2. Verfahren
Verfahren
Titel: Budowa instalacji OZE na terenie Gminy Grajewo
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest: Budowa instalacji OZE na terenie Gminy Grajewo. 2. Z uwagi na podział zamówienia na części, wyszczególnia się: Zadanie Nr 1 - Szkoła Podstawowa w Białaszewie – budowa nowej instalacji fotowoltaicznej o mocy 49,84 kWp wraz z magazynem energii o pojemności 31,20 kWh oraz systemem zarządzania energią, a także budowa nowej jednostki cieplnej o mocy 150 kW – gruntowej pompy ciepła, z magazynem energii cieplnej o mocy 175 kWh. Zadanie Nr 2 - Szkoła Podstawowa w Wierzbowie - budowa nowej instalacji fotowoltaicznej o mocy 49,84 kWp wraz z magazynem energii o pojemności 31,20 kWh oraz systemem zarządzania, energią , a także budowa nowej jednostki cieplnej o mocy 150 kW – gruntowej pompy ciepła, z magazynem energii cieplnej o mocy 175 kWh. 3. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia został określony dla obu zadań w: • Dokumentacja projektowa – Innowacyjne OZE w gminie Grajewo – SP Białaszewo, • Dokumentacja projektowa – Innowacyjne OZE w gminie Grajewo – SP Wierzbowo, • Przedmiar robót – SP Białaszewo, • Przedmiar robót – SP Wierzbowo. 4. Wykonawca będzie zobowiązany do opracowania i przedłożenia Zamawiającemu, w terminie 10 dni od dnia zawarcia umowy, harmonogramu rzeczowo-finansowego realizacji zamówienia. Harmonogram będzie podlegał zatwierdzeniu przez Zamawiającego i stanowić będzie podstawę organizacji oraz realizacji robót. Szczegółowe zasady dotyczące harmonogramu określono w projektowanych postanowieniach umowy. 5. W ramach wykonania zadania nr 1 i zadania nr 2 wykonawca zobowiązany jest dokonać pierwszego uruchomienia instalacji fotowoltaicznych i pomp ciepła oraz do przeprowadzenia wszystkich prób, badań, sprawdzeń, przeglądów, pomiarów i odbiorów technicznych niezbędnych do przekazania do użytkowania instalacji fotowoltaicznych. 6. W ramach wykonania przedmiotu zamówienia (nr 1 i nr 2) wykonawca zobowiązany jest do dokonania zgłoszenia przyłączenia instalacji fotowoltaicznej wraz z magazynami energii do sieci energetycznej operatora systemu dystrybucyjnego oraz w razie potrzeby złożyć wniosek i przeprowadzić procedurę zwiększenia mocy przyłączeniowej w budynkach. 7. W ramach wykonania przedmiotu zamówienia w przypadku instalacji powyżej 6,5 kW wykonawca zobowiązany jest na podstawie sporządzonej przez siebie dokumentacji dokonać uzgodnienia z rzeczoznawcą do spraw zabezpieczeń przeciwpożarowych. Uzgodnioną dokumentację należy przekazać użytkownikowi. 8. Oferowany towar ma być fabrycznie nowy, nieużywany oraz nieeksponowany na wystawach lub imprezach targowych, sprawny technicznie, bezpieczny, kompletny i gotowy do pracy, wyprodukowany nie wcześniej niż w 2025 r., a także musi spełniać wymagania techniczno-funkcjonalne. 9. Wykonawca udzieli zamawiającemu gwarancji jakości i rękojmi na całość (komplet) dostarczonej, zamontowanej oraz uruchomionej instalacji fotowoltaicznej, pomp ciepła, magazynów energii. Zadeklarowana przez wykonawcę w formularzu ofertowym długość okresu gwarancji jakości i rękojmi stanowi kryterium oceny złożonych ofert. 10. Okresy gwarancji jakości i rękojmi na całość zadania nr 1 i nr 2 liczony będzie od daty podpisania protokołu odbioru końcowego wykonanego przedmiotu zamówienia. 11.W ramach wykonania przedmiotu zamówienia wykonawca zobowiązuje się w okresie obowiązywania gwarancji jakości i rękojmi na całość (zadanie nr 1 i nr 2) do wykonywania bezpłatnych przeglądów gwarancyjnych / serwisowych gwarantujących zachowanie udzielonej gwarancji. 12.W ramach wykonania przedmiotu zamówienia po uruchomieniu instalacji wykonawca zobowiązuje się do przekazania użytkownikom instrukcji obsługi w języku polskim urządzeń wchodzących w skład instalacji OZE oraz do przeszkolenia osób co do zasad prawidłowej eksploatacji wykonanych instalacji.
Interne Kennung: RI.271.7.2026
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Zusätzliche Art des Auftrags: Bauleistungen
Haupteinstufung (cpv): 09331200 Photovoltaische Solarmodule/Solarzellen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 09300000 Elektrizität, Heizung, Sonnen- und Kernenergie, 45300000 Bauinstallationsarbeiten, 45315600 Niederspannungsarbeiten, 45310000 Installation von elektrischen Leitungen, 45261215 Solarzellendachdeckarbeiten, 31430000 Elektrische Akkumulatoren, 09330000 Solarenergie
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Zadanie Nr 1 – Budowa instalacji OZE na terenie Gminy Grajewo – SP Białaszewo
Beschreibung: Zadanie Nr 1 - Szkoła Podstawowa w Białaszewie – budowa nowej instalacji fotowoltaicznej o mocy 49,84 kWp wraz z magazynem energii o pojemności 31,20 kWh oraz systemem zarządzania energią, a także budowa nowej jednostki cieplnej o mocy 150 kW – gruntowej pompy ciepła, z magazynem energii cieplnej o mocy 175 kWh. 3. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia został określony w: • Dokumentacja projektowa – Innowacyjne OZE w gminie Grajewo – SP Białaszewo, • Przedmiar robót – SP Białaszewo, 4. Wykonawca będzie zobowiązany do opracowania i przedłożenia Zamawiającemu, w terminie 10 dni od dnia zawarcia umowy, harmonogramu rzeczowo-finansowego realizacji zamówienia. Harmonogram będzie podlegał zatwierdzeniu przez Zamawiającego i stanowić będzie podstawę organizacji oraz realizacji robót. Szczegółowe zasady dotyczące harmonogramu określono w projektowanych postanowieniach umowy. 5. W ramach wykonania zadania wykonawca zobowiązany jest dokonać pierwszego uruchomienia instalacji fotowoltaicznych i pomp ciepła oraz do przeprowadzenia wszystkich prób, badań, sprawdzeń, przeglądów, pomiarów i odbiorów technicznych niezbędnych do przekazania do użytkowania instalacji fotowoltaicznych. 6. W ramach wykonania przedmiotu zamówienia wykonawca zobowiązany jest do dokonania zgłoszenia przyłączenia instalacji fotowoltaicznej wraz z magazynami energii do sieci energetycznej operatora systemu dystrybucyjnego oraz w razie potrzeby złożyć wniosek i przeprowadzić procedurę zwiększenia mocy przyłączeniowej w budynkach. 7. W ramach wykonania przedmiotu zamówienia w przypadku instalacji powyżej 6,5 kW wykonawca zobowiązany jest na podstawie sporządzonej przez siebie dokumentacji dokonać uzgodnienia z rzeczoznawcą do spraw zabezpieczeń przeciwpożarowych. Uzgodnioną dokumentację należy przekazać użytkownikowi. 8. Oferowany towar ma być fabrycznie nowy, nieużywany oraz nieeksponowany na wystawach lub imprezach targowych, sprawny technicznie, bezpieczny, kompletny i gotowy do pracy, wyprodukowany nie wcześniej niż w 2025 r., a także musi spełniać wymagania techniczno-funkcjonalne. 9. Wykonawca udzieli zamawiającemu gwarancji jakości i rękojmi na całość (komplet) dostarczonej, zamontowanej oraz uruchomionej instalacji fotowoltaicznej, pomp ciepła, magazynów energii. Zadeklarowana przez wykonawcę w formularzu ofertowym długość okresu gwarancji jakości i rękojmi stanowi kryterium oceny złożonych ofert. 10. Okresy gwarancji jakości i rękojmi na całość zadania nr 1 i nr 2 liczony będzie od daty podpisania protokołu odbioru końcowego wykonanego przedmiotu zamówienia. 11.W ramach wykonania przedmiotu zamówienia wykonawca zobowiązuje się w okresie obowiązywania gwarancji jakości i rękojmi na całość (zadanie nr 1 i nr 2) do wykonywania bezpłatnych przeglądów gwarancyjnych / serwisowych gwarantujących zachowanie udzielonej gwarancji. 12.W ramach wykonania przedmiotu zamówienia po uruchomieniu instalacji wykonawca zobowiązuje się do przekazania użytkownikom instrukcji obsługi w języku polskim urządzeń wchodzących w skład instalacji OZE oraz do przeszkolenia osób co do zasad prawidłowej eksploatacji wykonanych instalacji.
Zusätzliche Einstufung (cpv): 09330000 Solarenergie, 09300000 Elektrizität, Heizung, Sonnen- und Kernenergie, 45300000 Bauinstallationsarbeiten, 45315600 Niederspannungsarbeiten, 45310000 Installation von elektrischen Leitungen, 45261215 Solarzellendachdeckarbeiten, 31430000 Elektrische Akkumulatoren
Los: LOT-0002
Titel: Zadanie Nr 2 – Budowa instalacji OZE na terenie Gminy Grajewo – SP Wierzbowo
Beschreibung: Zadanie Nr 2 - Szkoła Podstawowa w Wierzbowie - budowa nowej instalacji fotowoltaicznej o mocy 49,84 kWp wraz z magazynem energii o pojemności 31,20 kWh oraz systemem zarządzania, energią , a także budowa nowej jednostki cieplnej o mocy 150 kW – gruntowej pompy ciepła, z magazynem energii cieplnej o mocy 175 kWh. 3. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia został określony w: • Dokumentacja projektowa – Innowacyjne OZE w gminie Grajewo – SP Wierzbowo, • Przedmiar robót – SP Wierzbowo. 4. Wykonawca będzie zobowiązany do opracowania i przedłożenia Zamawiającemu, w terminie 10 dni od dnia zawarcia umowy, harmonogramu rzeczowo-finansowego realizacji zamówienia. Harmonogram będzie podlegał zatwierdzeniu przez Zamawiającego i stanowić będzie podstawę organizacji oraz realizacji robót. Szczegółowe zasady dotyczące harmonogramu określono w projektowanych postanowieniach umowy. 5. W ramach wykonania zadania wykonawca zobowiązany jest dokonać pierwszego uruchomienia instalacji fotowoltaicznych i pomp ciepła oraz do przeprowadzenia wszystkich prób, badań, sprawdzeń, przeglądów, pomiarów i odbiorów technicznych niezbędnych do przekazania do użytkowania instalacji fotowoltaicznych. 6. W ramach wykonania przedmiotu zamówienia wykonawca zobowiązany jest do dokonania zgłoszenia przyłączenia instalacji fotowoltaicznej wraz z magazynami energii do sieci energetycznej operatora systemu dystrybucyjnego oraz w razie potrzeby złożyć wniosek i przeprowadzić procedurę zwiększenia mocy przyłączeniowej w budynkach. 7. W ramach wykonania przedmiotu zamówienia w przypadku instalacji powyżej 6,5 kW wykonawca zobowiązany jest na podstawie sporządzonej przez siebie dokumentacji dokonać uzgodnienia z rzeczoznawcą do spraw zabezpieczeń przeciwpożarowych. Uzgodnioną dokumentację należy przekazać użytkownikowi. 8. Oferowany towar ma być fabrycznie nowy, nieużywany oraz nieeksponowany na wystawach lub imprezach targowych, sprawny technicznie, bezpieczny, kompletny i gotowy do pracy, wyprodukowany nie wcześniej niż w 2025 r., a także musi spełniać wymagania techniczno-funkcjonalne. 9. Wykonawca udzieli zamawiającemu gwarancji jakości i rękojmi na całość (komplet) dostarczonej, zamontowanej oraz uruchomionej instalacji fotowoltaicznej, pomp ciepła, magazynów energii. Zadeklarowana przez wykonawcę w formularzu ofertowym długość okresu gwarancji jakości i rękojmi stanowi kryterium oceny złożonych ofert. 10. Okresy gwarancji jakości i rękojmi na całość zadania nr 1 i nr 2 liczony będzie od daty podpisania protokołu odbioru końcowego wykonanego przedmiotu zamówienia. 11.W ramach wykonania przedmiotu zamówienia wykonawca zobowiązuje się w okresie obowiązywania gwarancji jakości i rękojmi na całość (zadanie nr 1 i nr 2) do wykonywania bezpłatnych przeglądów gwarancyjnych / serwisowych gwarantujących zachowanie udzielonej gwarancji. 12.W ramach wykonania przedmiotu zamówienia po uruchomieniu instalacji wykonawca zobowiązuje się do przekazania użytkownikom instrukcji obsługi w języku polskim urządzeń wchodzących w skład instalacji OZE oraz do przeszkolenia osób co do zasad prawidłowej eksploatacji wykonanych instalacji.