2. Verfahren
Verfahren
Titel: Zimowe utrzymanie dróg powiatowych w sezonie 2026/2027 zamówienie w podziale na części
Beschreibung: Zamówienie dotyczy zimowego utrzymania dróg powiatowych na terenie powiatu kamiennogórskiego w sezonie zimowym 2026/2027. Zamówienie zostało podzielone na 6 części. Długość dróg powiatowych do utrzymania na wszystkich części wynosi łącznie 181,69 km. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia w zakresie realizacji i odbioru określają: opis przedmiotu zamówienia - Załącznik 1 do SWZ oraz projektowanie postanowienia umowy - Załącznik 2 do SWZ.
Interne Kennung: ID.272.3.11.2026
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zentrale Elemente des Verfahrens: Postępowanie prowadzone jest zgodnie z zasadami określonymi w Specyfikacji Warunków Zamówienia. Obejmuje ono publikację ogłoszenia, składanie ofert, ocenę ofert według określonych kryteriów, wybór najkorzystniejszej oferty oraz zawarcie umowy. 1. W celu potwierdzenia braku podstaw do wykluczenia z postępowania: 1) Na wezwanie Zamawiającego Wykonawca zobowiązany jest do złożenia następujących oświadczeń lub dokumentów: a) odpis lub informację z Krajowego Rejestru Sądowego lub z Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej, sporządzone nie wcześniej niż 3 miesiące przed ich złożeniem, jeżeli odrębne przepisy wymagają wpisu do rejestru lub ewidencji, w celu potwierdzenia braku podstaw do wykluczenia, b) informacji z Krajowego Rejestru Karnego (w zakresie art. 108 ust. 1 pkt 1, 2 i 4 Ustawy Pzp) – sporządzonej nie wcześniej niż 6 miesięcy przed jej złożeniem; c) oświadczenie wykonawcy o braku przynależności do tej samej grupy kapitałowej, w rozumieniu przepisów u.o.k.k., z innym wykonawcą, którą złożył odrębną ofertę, albo oświadczenie o przynależności do tej samej grupy kapitałowej wraz z dokumentami lub informacjami potwierdzającymi przygotowanie oferty niezależnie od innego wykonawcy należącego do tej samej grupy kapitałowej, zgodnie ze wzorem stanowiącym Załącznik 5 do SWZ., d) oświadczenie o aktualności informacji zawartych w oświadczeniu, o którym mowa w art. 125 ust. 1 Ustawy Pzp, w zakresie podstaw wykluczenia z postępowania, zgodnie ze wzorem stanowiącym Załącznik 6 SWZ.; 2. w celu potwierdzenia spełniania warunków udziału w postępowaniu: 1.) wykaz urządzeń technicznych (pojazdów) dostępnych Wykonawcy w celu wykonania zamówienia publicznego wraz z informacją o podstawie do dysponowania tymi zgodnie ze wzorem stanowiącym Załącznik nr 7 do SWZ. 2) Zamawiający uzna, że Wykonawca spełnia warunek w zakresie zdolności technicznej, jeżeli Wykonawca dysponuje lub będzie dysponował urządzeniami technicznymi w celu wykonania zamówienia, w tym minimum: a) Część 1: - ciągnik z napędem na obie osie i o mocy minimum 80 KM wyposażony w pług klinowy i pług lemieszowy oraz rozrzutnik – 1 szt., - pojazd samochodowy z napędem na obie osie i normą emisji spalin Euro 3 wyposażony w piaskarkę i pług podgumowany – 1 szt., b) Część 2: - ciągnik z napędem na obie osie i o mocy minimum 80 KM wyposażony w pług klinowy i pług lemieszowy oraz rozrzutnik – 1 szt. - pojazd samochodowy z napędem na obie osie i normą emisji spalin Euro 3 wyposażony w piaskarkę i pług podgumowany – 2 szt., c) Część 3: - ciągnik z napędem na obie osie i o mocy minimum 80 KM wyposażony w pług klinowy i pług lemieszowy oraz rozrzutnik – 1 szt., - pojazd samochodowy z napędem na obie osie i normą emisji spalin Euro 3 wyposażony w piaskarkę i pług podgumowany – 1 szt., - pojazd samochodowy z napędem minimum 6x4, spełniający normę emisji spalin Euro 3 wyposażony w piaskarkę oraz pług podgumowany ciężki o masie min. 800 kg. d) Część 4: - ciągnik z napędem na obie osie i o mocy minimum 80 KM wyposażony w pług klinowy i pług lemieszowy oraz rozrzutnik – 1 szt., - pojazd samochodowy z napędem na obie osie i normą emisji spalin Euro 3 wyposażony w piaskarkę i pług podgumowany – 2 szt., e) Część 5: - ciągnik z napędem na obie osie i o mocy minimum 80 KM wyposażony w pług klinowy i pług lemieszowy oraz rozrzutnik – 1 szt., - pojazd samochodowy z napędem na obie osie i normą emisji spalin Euro 3 wyposażony w piaskarkę i pług podgumowany – 1 szt., - pojazd samochodowy napędem z minimum 6x4, spełniający normę emisji spalin Euro 3 wyposażony w piaskarkę oraz pług podgumowany ciężki o masie min. 800 kg. f) Część 6: - ciągnik z napędem na obie osie i o mocy minimum 80 KM wyposażony w pług klinowy i pług lemieszowy oraz rozrzutnik – 1 szt., - pojazd samochodowy z napędem na obie osie i normą emisji spalin Euro 3 wyposażony w piaskarkę i pług podgumowany – 1 szt, - pojazd samochodowy z napędem minimum 6x4, spełniający normę emisji spalin Euro 3 wyposażony w piaskarkę oraz pług podgumowany ciężki o masie min. 800 kg. W przypadku ubiegania się o udzielenie zamówienia na dwie lub więcej części Wykonawca jest zobowiązany wykazać spełnianie warunku dla każdej z tych części odrębnie. Oznacza to, że liczba wykazanych pojazdów musi odpowiadać sumie minimalnych wymagań określonych dla wszystkich części, na które składana jest oferta. Zamawiający nie dopuszcza wykazania tego samego pojazdu w celu potwierdzenia spełniania warunku udziału w więcej niż jednej części zamówienia. 3 Wykonawca sporządza JEDZ: Wykonawca zobowiązany jest złożyć wraz z ofertą aktualne na dzień składania ofert oświadczenie w formie Jednolitego Europejskiego Dokumentu Zamówienia (dalej: JEDZ), sporządzone zgodnie z rozporządzeniem wykonawczym Komisji (UE) 2016/7. JEDZ stanowi wstępne potwierdzenie braku podstaw wykluczenia oraz spełniania warunków udziału w postępowaniu, określonych w SWZ, i zastępuje na etapie składania ofert podmiotowe środki dowodowe.
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 90620000 Schneeräumung
Zusätzliche Einstufung (cpv): 90630000 Glatteisbeseitigung
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Część 1: Zimowe utrzymanie dróg powiatowych w Rejonie I
Beschreibung: Długość dróg do zimowego utrzymania wynosi 26,40 km.
Interne Kennung: Część 1
Optionen:
Beschreibung der Optionen: Możliwość zwiększenia wyjazdów maksymalnie do 45.
Los: LOT-0002
Titel: Część 2: Zimowe utrzymanie dróg powiatowych w Rejonie II
Beschreibung: Długość dróg do zimowego utrzymania wynosi 25,80 km.
Interne Kennung: Część 2
Beschreibung der Optionen: Możliwość zwiększenia wyjazdów maksymalnie do 48.
Los: LOT-0003
Titel: Część 3: Zimowe utrzymanie dróg powiatowych w Rejonie III
Beschreibung: Długość dróg do zimowego utrzymania wynosi 27,03 km.
Interne Kennung: Część 3
Los: LOT-0004
Titel: Część 4: Zimowe utrzymanie dróg powiatowych w Rejonie IV
Beschreibung: Długość dróg do zimowego utrzymania wynosi 41,95 km.
Interne Kennung: Część 4
Haupteinstufung (cpv): 90630000 Glatteisbeseitigung
Los: LOT-0005
Titel: Część 5: Zimowe utrzymanie dróg powiatowych w Rejonie V
Beschreibung: Długość dróg do zimowego utrzymania wynosi 21,74 km.
Interne Kennung: Część 5
Los: LOT-0006
Titel: Część 6: Zimowe utrzymanie dróg powiatowych w Rejonie VI
Beschreibung: Długość dróg do zimowego utrzymania wynosi 38,77 km.
Interne Kennung: Część 6
Beschreibung der Optionen: Możliwość zwiększenia wyjazdów maksymalnie do 35.