2. Verfahren
Verfahren
Titel: Ubezpieczenie mienia i odpowiedzialności Powiatu Wodzisławskiego
Beschreibung: Przedmiot zamówienia obejmuje: Część I Zamówienia - Ubezpieczenie mienia i odpowiedzialności Zamawiającego w zakresie: 1) Ubezpieczenia mienia od wszystkich ryzyk, 2) Ubezpieczenia sprzętu elektronicznego od wszystkich ryzyk, 3) Ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej, 4) Ubezpieczenia następstw nieszczęśliwych wypadków, 5) Ubezpieczenia maszyn od uszkodzeń od wszystkich ryzyk, 6) Ubezpieczenie maszyn i urządzeń drogowych od wszystkich ryzyk (casco maszyn). Część II Zamówienia - Ubezpieczenie pojazdów Zamawiającego w zakresie: 1) Ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej posiadaczy pojazdów mechanicznych, 2) Ubezpieczenia autocasco, 3) Ubezpieczenia następstw nieszczęśliwych wypadków kierowcy i pasażerów, 4) Ubezpieczenia Assistance. Wykonawca może złożyć ofertę na wszystkie bądź też na wybrane części zamówienia. Każda z części będzie oceniana odrębnie.
Interne Kennung: WFZ.272.6.1.2026
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 66510000 Versicherungen
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Ubezpieczenie mienia i odpowiedzialności Zamawiającego
Beschreibung: Część I Zamówienia: Ubezpieczenie mienia i odpowiedzialności Zamawiającego w zakresie: 1) Ubezpieczenia mienia od wszystkich ryzyk, 2) Ubezpieczenia sprzętu elektronicznego od wszystkich ryzyk, 3) Ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej, 4) Ubezpieczenia następstw nieszczęśliwych wypadków, 5) Ubezpieczenia maszyn od uszkodzeń od wszystkich ryzyk, 6) Ubezpieczenie maszyn i urządzeń drogowych od wszystkich ryzyk (casco maszyn). Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawarty jest w Załączniku Nr 5 – Program Ubezpieczenia. Termin realizacji zamówienia: 36 miesięcy, przewidywany okres ubezpieczenia (okres realizacji zamówienia): od dnia 01.01.2027 r. do dnia 31.12.2029 r. UWAGA: w przypadku umów wieloletnich polisy wystawiane są na okresy roczne dla wszystkich rodzajów ubezpieczeń. Polisy ubezpieczeniowe w ubezpieczeniach majątkowych będą wystawiane indywidualnie dla każdego ubezpieczonego podmiotu na okresy: od 01.01.2027 r. do 31.12.2027 r. od 01.01.2028 r. do 31.12.2028 r. od 01.01.2029 r. do 31.12.2029 r. Polisy dla ubezpieczeń wspólnych np. ubezpieczenia mienia od wszystkich ryzyk, gdzie są wspólne limity odpowiedzialności, ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej, wystawione zostaną po jednej polisie z każdego rodzaju ubezpieczenia obejmując ochroną wszystkie podmioty podlegające wspólnemu ubezpieczeniu na okresy: od 01.01.2027 r. do 31.12.2027 r. od 01.01.2028 r. do 31.12.2028 r. od 01.01.2029 r. do 31.12.2029 r. UWAGA: Zamawiający zastrzega sobie prawo zmiany sposobu wystawienia polis ubezpieczeniowych po rozstrzygnięciu postępowania: dla ubezpieczeń majątkowych (indywidualnych i wspólnych) może zostać wystawiona jedna polisa obejmująca ochroną wszystkie ubezpieczone podmioty w SWZ.
Zusätzliche Einstufung (cpv): 66515000 Schaden- oder Verlustversicherungen, 66516000 Haftpflichtversicherungen, 66512100 Unfallversicherungen
Optionen:
Beschreibung der Optionen: Zamawiający zastrzega sobie możliwość skorzystania z prawa opcji określonego w art. 441 ustawy Pzp. Realizacja prawa opcji polegać będzie na zwiększeniu ilości zamówienia podstawowego. Chęć skorzystania z prawa opcji nie będzie wymagać zawarcia aneksu do nn. umowy, odbywać się będzie w oparciu o zgłoszenie skierowane do Wykonawcy w formie pisemnej. W razie nieudzielenia zamówienia opcjonalnego Wykonawcy nie przysługują jakiekolwiek roszczenia z tego tytułu. Zamówienie opcjonalne realizowane będzie na zasadach przewidzianych dla zamówienia podstawowego. Przedmiotem opcji może być w części I zamówienia: a) ubezpieczenie mienia od wszystkich ryzyk b) Ubezpieczenia sprzętu elektronicznego od wszystkich ryzyk c) Ubezpieczenia maszyn od uszkodzeń od wszystkich ryzyk, d) Ubezpieczenie maszyn i urządzeń drogowych od wszystkich ryzyk (casco maszyn), - w przypadku wzrostu sum ubezpieczenia/wartości mienia w okresie realizacji zamówienia w stosunku do sum ubezpieczenia/wartości mienia określonych w zamówieniu podstawowym (w załączniku nr 6 do SWZ) w związku ze zmianą wartości mienia, nabyciem nowego mienia, modernizacją istniejącego mienia lub nowymi inwestycjami. Maksymalna wartość opcji dla niniejszej części zamówienia wynosi 25% składki za zamówienie podstawowe (ceny łącznej za cały okres realizacji zamówienia określonej w ofercie Wykonawcy), pierwotnie określonej w umowie w sprawie zamówienia publicznego. Składka będzie rozliczana zgodnie z określoną w załączniku nr 5 do SWZ klauzulą warunków i taryf dotyczącą danej części zamówienia.
Los: LOT-0002
Titel: Ubezpieczenie pojazdów Zamawiającego
Beschreibung: Część II Zamówienia: Ubezpieczenie pojazdów Zamawiającego w zakresie: 1) Ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej posiadaczy pojazdów mechanicznych, 2) Ubezpieczenia autocasco, 3) Ubezpieczenia następstw nieszczęśliwych wypadków kierowcy i pasażerów, 4) Ubezpieczenia Assistance. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawarty jest w Załączniku Nr 5 – Program Ubezpieczenia. Termin realizacji zamówienia: 36 miesięcy, przewidywany okres ubezpieczenia (okres realizacji zamówienia): od dnia 01.01.2027 r. do dnia 31.12.2029 r. Polisy dla ubezpieczeń komunikacyjnych będą wystawione na trzy okresy roczne określone indywidualnie dla każdego pojazdu i wskazane w załącznikach zawierających wykazy pojazdów. Ubezpieczenia pojazdów nabywanych w trakcie trwania umowy o udzielenie zamówienia będą zawierane na okresy roczne zgodnie z wnioskiem Zamawiającego. Ostatnim dniem umożliwiającym ubezpieczenie pojazdu na warunkach umowy o udzielenie zamówienia publicznego jest ostatni dzień obowiązywania umowy, to jest 31.12.2029 r. Maksymalnie okres ubezpieczenia pojazdów zakończy się dnia 30.12.2030 r.
Zusätzliche Einstufung (cpv): 66512100 Unfallversicherungen, 66514110 Kraftfahrzeugversicherungen, 66516100 Kraftfahrzeughaftpflichtversicherungen
Beschreibung der Optionen: Zamawiający zastrzega sobie możliwość skorzystania z prawa opcji określonego w art. 441 ustawy Pzp. Realizacja prawa opcji polegać będzie na zwiększeniu ilości zamówienia podstawowego. Chęć skorzystania z prawa opcji nie będzie wymagać zawarcia aneksu do nn. umowy, odbywać się będzie w oparciu o zgłoszenie skierowane do Wykonawcy w formie pisemnej. W razie nieudzielenia zamówienia opcjonalnego Wykonawcy nie przysługują jakiekolwiek roszczenia z tego tytułu. Zamówienie opcjonalne realizowane będzie na zasadach przewidzianych dla zamówienia podstawowego. Przedmiotem opcji może być w części II zamówienia: a) ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej posiadaczy pojazdów mechanicznych, b) ubezpieczenie autocasco, c) ubezpieczenie następstw nieszczęśliwych wypadków kierowcy i pasażerów, d) ubezpieczenie Assistance - w przypadku ubezpieczenia pojazdów nabywanych przez Zamawiającego (podmioty podlegające ubezpieczeniu na podstawie niniejszego postępowania) i/lub zwiększenia wartości ubezpieczonych pojazdów w trakcie trwania umowy w sprawie zamówienia publicznego. Maksymalna wartość opcji dla niniejszej części zamówienia wynosi 60% składki za zamówienie podstawowe (ceny łącznej za cały okres realizacji zamówienia określonej w ofercie Wykonawcy), pierwotnie określonej w umowie w sprawie zamówienia publicznego. Składka będzie rozliczana zgodnie z określoną w załączniku nr 5 do SWZ klauzulą warunków i taryf dotyczącą danej części zamówienia.