordului cadru LOT 6=intre 186.126,50 lei si 372.253,00 lei Valoarea estimata a celui mai mare contract subsecvent LOT 6 este de 45.131,70 lei Valoarea estimata a celui mai mic contract subsecvent LOT 6 este de 15.123,30 lei Valoare estimata totala a acordului cadru LOT 7=intre 63.000,00 si 126.000,00 lei Valoarea estimata a celui mai mare contract subsecvent LOT este de 15.750,00 lei Valoarea estimata a celui mai mic contract subsecvent LOT 7 este de 5.250,00 lei Valoare estimata totala a acordului cadru LOT 8=intre 19.500,00 lei si 39.000,00 lei Valoarea estimata a celui mai mare contract subsecvent LOT 8 este de 4.875,00 lei Valoarea estimata a celui mai mic contract subsecvent LOT 8 este de 1.618,50 lei Valoare estimata totala a acordului cadru: intre 1.394.189,50 si 2.791.279,00 lei fara TVA Cant minime si maxime aferente fiecarui lot/acord cadru si contrcat subsecvent sunt conform anexei din CS. Frecventa si valoarea ctr. ce urmeaza sa fie atribuite: Vor fi incheiate ctr. subs, pe toata perioada duratei acordului-cadru, iar cuantumurile val a fiecarui ctr subsecvent vor fi stabilite in rap cu neces ce fac ob ctr si a resurselor financiare pe care AC le are la dispozitie. Atribuirea ctr subssecvent se va realiza fara reluarea competitie. In acest sens, primul ctr subs pe fiecare acord-cadru, va fi incheiat cu op clasat pe primul loc in cadrul clas obtinut initial ca urm a derularii proc de atribuire. Celelalte ctr subsecvente, vor fi incheiate si cu unul din ceilalti op ec daca op. clasat pe primul loc in clasamentul initial, nu poate livra din motive obiective cantitatile solicitate. Atentie: Termenul in care autoritatea contractanta va raspunde in mod clar si complet tuturor solicitarilor de clarificari sau informatii suplimentare este de 12 zile inainte de data limita de depunere a ofertelor, in masura in care aceste solicitari vor fi adresate in termenul prevazut la sectiunea I din Fisa de Date, respectiv 20 zile inainte de data limita de depunere a ofertelor.
Interne Kennung: 3695247/2026/3
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 15800000 Diverse Nahrungsmittel
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: PÂINE
Beschreibung: Achiziţionarea produselor detaliate in Anexa 1 si in Anexa 2 la caietul de sarcini, respectiv pentru cele 8 loturi, prin incheierea unui acord cadru, cu 3 operatori economici, in baza contractelor subsecvente pentru o perioada de 24 luni. Pe durata acordului cadru cantitatile minime si maxime care ar putea fi achizitionate sunt prevazute in Anexa 2 la caietul de sarcini pentru fiecare lot in parte. Produsele alimentare vor fi achizitionate pentru Spitalul Orășenesc Târgu Lăpuș. Cantitățile reprezintă doar o estimare a ceea ce se preconizează a fi achizitionat, fară a implica vreo obligație privind achiziția efectivă a acestora. Cantitățile exacte vor fi cele menționate în contractele subsecvente aferente Acordului cadru ce se va încheia în urma prezentei proceduri de licitație. Lot nr. 1 – PÂINE
Interne Kennung: 1
Los: LOT-0002
Titel: DULCIURI ȘI PRODUSE ZAHAROASE
Beschreibung: Achiziţionarea produselor detaliate in Anexa 1 si in Anexa 2 la caietul de sarcini, respectiv pentru cele 8 loturi, prin incheierea unui acord cadru, cu 3 operatori economici, in baza contractelor subsecvente pentru o perioada de 24 luni. Pe durata acordului cadru cantitatile minime si maxime care ar putea fi achizitionate sunt prevazute in Anexa 2 la caietul de sarcini pentru fiecare lot in parte. Produsele alimentare vor fi achizitionate pentru Spitalul Orășenesc Târgu Lăpuș. Cantitățile reprezintă doar o estimare a ceea ce se preconizează a fi achizitionat, fară a implica vreo obligație privind achiziția efectivă a acestora. Cantitățile exacte vor fi cele menționate în contractele subsecvente aferente Acordului cadru ce se va încheia în urma prezentei proceduri de licitație. Lot nr. 2 – DULCIURI ȘI PRODUSE ZAHAROASE
Interne Kennung: 2
Zusätzliche Einstufung (cpv): 15842300 Süßwaren
Los: LOT-0003
Titel: PRODUSE LACTATE
Beschreibung: Achiziţionarea produselor detaliate in Anexa 1 si in Anexa 2 la caietul de sarcini, respectiv pentru cele 8 loturi, prin incheierea unui acord cadru, cu 3 operatori economici, in baza contractelor subsecvente pentru o perioada de 24 luni. Pe durata acordului cadru cantitatile minime si maxime care ar putea fi achizitionate sunt prevazute in Anexa 2 la caietul de sarcini pentru fiecare lot in parte. Produsele alimentare vor fi achizitionate pentru Spitalul Orășenesc Târgu Lăpuș. Ccantitățile reprezintă doar o estimare a ceea ce se preconizează a fi achizitionat, fară a implica vreo obligație privind achiziția efectivă a acestora. Cantitățile exacte vor fi cele menționate în contractele subsecvente aferente Acordului cadru ce se va încheia în urma prezentei proceduri de licitație. Lot nr. 3 – PRODUSE LACTATE
Interne Kennung: 3
Los: LOT-0004
Titel: FĂINOASE, CEREALE, ULEI ȘI PRODUSE DE BĂCĂNIE
Beschreibung: Achiziţionarea produselor detaliate in Anexa 1 si in Anexa 2 la caietul de sarcini, respectiv pentru cele 8 loturi, prin incheierea unui acord cadru, cu 3 operatori economici, in baza contractelor subsecvente pentru o perioada de 24 luni. Pe durata acordului cadru cantitatile minime si maxime care ar putea fi achizitionate sunt prevazute in Anexa 2 la caietul de sarcini pentru fiecare lot in parte. Produsele alimentare vor fi achizitionate pentru Spitalul Orășenesc Târgu Lăpuș. Cantitățile reprezintă doar o estimare a ceea ce se preconizează a fi achizitionat, fară a implica vreo obligație privind achiziția efectivă a acestora. Cantitățile exacte vor fi cele menționate în contractele subsecvente aferente Acordului cadru ce se va încheia în urma prezentei proceduri de licitație. Lot nr. 4 – FĂINOASE, CEREALE, ULEI ȘI PRODUSE DE BĂCĂNIE
Interne Kennung: 4
Zusätzliche Einstufung (cpv): 15851100 Ungekochte Teigwaren
Los: LOT-0005
Titel: CARNE ȘI PRODUSE DIN CARNE
Beschreibung: Achiziţionarea produselor detaliate in Anexa 1 si in Anexa 2 la caietul de sarcini, respectiv pentru cele 8 loturi, prin incheierea unui acord cadru, cu 3 operatori economici, in baza contractelor subsecvente pentru o perioada de 24 luni. Pe durata acordului cadru cantitatile minime si maxime care ar putea fi achizitionate sunt prevazute in Anexa 2 la caietul de sarcini pentru fiecare lot in parte. Produsele alimentare vor fi achizitionate pentru Spitalul Orășenesc Târgu Lăpuș. Cantitățile reprezintă doar o estimare a ceea ce se preconizează a fi achizitionat, fară a implica vreo obligație privind achiziția efectivă a acestora. Cantitățile exacte vor fi cele menționate în contractele subsecvente aferente Acordului cadru ce se va încheia în urma prezentei proceduri de licitație. Lot nr. 5 – CARNE ȘI PRODUSE DIN CARNE
Interne Kennung: 5
Zusätzliche Einstufung (cpv): 15111100 Rindfleisch, 15112000 Geflügel, 15113000 Schweinefleisch
Los: LOT-0006
Titel: LEGUME ȘI FRUCTE PROASPETE ȘI TRANSFORMATE
Beschreibung: Achiziţionarea produselor detaliate in Anexa 1 si in Anexa 2 la caietul de sarcini, respectiv pentru cele 8 loturi, prin incheierea unui acord cadru, cu 3 operatori economici, in baza contractelor subsecvente pentru o perioada de 24 luni. Pe durata acordului cadru cantitatile minime si maxime care ar putea fi achizitionate sunt prevazute in Anexa 2 la caietul de sarcini pentru fiecare lot in parte. Produsele alimentare vor fi achizitionate pentru Spitalul Orășenesc Târgu Lăpuș. Cantitățile reprezintă doar o estimare a ceea ce se preconizează a fi achizitionat, fară a implica vreo obligație privind achiziția efectivă a acestora. Cantitățile exacte vor fi cele menționate în contractele subsecvente aferente Acordului cadru ce se va încheia în urma prezentei proceduri de licitație. Lot nr. 6 – LEGUME ȘI FRUCTE PROASPETE ȘI TRANSFORMATE
Interne Kennung: 6
Zusätzliche Einstufung (cpv): 15300000 Obst, Gemüse und zugehörige Erzeugnisse
Los: LOT-0007
Titel: OUĂ DE GĂINĂ
Beschreibung: Achiziţionarea produselor detaliate in Anexa 1 si in Anexa 2 la caietul de sarcini, respectiv pentru cele 8 loturi, prin incheierea unui acord cadru, cu 3 operatori economici, in baza contractelor subsecvente pentru o perioada de 24 luni. Pe durata acordului cadru cantitatile minime si maxime care ar putea fi achizitionate sunt prevazute in Anexa 2 la caietul de sarcini pentru fiecare lot in parte. Produsele alimentare vor fi achizitionate pentru Spitalul Orășenesc Târgu Lăpuș. Cantitățile reprezintă doar o estimare a ceea ce se preconizează a fi achizitionat, fară a implica vreo obligație privind achiziția efectivă a acestora. Cantitățile exacte vor fi cele menționate în contractele subsecvente aferente Acordului cadru ce se va încheia în urma prezentei proceduri de licitație. Lot nr. 7 – OUĂ DE DE GAINA
Interne Kennung: 7
Zusätzliche Einstufung (cpv): 03142500 Eier
Los: LOT-0008
Titel: LAPTE PRAF
Beschreibung: Achiziţionarea produselor detaliate in Anexa 1 si in Anexa 2 la caietul de sarcini, respectiv pentru cele 8 loturi, prin incheierea unui acord cadru, cu 3 operatori economici, in baza contractelor subsecvente pentru o perioada de 24 luni. Pe durata acordului cadru cantitatile minime si maxime care ar putea fi achizitionate sunt prevazute in Anexa 2 la caietul de sarcini pentru fiecare lot in parte. Produsele alimentare vor fi achizitionate pentru Spitalul Orășenesc Târgu Lăpuș. Cantitățile reprezintă doar o estimare a ceea ce se preconizează a fi achizitionat, fară a implica vreo obligație privind achiziția efectivă a acestora. Cantitățile exacte vor fi cele menționate în contractele subsecvente aferente Acordului cadru ce se va încheia în urma prezentei proceduri de licitație. Lot nr. 8 – LAPTE PRAF
Interne Kennung: 8