542702-2026 - Wettbewerb
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Bauleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Servicii de proiectare fazele PT+DDE+CS+DTAC, verificarea tehnica de calitate a documentatiei tehnice de catre verificatori de proiect atestati, asistenta tehnica (AT) din partea proiectantului pe parcursul executiei lucrarilor si achizitia lucrarilor necesare pentru realizarea obiectivului de investitii ”Reabilitare energetica Grădiniţa cu program normal nr. 2, municipiul Oltenita
Beschreibung: Se vor achiziţiona Servicii de proiectare fazele PT+DDE+CS+DTAC, verificarea tehnica de calitate a documentatiei tehnice de catre verificatori de proiect atestati, asistenta tehnica (AT) din partea proiectantului pe parcursul executiei lucrarilor si achizitia lucrarilor necesare pentru realizarea obiectivului de investitii ”Reabilitare energetica Grădiniţa cu program normal nr. 2, municipiul Oltenita” conform documentatiei anexate. Termenul pana la care se pot solicita clarificari inainte de data-limita de depunere a ofertelor- 18 zile inainte de termenul limita de depunere a ofertelor. Autoritatea contractanta va raspunde solicitarilor la clarificari in a 11-a zi inaintea datei limita de depunere a ofertelor.
Interne Kennung: 4294103_2026_PAAPD1634441
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Bauleistungen
Haupteinstufung (cpv): 45000000 Bauarbeiten
5. Los
Los: LOT-0000
Titel: Default lot
Beschreibung: Obiectul contractului ce se va incheia va fi reprezentat de prestarea de servicii de proiectare fazele PT+DDE+CS+DTAC, verificare tehnica, asistenta tehnica (AT) din partea proiectantului pe parcursul executiei lucrarilor si executie lucrari obiectiv de investitii: ”Reabilitare energetica Grădiniţa cu program normal nr. 2, municipiul Oltenita”, in conformitate cu documentatia de atribuire aferenta acestei achizitii. Orice operator economic interesat are dreptul de a solicita clarificări sau informații suplimentare în legătură cu documentația de atribuire. În măsura în care solicitările de clarificare sunt primite cu cel puțin 18 zile înainte de termenul limită stabilit pentru depunerea ofertelor, autoritatea contractantă va răspunde în mod clar și complet tuturor acestor solicitări de clarificare cu cel putin 11 zile inainte de termenul stabilit pentru depunerea ofertelor.
Interne Kennung: 1
Zusätzliche Einstufung (cpv): 71322000 Technische Planungsleistungen im Tief- und Hochbau, 71356200 Technische Hilfe