See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Furnizare alimente
Beschreibung: Contract de Furnizare Diverse Produse Alimentare, impartit pe 7 loturi. Produsele se vor livra cu caracteristicile si in conditiile solicitate in Caietul de sarcini. Transportul produselor se va asigura de catre furnizor la sediul CAMS Bacesti, judetul Vaslui, si va fi suportat de furnizor. Operatorii economici vor putea solicita clarificari/informatii suplimentare cu maxim 18 zile inainte de data depunerii ofertelor. Autoritatea contractanta va raspunde la solicitarile de clarificari inainte de data limita de depunere a ofertelor/candidaturilor, cu a 11-a zi. Avand in vedere prevedrile art. 156, alin.(1), lit. B) din Legea nr. 98/2016 privind achizitiile publice cu modificarile si completarile ulterioare : „ Prin trimitere la specificaţii tehnice şi, ca ordine de prioritate, la standarde naţionale care transpun standarde europene, evaluări tehnice europene, specificaţii tehnice comune, standarde internaţionale, alte sisteme de referinţă tehnice instituite de către organismele de standardizare europene sau, în lipsa oricărora dintre acestea, la standarde naţionale, la agremente tehnice naţionale sau specificaţii tehnice naţionale referitoare la proiectarea, calcularea şi execuţia lucrărilor şi la utilizarea produselor; fiecare trimitere este însoţită de menţiunea "sau echivalent" ”. Toate specificatiile, serviciile si cerintele mentionate si solicitate in cadrul documentatie de atribuire (inclusiv caiet de sarcini) sunt insotite de mentiunea „sau echivalent”
Interne Kennung: 16385445/2025/1
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 15800000 Diverse Nahrungsmittel
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Produse lactate
Beschreibung: Contract furnizare produse lactate necesare asigurarii hranei beneficiarilor Centrului de Asistenta Medico Sociala Bacesti . Cantitatile si descrierea produselor se regasesc in caietul de sarcini.
Interne Kennung: 1
Haupteinstufung (cpv): 15500000 Molkereierzeugnisse
Los: LOT-0002
Titel: Carne refrigerata
Beschreibung: Contract furnizare carne refrigerata necesare asigurarii hranei beneficiarilor Centrului de Asistenta Medico Sociala Bacesti . Cantitatile si descrierea produselor se regasesc in caietul de sarcini.
Interne Kennung: 2
Haupteinstufung (cpv): 15110000 Fleisch
Los: LOT-0003
Titel: Preparate pe baza de carne
Beschreibung: Contract furnizare preparate pe baza de carne necesare asigurarii hranei beneficiarilor Centrului de Asistenta Medico Sociala Bacesti . Cantitatile si descrierea produselor se regasesc in caietul de sarcini.
Interne Kennung: 3
Haupteinstufung (cpv): 15131700 Fleischzubereitungen
Los: LOT-0004
Titel: PREPARATE DE PATISERIE SI COFETARIE
Beschreibung: Contract furnizare Produse de patiserie si cofetarie necesare asigurarii hranei beneficiarilor Centrului de Asistenta Medico Sociala Bacesti . Cantitatile si descrierea produselor se regasesc in caietul de sarcini.
Interne Kennung: 4
Haupteinstufung (cpv): 15812000 Gebäck und Kuchen
Los: LOT-0005
Titel: Produse de panificatie
Beschreibung: Contract furnizare Produse de panificatie necesare asigurarii hranei beneficiarilor Centrului de Asistenta Medico Sociala Bacesti . Cantitatile si descrierea produselor se regasesc in caietul de sarcini.
Interne Kennung: 5
Haupteinstufung (cpv): 15811000 Brotwaren
Los: LOT-0007
Titel: LEGUME SI FRUCTE
Beschreibung: Contract furnizare legume si fructe necesare asigurarii hranei beneficiarilor Centrului de Asistenta Medico Sociala Bacesti . Cantitatile si descrierea produselor se regasesc in caietul de sarcini.
Interne Kennung: 6
Haupteinstufung (cpv): 03220000 Gemüse, Obst und Schalenfrüchte
Los: LOT-0008
Titel: DIVERSE PRODUSE ALIMENTARE
Beschreibung: Contract furnizare diverse produse alimentare necesare asigurarii hranei beneficiarilor Centrului de Asistenta Medico Sociala Bacesti . Cantitatile si descrierea produselor se regasesc in caietul de sarcini.
Interne Kennung: 7