542428-2026 - Wettbewerb
Polen – Dienstleistungen im Zusammenhang mit Siedlungs- und anderen Abfällen – Zorganizowanie i prowadzenie dwóch punktów selektywnego zbierania odpadów komunalnych (PSZOK)
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelZorganizowanie i prowadzenie dwóch punktów selektywnego zbierania odpadów komunalnych (PSZOK)
Beschreibung1. Przedmiotem zamówienia jest zorganizowanie i prowadzenie dwóch punktów selektywnego zbierania odpadów komunalnych (PSZOK), w okresie od dnia 01 stycznia 2027 r. do dnia 31 grudnia 2028 r. 2. Opis przedmiotu zamówienia, warunki realizacji i rozliczania: 1) Przedmiotem zamówienia jest zorganizowanie, uruchomienie i prowadzenie dwóch punktów selektywnego zbierania odpadów komunalnych (PSZOK-ów), po jednym punkcie zlokalizowanym na prawo i lewobrzeżnej części miasta Oświęcim. 2) Podstawowe informacje: a) Powierzchnia miasta Oświęcim wynosi około 30 km2. b) Liczba mieszkańców w Mieście Oświęcim, którzy będą mogli korzystać z PSZOK-ów wynosi: b.1) według ewidencji ludności -32 558 osób, b.2) według złożonych deklaracji -31 945 osób. 3) Zamawiający określił następujące możliwe lokalizacje PSZOK-ów: a) ul. Więźniów Oświęcimia dz. ozn. 1150/170 - która stanowi własność Miasta Oświęcim, b) ul. Bema dz. ozn. 2013/20 - która stanowi własność innego podmiotu. Wyżej wymieniona lokalizacja jest zgodna z zapisami Miejscowego Planu Zagospodarowania Przestrzennego. Wykonawca, w przypadku korzystania z lokalizacji przy ul. Więźniów Oświęcimia ma obowiązek zawarcia umowy dzierżawy gruntu, na zasadach określonych w Zarządzeniu Prezydenta Miasta Oświęcim w sprawie ustalenia minimalnych stawek czynszu dzierżawnego za grunt oraz najem stanowisk i kiosków handlowych. Wykonawca, w przypadku korzystania z lokalizacji przy ul. Bema ma możliwość zawarcia umowy dzierżawy, w której zostaną określone warunki współpracy. Dodatkowo Zamawiający wskazuje tereny przy ul. Unii Europejskiej i ul. Dąbrowskiego w Oświęcimiu, na których istnieje możliwość utworzenia stacjonarnego PSZOK. 4) Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia, warunki jego realizacji, odbioru, rozliczenia i płatności oraz inne istotne dla stron postanowienia, które zostaną wprowadzone do treści zawieranej umowy w sprawie niniejszego zamówienia, określone zostały wzorem umowy i dołączonymi do niego dokumentami załączonymi do SWZ. 5) Dokumenty publikowane przez Zamawiającego w związku z przedmiotowym postępowaniem stanowią całość i są podstawą dla obliczenia przez Wykonawców ceny ofertowej oraz dla określenia obowiązków wykonawcy wynikających z przekazania mu do realizacji przedmiotowego zamówienia.
Interne KennungZP.271.22.2026
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zentrale Elemente des Verfahrens1. Niniejsze postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego prowadzone jest w trybie przetargu nieograniczonego z zastosowaniem przepisów ustawy z dnia 11 września 2019 r. Prawo zamówień publicznych (tekst jednolity: Dz. U. z 2026 r. poz. 793 z późn. zm., dalej: „ustawa Pzp”). 2. Wartość zamówienia przekracza progi unijne określone na podstawie art. 3 ustawy Pzp. 3. Zamawiający, zgodnie z art. 139 ust. 1, najpierw dokona badania i oceny ofert, a następnie kwalifikacji podmiotowej wykonawcy, którego oferta została najwyżej oceniona, w zakresie braku podstaw wykluczenia oraz spełniania warunków udziału w postępowaniu. 4. W zakresie proceduralnym nieuregulowanym SWZ zastosowanie mają przepisy ustawy Pzp.
Zweck
Art des AuftragsDienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 90500000 Dienstleistungen im Zusammenhang mit Siedlungs- und anderen Abfällen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 90511200 Einsammeln von Hausmüll, 90512000 Transport von Haushaltsabfällen, 90514000 Recycling von Siedlungsabfällen, 63122000 Lagerhaltung
5. Los
LosLOT-0001