542949-2026 - Wettbewerb
Ungarn – Werbedienste – Komplex ügynökségi tevékenység
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Komplex ügynökségi tevékenység
Beschreibung: A 2026. szeptember 1. – 2027. augusztus 31. közötti időszakban a Károli Gáspár Református Egyetem képzéseinek megismertetése, valamint általános ismertségének javítása érdekében folytatott hirdetési kampányokhoz médiaügynökségi és kapcsolódó gyártási feladatok ellátása vállalkozási keretszerződés keretében. Ajánlatkérő a konkrét feladatokat közvetlen megrendelés útján, Egyedi Megrendelések (kötelezettségvállalások) kibocsátásával rendeli meg. Az egyedi megrendelő tartalmazza az ellátandó feladatok pontos megjelölését, a teljesítés határidejét, az Ártáblázatban megadott egységárak, díjak, kedvezmények és a megrendeléskor ismert teljesítéshez kapcsolódó kötelezően fizetendő díjak és költségek figyelembevételével meghatározott vállalkozói díjat, valamint minden olyan adatot, információt, amely a teljesítés szempontjából lényeges és amelyet a közbeszerzési dokumentumok, a Vállalkozó ajánlata vagy a Keretszerződés kifejezetten nem említ. ÁLTALÁNOS INFORMÁCIÓK: 1. Ajánlatkérő hirdetési (média-kommunikációs) tevékenysége az alábbi fő kategóriákra osztható: 1. Általános felvételi kampány 2. Sorrendmódosítási kampány 3. Pótfelvételi kampány 4. Szakirányú továbbképzések kampány 5. Idegen nyelvű képzések hirdetési kampánya 6. Imázs kommunikáció 7. Rendezvénykommunikáció 2. Kommunikációs célok: A kampányok elsődleges célja a továbbtanulni szándékozó, valamint a KRE szakirányú továbbképzései iránt érdeklődő, már diplomával rendelkező célcsoport számára az egyetem, valamint annak képzéseinek bemutatása és vonzóvá tétele. Cél, hogy az Általános Felsőoktatási Felvételi eljárás során hozzávetőleg 3.500 felvételiző jelölje meg első helyen a Megrendelő alap- és mesterképzéseit, hozzávetőleg 500 felvételiző jelentkezzen a Megrendelő által a Felsőoktatási Pótfelvételi eljárás keretében meghirdetett képzéseire, valamint hozzávetőleg 500 személy jelentkezzen a Megrendelő által indított szakirányú továbbképzésekre. A kampányok másodlagos célja a Megrendelő társadalmi és szakmai beágyazottságának erősítése, valamint a szervezet szélesebb körű nyilvános megjelenésének elősegítése. 3. Célcsoportok: - Az általános felsőoktatási felvételi eljárás során 2027 februárjában felsőoktatási felvételi jelentkezés benyújtását tervező fiatalok (országosan, azonban elsősorban Budapesten és Pest megyében élők). - A felsőoktatási pótfelvételi eljárás során 2027 augusztusában felsőoktatási intézménybe jelentkezni szándékozó fiatalok (országosan). - Már diplomával rendelkező jogász, valamint gazdasági, pedagógiai, bölcsészettudományi, társadalomtudományi, hittudományi, szociális és egészségtudományi területeken tevékenykedő szakemberek, akik szakirányú továbbképzések segítségével kívánnak szakmailag továbbfejlődni. - Az idegen nyelvű képzések esetén a külföldi továbbtanulás iránt érdeklődő egyetemi hallgatók, valamint nemzetközi szakmai tapasztalatot és versenyképes diplomát kereső fiatal felnőttek alkotják. - A Károli Gáspár Református Egyetem által szervezett nyilvános rendezvények célcsoportját a kulturális és tudományos programok iránt érdeklődő, korosztálytól független külsős látogatók, szakmai közönség, valamint a helyi közösség tagjai alkotják. 4. Elvárt feladatok: - A Megrendelő tervezett belföldi média kampányához kapcsolódó médiaügynökségi és gyártási feladatok ellátása, idegen nyelvű képzések hirdetési kampánya során a választott online platformon történő médiaügynökségi feladatok ellátása. - NEM feladat a kreatív és grafikai tervezés. A médiaeszközökön megjelenő kreatív anyagokat megjelenítésre kész formátumban (kivéve a közterületi hirdetés, ahol nyomdakész anyagot, rádiószpot esetében pedig csak szöveget) a Megrendelő bocsátja rendelkezésre. - Nyomdai kivitelezést igénylő hirdetések (pl. köztéri hirdetések) esetében (a Megrendelőtől kapott nyomdakész anyag felhasználásával) a hirdetésekhez szükséges nyomdai kivitelezés megszervezése és lebonyolítása. - A hirdetési anyagok adott médium részére történő továbbítása, eljuttatása. - Egy fő (dedikált) kapcsolattartó kijelölése, aki munkanapokon 8.30-17.30 óra között telefonon legfeljebb 3 órán belül, e-mailen legfeljebb 24 órán belül elérhető Megrendelő számára. - Az egyedi megrendelések szerinti feladatok az egyeztetéseket, briefelési folyamatot követően az egyedi megrendelőkben kerülnek pontosításra, véglegesítésre.
Interne Kennung: EKR001481112026
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zentrale Elemente des Verfahrens: Ajánlatkérő a szolgáltatási díjakat és kedvezményeket kívánja értékelni a BT-540 adatmezőben meghatározott értékelési szempontok alapján. A Szolgáltatási díjak (nettó HUF) esetén az értékelés módszere fordított arányosítás az alábbiak szerint: (P – Pmin)/(Pmax – Pmin) = Alegjobb/Avizsgált azaz P = (Alegjobb/Avizsgált)* (Pmax – Pmin) + Pmin ahol P: a vizsgált ajánlati elem adott szempontra vonatkozó pontszáma Pmax: a pontskála felső határa Pmin: a pontskála alsó határa Alegjobb: a legelőnyösebb ajánlat tartalmi eleme Avizsgált: a vizsgált ajánlat tartalmi eleme A pontskála alsó és felső határát a képletbe behelyettesítve: P = (Alegjobb /Avizsgált)*100 Az ajánlatkérő törtek esetén a pontszámokat két tizedesjegyre kerekíti. Az összehasonlító kedvezmények (%) esetén az értékelés módszere egyenes arányosítás az alábbiak szerint: Ajánlatkérő a legmagasabb kedvezmény mértéket (%-ot) tartalmazó ajánlatra a maximális pontszámot adja, a 0% kedvezmény 0 pontot kap, a további ajánlatok pontszámát a következő képlet alapján számítja ki: (P – Pmin)/(Pmax – Pmin) = Avizsgált/Alegjobb azaz P = (Avizsgált/Alegjobb)* (Pmax – Pmin) + Pmin ahol P: a vizsgált ajánlati elem adott szempontra vonatkozó pontszáma Pmax: a pontskála felső határa Pmin: a pontskála alsó határa Alegjobb: a legelőnyösebb ajánlat tartalmi eleme Avizsgált: a vizsgált ajánlat tartalmi eleme A pontskála alsó és felső határát a képletbe behelyettesítve: P = (Avizsgált/Alegjobb)*100 A kedvezmény százalékokat legfeljebb kettő tizedes pontossággal kell megadni (ajánlat legfeljebb két tizedesjegy pontossággal tehető). Az Ajánlatkérő törtek esetén a pontszámokat két tizedesjegyre kerekíti. A részszempontok szerinti értékelést követően Ajánlatkérő a Kbt. 77. § (2) bekezdésének megfelelően az egyes tartalmi elemekre adott értékelési pontszámot megszorozza a súlyszámmal, a szorzatokat pedig ajánlatonként összeadja. Az az ajánlat a legkedvezőbb, amelynek az összpontszáma a legnagyobb. A Kbt. 77. § (4) bekezdése alapján az eljárás nyertese az az ajánlattevő (közös ajánlattevő), aki az értékelési szempont szerint a legkedvezőbb ajánlatot teszi és ajánlata érvényes. Az Ajánlatkérő által érvényesíteni kívánt szerződést biztosító mellékkötelezettségek: késedelmi kötbér, hibás teljesítési kötbér, meghiúsulási kötbér, teljesítési biztosíték a szerződéstervezet szerint. A késedelmi kamatra vonatkozóan a Ptk. 6:155. § (1) bekezdése az irányadó. A kötbérre vonatkozóan a Ptk. 6:187. § (1)-(2) bekezdése is irányadó. A szerződést biztosító mellékkötelezettségek részletes feltételeit a szerződéstervezet tartalmazza.
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 79341000 Werbedienste
5. Los
Los: LOT-0001
Beschreibung: A 2026. szeptember 1. – 2027. augusztus 31. közötti időszakban a Károli Gáspár Református Egyetem képzéseinek megismertetése, valamint általános ismertségének javítása érdekében folytatott hirdetési kampányokhoz médiaügynökségi és kapcsolódó gyártási feladatok ellátása vállalkozási keretszerződés keretében. A szerződés tervezett keretösszege: 85.300.000 Ft. Ajánlatkérő a teljes keretösszeg 80%-ára vállal lehívási kötelezettséget a szerződés időbeli hatálya alatt. Igényelt szolgáltatások: 1. Médiaügynökségi feladatok 1.1. Médiatervezés A Megrendelő által preferált médiatípusok: - online megjelenések o fiatalok által preferált közösségi média-felületeken o célcsoportok körében népszerű, a Megrendelő értékrendjének megfelelő tartalmakat gyártó influenszerek bevonásával a Megrendelő saját vagy az influenszerek közösségi média profiljain o felsőoktatási felvételi eljárás során nélkülözhetetlen tájékoztatási és jelentkezési felületeken o jogi, pedagógiai, gazdasági témájú online szakmai felületeken, amelyekkel a már diplomával rendelkező, a Megrendelő szakirányú továbbképzései iránt érdeklődő célcsoport elérése lehetséges o a szervezett rendezvény célcsoportja, valamint tematikája alapján releváns közösségi média, kulturális és/vagy tudományos online felületeken - közterületi megjelenések Budapest legnagyobb forgalmat lebonyolító tömegközlekedési eszközeinek vonala mentén, illetve azok megállóiban, valamint néhány nagyobb vidéki város (Székesfehérvár, Miskolc, Debrecen, Szeged, Pécs, Győr, Veszprém, Kecskemét, stb.) legforgalmasabb közterületein – annak figyelembe vételével, hogy a Megrendelő által a felvételi kampány során megcélzott célcsoport tömegközlekedéssel közlekedik és szabadidejének jelentős részét a belvárosokban, illetve nagyobb bevásárló központokban tölti - print megjelenések az egyetemek és főiskolák rangsorát tartalmazó kiadványokban, valamint a Megrendelő értékrendjének megfelelő tartalmú sajtóorgánumokban - rádiós megjelenések a fiatal, gimnazista fő célcsoport által leginkább preferált rádiócsatornákon, a napi tanítási időszakot megelőző reggeli, illetve azt követő délutáni idősávokban - Megrendelő ismertségét és presztízsét javító interjú-csomagok az értelmiség által preferált rádiócsatornákon, illetve PR-csomagok az értelmiség által preferált sajtótermékekben 1.2. Médiavásárlás - Médiavásárlás (megyei napilapok, kereskedelmi) - Médiavásárlás (országos napilapok, kereskedelmi) - Médiavásárlás (heti, kétheti és havilapok kereskedelmi) - Médiavásárlás (hiperlokális médiumok) - Médiavásárlás (közterületi és mozi megjelenések, kereskedelmi) - Médiavásárlás (online, kereskedelmi) - Médiavásárlás (közösségi média) - Médiavásárlás (rádió, kereskedelmi) - Médiavásárlás (televízió, kereskedelmi) Feladatok: • az egyes megállapodások megkötése a médiafelületek tulajdonosaival, a médiatervben szereplő paramétereknek megfelelően • a megjelenő hirdetésekhez a produkciós-lista készítése • kapcsolattartás a Megrendelővel • a médiavásárlás dokumentálása, beleértve az egyes megjelenések tényének alátámasztását és összegyűjtését 1.3. Kampányok nyomon követése és dokumentálása 1.4. Lemondások (lemondásokkal kapcsolatos ügyintézés) 2. Marketing és dekorációs elemek gyártása (a kampányhoz kapcsolódó közterületi médiaeszközök gyártási feladatainak teljeskörű ellátása) Hirdetési felületekkel kapcsolatos gyártási feladatok: • citylight plakát • öntapadós balusztrád matrica • öntapadós padlómatrica • öntapadós közlekedési eszköz reklám 3. Film- és rádióreklám gyártása Megrendelő hirdetési kampányaihoz kapcsolódó rádió szpotok teljeskörű gyártása, amely magában foglalja a kapcsolódó jogdíjak adminisztrációját, a szükséges utómunkálatokat, valamint a szükséges adás file-ok és a mutációk gyártását, elkészítését is. A rádiószpot szövegét Megrendelő biztosítja. Amennyiben a kampányok megvalósítása során imázsfilm készítése válik szükségessé, annak előkészítése, forgatása, gyártása, utómunkálatai, valamint a felhasználáshoz szükséges jogok és engedélyek beszerzése. 4. Online ügynökségi feladatok • Közösségi médiafelületeken (Facebook, Instagram, TikTok) megjelenő hirdetések, valamint Youtube videókba ágyazott videóhirdetések kampánymenedzsmentje, amelyhez a tartalmakat Megrendelő biztosítja. • Online keresőmarketing kampányok (pl. Google Ads) kampánymenedzsmentje, amelyhez a keresőszavakat a Megrendelő biztosítja. 5. Szállítás, egyéb logisztikai szolgáltatás (minden felmerülő, gyártási feladathoz kapcsolódó szállítás intézése) 6. Teljesítésigazolás (kampányok igazolása) • Online és közösségi média esetén: aktuális PI oldalanként és megjelenések screenshot-ja, valamint részletes hirdetési statisztikák • Közterületi hirdetések: megjelenésekről készült fotódokumentáció, amely tételesen megfeleltethető az elfogadott kihelyezési listával • Sajtóhirdetések: támpéldányok csatolása, valamint a médiumban megjelentetett hirdetési anyag digitális formában (lehetőség szerint a szkennelt verzió bizonyítja a megjelenés tényét, pl.: látható a hirdetési környezet, médianév és oldalszám) • Rádió: rádiós hallgatottságmérést végző kutatócég által szolgáltatott adatokkal alátámasztott igazolás, ennek hiányában a rádióadó által kiállított teljesítésigazolás 7. Vállalkozónak valamennyi feladat magas színvonalú ellátásához biztosítania kell a szükséges szakembereket és ki kell jelölnie egy fő kapcsolattartót, aki munkanapokon 8.30-17.30 óra között telefonon legfeljebb 3 órán belül, e-mailen legfeljebb 24 órán belül elérhető Megrendelő számára.
Interne Kennung: EKR001481112026/1