2. Verfahren
Verfahren
Titel: Odbiór, transport i zagospodarowanie odpadów komunalnych z terenu Gminy Wyrzysk przez okres 24 miesięcy - (lata 2026-2027 fakultatywnie 2028)
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest realizacja zadania pn. "Odbiór, transport i zagospodarowanie odpadów komunalnych z terenu Gminy Wyrzysk przez okres 24 miesięcy - (lata 2026-2027 fakultatywnie 2028)". Zakres przedmiotowy zamówienia obejmuje: 1) odbieranie odpadów komunalnych: a) bezpośrednio od właścicieli nieruchomości pozostających w gminnym systemie odbioru odpadów komunalnych Gminy Wyrzysk, cyklicznie w systemie „u źródła”, b) od właścicieli nieruchomości zamieszkałych położonych na terenie gminy Wyrzysk, w systemie Mobilnych Zbiórek Odpadów (dalej ,,MZO”), c) z Punktu Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych położonego na terenie gminy Wyrzysk (dalej ,,PSZOK”), d) z specjalistycznych pojemników na odbiór odpadów zlokalizowanych w miejscach publiczne dostępnych, zlokalizowanych na terenie gminy Wyrzysk; 2) transport odebranych odpadów komunalnych, o których mowa w pkt 1 (dalej zwanymi ,,odpadami komunalnymi”) do miejsca zagospodarowania1 odpadów, zapewnionego przez Wykonawcę i wskazanego w ofercie, w tym za pośrednictwem miejsca lub miejsc zbierania odpadów zapewnionych przez wykonawcę i wskazanych w ofercie; 3) zagospodarowanie odebranych odpadów komunalnych; 4) zapewnienie właścicielom nieruchomości pojemników przeznaczonych do gromadzenia odpadów komunalnych oraz zapewnienie ich należytego stanu technicznego oraz sanitarnego, w zakresie w jakim system deponowania odpadów przewiduje zbieranie odpadów w pojemnikach; 5) zapewnienie właścicielom nieruchomości worków przeznaczonych do selektywnej zbiórki i gromadzenia odpadów, w zakresie w jakim system deponowania odpadów przewiduje zbieranie odpadów w workach; 6) wyposażenie PSZOK w pojemniki i kontenery na odpady komunalne oraz wyposażenie miejsc publicznie dostępnych w specjalistyczne pojemniki, 7) realizację usług i obowiązków powiązanych z tymi wskazanymi w pkt 1) – 6).
Interne Kennung: ZPU.271.9.2025
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 90500000 Dienstleistungen im Zusammenhang mit Siedlungs- und anderen Abfällen
5. Los
Los: LOT-0001
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest realizacja zadania pn. "Odbiór, transport i zagospodarowanie odpadów komunalnych z terenu Gminy Wyrzysk przez okres 24 miesięcy - (lata 2026-2027 fakultatywnie 2028)". Zakres przedmiotowy zamówienia obejmuje: 1) odbieranie odpadów komunalnych: a) bezpośrednio od właścicieli nieruchomości pozostających w gminnym systemie odbioru odpadów komunalnych Gminy Wyrzysk, cyklicznie w systemie „u źródła”, b) od właścicieli nieruchomości zamieszkałych położonych na terenie gminy Wyrzysk, w systemie Mobilnych Zbiórek Odpadów (dalej ,,MZO”), c) z Punktu Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych położonego na terenie gminy Wyrzysk (dalej ,,PSZOK”), d) z specjalistycznych pojemników na odbiór odpadów zlokalizowanych w miejscach publiczne dostępnych, zlokalizowanych na terenie gminy Wyrzysk, 2) transport odebranych odpadów komunalnych, o których mowa w pkt 1 do miejsca zagospodarowania odpadów, zapewnionego przez Wykonawcę i wskazanego w ofercie, w tym za pośrednictwem miejsca lub miejsc zbierania odpadów zapewnionych przez wykonawcę i wskazanych w ofercie, 3) zagospodarowanie odebranych odpadów komunalnych, 4) zapewnienie właścicielom nieruchomości pojemników przeznaczonych do gromadzenia odpadów komunalnych, w zakresie w jakim system deponowania odpadów przewiduje zbieranie odpadów w pojemnikach, 5) zapewnienie właścicielom nieruchomości worków przeznaczonych do selektywnej zbiórki i gromadzenia odpadów, w zakresie w jakim system deponowania odpadów przewiduje zbieranie odpadów w workach, 6) wyposażenie PSZOK w pojemniki i kontenery na odpady komunalne oraz wyposażenie miejsc publicznie dostępnych w specjalistyczne pojemniki, 7) realizację usług i obowiązków powiązanych z ww. w pkt 1) – 6).
Zusätzliche Einstufung (cpv): 90511000 Abholung von Siedlungsabfällen, 90511200 Einsammeln von Hausmüll, 90512000 Transport von Haushaltsabfällen, 90513100 Hausmüllbeseitigung, 90514000 Recycling von Siedlungsabfällen
Optionen:
Beschreibung der Optionen: 1. Zamawiającemu przysługuje uprawnienie do skorzystania z prawa opcji poprzez zobowiązanie Wykonawcy do odbioru, transportu i zagospodarowania odpadów komunalnych: 1) przez okres dodatkowych 12 miesięcy, względem podstawowego okresu wyznaczonego na 24 miesiące. Na podstawie prawa opcji, Zamawiający ma prawo do jednostronnego wydłużenia okresu świadczenia usług do łącznie 36 miesięcy (24 miesiące okresu podstawowego + 12 miesięcy okresu objętego prawem opcji), i/lub 2) w większej ilości niż przewidziana w OPZ, jednakże niepowodującej wzrostu wysokości wynagrodzenia Wykonawcy, o którym mowa w § 8 ust. 1 Umowy o więcej niż 40% względem pierwotnie ustalonej wysokości wynagrodzenia Wykonawcy (§ 8 ust. 1 umowy).