2. Verfahren
Verfahren
Titel: Budowa węzła drogowego Al. Wojska Polskiego DK-1 wraz z nowym przebiegiem DK-46 w Częstochowie
Beschreibung: Budowa węzła drogowego Al. Wojska Polskiego DK-1 wraz z nowym przebiegiem DK-46 w Częstochowie w formule zaprojektuj i zbuduj, przy czym droga DK-1 obecnie ma oznaczenie DK-91 Uwaga: Przedmiotowe zamówienie publiczne realizowane jest na podstawie uchwały nr 8205/2022 Rady Ministrów z dnia 13 października 2022 w sprawie ustanowienia Rządowego Funduszu Polski Ład. Zamawiający przewiduje unieważnienie postępowania z art. 257 ustawy-Pzp w przypadku braku przyznania środków.
Interne Kennung: MZD.ZP.26.381.2022
Zweck
Haupteinstufung (cpv): 45112730 Landschaftsgärtnerische Bauleistungen für Verkehrsbegleitgrün
5. Los
Los: LOT-0000
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest: Budowa węzła drogowego Al. Wojska Polskiego DK-1 wraz z nowym przebiegiem DK-46 w Częstochowie w formule zaprojektuj i zbuduj wraz z uzyskaniem pozwolenia na użytkowani przy czym droga DK-1 obecnie ma oznaczenie DK-91. Zakres inwestycji obejmuje miedzy innymi zaprojektowanie, uzyskanie decyzji zezwalającej na realizację inwestycji drogowej i budowę/przebudowę: - węzła drogowego Al. Wojska Polskiego DK-1 (obecnie DK-91) z drogą krajową DK-46, w tym wiadukt drogowy w ciągu DK-1 (obecnie DK-91) - (WD-1); - budowę przejazdów pieszo – rowerowych pod łącznicami węzła (P-1 i P-4); - Alei Wojska Polskiego DK-1 (obecnie DK-91) od wyjazdu ze stacji Orlen (Al. Wojska Polskiego 78) do okolic budynku przy Al. Wojska Polskiego 8; - istniejącego skrzyżowania Al. Wojska Polskiego DK-1 (obecnie DK-91) z ul. Bugajską i ul. Długą; - nowego odcinka DK-46 od węzła - przedłużenia ulicy Korfantego do projektowanego węzła drogowego z Al. Wojska Polskiego DK-1 (obecnie DK-91), z dostosowaniem do możliwości dobudowy drugiej jezdni DK-46 na odcinku pomiędzy DK-1 a przedłużeniem ul. Korfantego; - budowę przejazdów pieszo – rowerowych pod DK 46 (P-2 i P-3); - budowę przepustu z przejściem dla płazów (PP-1); - wiaduktu drogowego nad linią kolejową nr 1 Warszawa Zachodnia-Katowice wraz ze zmianą kategorii istniejącego przejazdu kolejowego w ciągu ul. Bugajskiej; - obiektu mostowego nad rzeką Wartą (MD-1) wraz z zapewnieniem możliwości poprowadzenia drogi po wschodniej i zachodniej stronie rzeki w celu obsługi komunikacyjnej przyległego terenu z zachowaniem skrajni drogowej; - wiaduktu drogowego nad torami kolejowymi ISD i drogą przedłużenia ul. Korfantego do ul. Bugajskiej (WD-2); - obiektu mostowego w ciągu drogi rowerowej i ciągu pieszego w ul. Warzywnej; - kładki dla pieszych nad DK 91 wraz z rampami dla niepełnosprawnych (K-1); - budowę murów oporowych; - budowę stanowiska do ważenia pojazdów ciężarowych z parkingiem i monitoringiem na wlocie do miasta; - dróg i skrzyżowań obsługujących tereny przyległe do inwestycji w tym również powstałe po zamknięciu dla ruchu samochodowego istniejącego przejazdu drogowego przez linię kolejową nr 1 relacji Częstochowa – Katowice; - ciągów pieszych, dróg rowerowych i zatok autobusowych; - pasów rowerowych i przejścia dla pieszych w poziomie linii kolejowej relacji Częstochowa – Katowice (zmiana kategorii przejazdu kolejowego); - drogowej stacji pomiarowej i meteo w ciągu DK-1 (obecnie DK-91); - oświetlenia ulicznego w ciągu DK-1 (obecnie DK-91) i nowego przebiegu DK-46; - odwodnienia wraz z analizą sposobu odprowadzenia wód opadowych z obszaru inwestycji; - miejskiej kanalizacji technologicznej; - ekranów akustycznych; - systemu tablic zmiennej treści; - urządzeń BRD: oznakowanie drogi głównych i dróg związanych, bariery ochronne, osłony przeciwolśnieniowe i inne elementy zapewniające bezpieczeństwo; - wykonanie robót związanych z zagospodarowaniem zielenią. W zakres prac wchodzą również roboty: - rozbiórkowe: obiektów kubaturowych, istniejącej infrastruktury technicznej, infrastruktury drogowej, kolejowej przewidzianej do przebudowy; - związane z przebudową kolidującej z inwestycją istniejącej infrastruktury technicznej; - związane z usunięciem drzew i krzewów; - inne wynikające z rozwiązań zawartych w PFU. Zakres przedmiotowej dokumentacji oraz realizacji robót budowlanych ograniczyć o rozwiązania zawarte w projekcie obecnie realizowanej inwestycji pn.: Budowa połączenia drogowego ul. Korfantego z ul. Bugajską. Inwestor, dla przedmiotowej inwestycji, posiada opracowany program funkcjonalno–użytkowy, aktualną decyzję o środowiskowych uwarunkowaniach oraz warunki techniczne do projektowania. Powyższe dane stanowią załączniki do niniejszego postępowania. Ciąg dalszy Opisu przedmiotu zamówienia znajduje się w dokumentach zamówienia w pkt 3.1. SWZ.
Zusätzliche Einstufung (cpv): 44212329 Sicherheitsabschirmungen, 45110000 Abbruch von Gebäuden sowie allgemeine Abbruch- und Erdbewegungsarbeiten, 45111100 Abbrucharbeiten, 45111200 Baureifmachung und Abräumung, 45111300 Abbauarbeiten, 45200000 Komplett- oder Teilbauleistungen im Hochbau sowie Tiefbauarbeiten, 45220000 Ingenieur- und Hochbauarbeiten, 45221111 Bau von Straßenbrücken, 45221113 Bau von Fußgängerbrücken, 45221121 Bau von Straßenviadukten, 45223200 Bauliche Anlagen, 45231000 Bauarbeiten für Rohrleitungen, Fernmelde- und Stromleitungen, 45231220 Bauarbeiten für Gasfernleitungen, 45231300 Bauarbeiten für Wasser- und Abwasserrohrleitungen, 45231400 Bauarbeiten für Starkstromleitungen, 45231600 Bauarbeiten für Übertragungsnetz, 45232140 Bau von Fernheizleitungsnetzen, 45232300 Bauarbeiten und zugehörige Arbeiten für Fernsprech- und Fernmeldeleitungen, 45232410 Kanalisationsarbeiten, 45233120 Straßenbauarbeiten, 45233125 Bau von Straßenkreuzungen, 45233161 Bau von Fußwegen, 45233162 Bau von Fahrradwegen, 45233221 Straßenmarkierungsarbeiten, 45233252 Oberbauarbeiten für Straßen, 45233280 Anbringen von Leitplanken, 45233290 Installation von Straßenschildern, 45233294 Installation von Straßenverkehrssignalen, 45316110 Installation von Straßenbeleuchtungsanlagen, 77211400 Fällen von Bäumen, 77310000 Anpflanzungs- und Pflegearbeiten an Grünflächen, 71322000 Technische Planungsleistungen im Tief- und Hochbau