542549-2025 - Wettbewerb
Dänemark – Leerung von Klärgruben oder Faulbecken – Tømningsordning af Bundfældningstanke og Samletanke for Kalundborg Forsyning - Genudbud
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelTømningsordning af Bundfældningstanke og Samletanke for Kalundborg Forsyning - Genudbud
BeschreibungUdbuddet vedrører indkøb af tømninger under følgende delaftaler: Delaftale 1: Tømning af bundfældningstanke med KSA på private og offentlige ejendomme under Ordregivers tømningsordning. Delaftale 2: Tømning af samletanke med Slamsuger på private ejendomme under Ordregivers tømningsordning.til samtlige ordregivers enheder der bruger tømningsordningen. Driftsopgaven omfatter yderligere indmelding af gennemførte tømning, fejlregistreringer samt lokalisering og tilstand af tankanlæggene til Ordregiver.
Interne Kennung547941
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zweck
Art des AuftragsDienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 90460000 Leerung von Klärgruben oder Faulbecken
Zusätzliche Einstufung (cpv): 42996800 Absetzbecken
5. Los
LosLOT-0001
TitelTømning af bundfældningstanke
BeschreibungTømning af bundfældningstanke på private og offentlige ejendomme under Ordregi-vers obligatoriske tømningsordning. Driftsopgaven omfatter yderligere indmelding af gennemførte tømning, fejlregistreringer samt lokalisering og tilstand af tankanlæggene til Ordregiver. Opgaven omfatter også ekstra tømninger ved udkald. Der skal også tilbydes udførelse af små spul/sug opgaver til tømningsordningens brugere og kun i forbindelse med tømningen. Opgaverne afregnes direkte med borgeren og indeholder opgave små opgaver som f.eks. spul af stik og tømning af køkkenbrønde etc.
Interne Kennung547942
Zusätzliche Einstufung (cpv): 42996800 Absetzbecken, 90460000 Leerung von Klärgruben oder Faulbecken
Optionen
Beschreibung der OptionenOrdregiver har option på at forlænge kontrakten med 2 x 12 måneder på uændrede vilkår. Kontrakten er uopsigelig for begge parter i forlængelsesperioden.
LosLOT-0002
TitelTømning af samletanke
BeschreibungTømning af samletanke på private og offentlige ejendomme under Ordregi-vers obligatoriske tømningsordning. Driftsopgaven omfatter yderligere indmelding af gennemførte tømning, fejlregistreringer samt lokalisering og tilstand af tankanlæggene til Ordregiver. Opgaven omfatter også ekstra tømninger ved udkald. Der skal også tilbydes udførelse af små spul/sug opgaver til tømningsordningens brugere og kun i forbindelse med tømningen. Opgaverne afregnes direkte med borgeren og indeholder opgave små opgaver som f.eks. spul af stik og tømning af køkkenbrønde etc.
Interne Kennung547943