542788-2026 - Wettbewerb
Rumänien – Oberbauarbeiten für Landstraßen – Achizitie lucrari pentru realizarea obiectivului de investitie : CORIDOR MOBILITATE URBANĂ PRIN TRASEU MOBILITATE URBANĂ, AMENAJARE DEPOU ȘI CONSTRUIRE PARK&RIDE ÎN MUNICIPIUL BLAJ” Cod SMIS: 361896
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung - Änderungsbekanntmachung
Bauleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Achizitie lucrari pentru realizarea obiectivului de investitie : CORIDOR MOBILITATE URBANĂ PRIN TRASEU MOBILITATE URBANĂ, AMENAJARE DEPOU ȘI CONSTRUIRE PARK&RIDE ÎN MUNICIPIUL BLAJ” Cod SMIS: 361896
Beschreibung: Atribuirea contractului de lucrări având ca obiect “CORIDOR MOBILITATE URBANĂ PRIN TRASEU MOBILITATE URBANĂ, AMENAJARE DEPOU ȘI CONSTRUIRE PARK&RIDE ÎN MUNICIPIUL BLAJ Durata de executare a lucrarilor este de 24 luni de la data emiterii ordinului de incepere a executiei Numarul de zile până la care ofertanții pot solicita clarificări înainte de data limită de depunere a ofertelor: 18 zile. Autoritatea contractanta va raspunde în mod clar și complet tuturorsolicitărilor de clarificare/informațiilor suplimentare în a 10 -a zi înainte de data limită de depunere a ofertelor.
Interne Kennung: 1
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Bauleistungen
Haupteinstufung (cpv): 45233220 Oberbauarbeiten für Landstraßen
5. Los
Los: LOT-0000
Titel: Default lot
Beschreibung: Atribuirea contractului de lucrări având ca obiect “CORIDOR MOBILITATE URBANĂ PRIN TRASEU MOBILITATE URBANĂ, AMENAJARE DEPOU ȘI CONSTRUIRE PARK&RIDE ÎN MUNICIPIUL BLAJ Durata de executare a lucrarilor este de 24 luni de la data emiterii ordinului de incepere a executiei În cadrul prezentului proiect se urmărește crearea a unui coridor de mobilitate pe traseul: Str.Clujului – str. Gheorghe Doja – Str. Avram-Iancu – Depou și construirea unui depou pentru gararea mijloacelor de deplasare, precum și a unei parcări de tip Park&Ride. Valoarea estimata a achizitiei este determinata prin Devizul General privind cheltuielile si este de 22,134,549.01 lei fara TVA, conform Deviz general al investitiei centralizator. In valoarea estimata a lucrarilor au fost cuprinse urmatoarele capitole din devizele generale, respectiv devizul general centralizator astfel: Cap 1,2,4 (in cadrul capitolului 4.5 se va tine cont doar de suma de 27.510,77 lei fara TVA - nu se oferteaza autobuzul electric; din capitolul 4.6 se va scadea suma de 470 lei fara TVA, aferenta licentei Windows; nu se va oferta 2x laptop si 2 x kit tastatura si mouse) si cap. 5.1.
Zusätzliche Einstufung (cpv): 45213352 Bau von Reparaturlagern, 45223320 Bau von Park- and Ride-Anlagen, 45233161 Bau von Fußwegen, 45233162 Bau von Fahrradwegen, 45310000 Installation von elektrischen Leitungen