543093-2026 - Wettbewerb
Dänemark – Portierdienste – Rammeaftale om ad hoc-ejendomsservice
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelRammeaftale om ad hoc-ejendomsservice
BeschreibungVed nærværende udbud ønsker Ordregiver at indhente tilbud på ad hoc ejendomsservice. Udbuddet omfatter følgende opgavekategorier:Grønne ydelser: Gartneriydelser, såsom lugning af bede, græsslåning, beskæring og fældning af hække og træer.Renhold: Opsamling af skrald, fjernelse og bortskaffelse af større mængder affald, fejning, graffiti-rens, oprydning af genstande på grunden, opsamling af kanyler samt rydning af bo-lejre (inkl. private ejendele, affald og sanitært affald).Opbevaringsmuligheder: Ved rydning af bo-lejre skal der være mulighed for opbevaring af de ryddede genstande i op til tre måneder. Opbevaringen skal være forsvarlig og aflåselig, så ejeren kan afhente sine genstande efter aftale.Vedligehold og reparationer: Vedligeholds- og mindre reparationsopgaver, der kan udføres af ufaglærte, viceværtsuddannede eller anlægsgartnere, f.eks. opretning af mindre fliseområder, justering og smøring af låse og dørpumper, tilsyn med tekniske anlæg, hegnsarbejder og mindre asfaltsarbejder.Opsyn og renhold: Opsyn med ejendomme og tomme grunde i en begrænset periode, herunder renhold af adressen og eventuel opstilling af byggepladshegn eller afspærring.Ovenstående opgaver i hver kategori er ikke udtømmende, hvorfor leverandøren kan blive bedt om at løse andre lignende opgaver inden for de samme kategorier.
Interne Kennung2026-0025480
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zentrale Elemente des VerfahrensUdbuddet blev gennemført som et offentligt udbud, hvilket indebærer, at enhver økonomisk aktør kunne afgive tilbud.Ordregiver gør opmærksom på, at der under offentligt udbud ikke gennemføres forhandlinger inden tildeling af en kontrakt, ligesom der heller ikke finder en kontraktforhandling sted efter tildeling af kontrakten.
Zweck
Art des AuftragsDienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 98341120 Portierdienste
5. Los
LosLOT-0000