See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Usługa sprzątania i utrzymania czystości w budynkach Hali Sportowej, zaplecza socjalnego przy kortach tenisowych oraz zaplecza socjalnego przy stadionie lekkoatletycznym przy ul. Zagajnikowej 9 w Poznaniu
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest usługa sprzątania i utrzymania czystości w budynkach Hali Sportowej, zaplecza socjalnego przy kortach tenisowych oraz zaplecza socjalnego przy stadionie lekkoatletycznym przy ul. Zagajnikowej 9 w Poznaniu. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia określa załącznik nr A do SWZ. 2. Zamawiający nie dopuszcza składania ofert częściowych. 3.Wykonawca zapewni i wyznaczy koordynatora, który będzie pełnił systematyczny i bezpośredni nadzór nad pracownikami Wykonawcy w trakcie świadczenia usługi oraz kontroli jakości wykonywanej przez nich pracy. Doświadczenie zawodowe wyznaczonego koordynatora stanowi kryterium oceny ofert. Zmiana koordynatora w trakcie wykonywania umowy możliwa jest wyłącznie w przypadku zapewnienia koordynatora posiadającego co najmniej tyle samo lat doświadczenia zawodowego. 4. Wykonawca jest zobowiązany do wykonywania usługi utrzymania czystości w w/w budynku przy użyciu środków czystości preferowanych przez Zamawiającego, zgodnie z załącznikiem A do SWZ lub przy użyciu środków czystości równoważnych. Środki czystości zaoferowane do realizacji usługi muszą spełniać wymagania zamawiającego zwarte w załączniku A do SWZ. 5. Wykonawca w formularzu oferty (zał. nr 1 do SWZ) oświadczy jakie środki czystości będą stosowane do realizacji zamówienia. 6. Na potwierdzenie powyższego Wykonawca dostarczy przedmiotowe środki dowodowe: a) opisy środków oraz artykułów czystości i higieny, które będą stosowane przy realizacji zamówienia, wraz z aktualnymi kartami charakterystyki i kartami technicznymi produktu, wystawionymi przez producenta. W przypadku, gdy środek nie posiada karty charakterystyki, zamawiający dopuszcza dostarczenie zamiast karty charakterystyki oświadczenie o spełnianiu wymogów produktu umożliwiające ocenę zgodności oferowanych środków z opisem przedmiotu zamówienia zawartym w załączniku A. Zamawiający dopuszcza ulotki, opisy, karty techniczne produktów/środków jako przedmiotowe środki dowodowe, potwierdzające zgodność oferowanych środków czystości z wymaganiami Zamawiającego. 7. Wszystkie dostarczone środki czystości, winny być zgodne z opisem przedmiotu zamówienia, o bezspornej, dobrej jakości, dopuszczone do użytkowania i obrotu na rynku polskim, zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa. 8. Zamawiający przewiduje uzupełnienie przedmiotowych środków dowodowych na podstawie art. 107 ust. 2 ustawy Prawo zamówień publicznych. 9. Zamawiający na podstawie art. 95 ustawy Pzp wymaga zatrudnienia przez wykonawcę lub podwykonawcę na podstawie stosunku pracy osób wykonujących prace objęte przedmiotem zamówienia, zgodnie z projektowanymi postanowieniami umowy stanowiącymi załącznik do SWZ – dotyczy osób sprzątających, osób wyznaczonych do serwisu dziennego oraz koordynatora. Wykonawca w formularzu ofertowym złoży oświadczenie ile osób do realizacji przedmiotu umowy zostanie zatrudnionych na umowę o pracę - należy wskazać ilość osób sprzątających, osób wyznaczonych do serwisu dziennego i koordynatora oraz wskazaniem czy osoby te zatrudnione są na cały etat czy na jego część (a jeśli część to jaką). Zamówienie musi zostać zrealizowane w terminie: 24 miesiące od daty zawarcia umowy.
Vorherige Bekanntmachung: 115548-2026
Interne Kennung: ZP3/7332/26
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 90919000 Büro-, Schul- und Büroausstattungsreinigung
5. Los
Los: LOT-0002
Beschreibung: Usługa sprzątania i utrzymania czystości w budynkach Hali Sportowej, zaplecza socjalnego przy kortach tenisowych oraz zaplecza socjalnego przy stadionie lekkoatletycznym przy ul. Zagajnikowej 9 w Poznaniu Zamawiający, na podstawie art. 112 ustawy Pzp określa następujące warunki udziału w postępowaniu: 1) Warunek dotyczący zdolności technicznej lub zawodowej: Wykonawcy winni wykazać się wykonaniem należycie w okresie ostatnich trzech lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie, co najmniej jednej usługi (umowy) sprzątania i utrzymania czystości w budynku o powierzchni obejmującej min. 5.500,00 m2 do sprzątania i utrzymania w czystości świadczonej nieprzerwanie przez co najmniej 12 miesięcy oraz załączą dowody potwierdzające czy wykazana usługa została wykonana należycie. Uwaga: Jedna usługa sprzątania oznacza usługę wykonaną na podstawie jednej umowy. W przypadku usług wykonywanych (tj. rozpoczętych a nie zakończonych): - na poczet wymaganej wiedzy i doświadczenia zaliczona będzie wyłącznie jej zrealizowana część, - poświadczenia w odniesieniu do tych usług winny być wystawione w okresie ostatnich 3 miesięcy przed ich złożeniem. Jeżeli Wykonawca powołuje się na doświadczenie w realizacji usług wykonywanych wspólnie z innymi wykonawcami, w wykazie wykonanych usług wskazuje usługi, w których wykonaniu bezpośrednio uczestniczył lub uczestniczy. Dokumenty potwierdzające spełnianie warunków udziału w postępowaniu: Wykaz wykonanych, a w przypadku świadczeń okresowych lub ciągłych również wykonywanych usług w okresie ostatnich trzech lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy w tym okresie – wykonanych zgodnie z warunkiem określonym w rozdziale V ust. 2 pkt. 1 SWZ oraz dołączyć dowody określające czy te usługi zostały wykonane lub są wykonywane należycie, przy czym dowodami, o których mowa, są referencje bądź inne dokumenty wystawione przez podmiot, na rzecz którego dostawy były wykonywane, a w przypadku świadczeń okresowych lub ciągłych są wykonywane, a jeżeli z uzasadnionej przyczyny o obiektywnym charakterze wykonawca nie jest w stanie uzyskać tych dokumentów - oświadczenie wykonawcy - załącznik nr 4 do SWZ. W przypadku świadczeń okresowych lub ciągłych nadal wykonywanych referencje bądź inne dokumenty potwierdzające ich należyte wykonywanie powinny być wystawione w okresie 3 miesięcy przed ich złożeniem. W przypadku wykazania dostaw w walutach innych niż złoty, Zamawiający będzie stosował przeliczanie walut wg kursu średniego NBP z dnia ukazania się ogłoszenia o niniejszym zamówieniu w Urzędzie Oficjalnych Publikacji Wspólnot Europejskich 2) Warunek dotyczący sytuacji ekonomicznej lub finansowej: O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się Wykonawcy, którzy posiadają ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej z tytułu prowadzenia działalności w zakresie sprzątania obiektów na sumę co najmniej 700.000,00 zł. Dokumenty potwierdzające spełnianie warunków udziału w postępowaniu: Dokument potwierdzający, że Wykonawca jest ubezpieczony od odpowiedzialności cywilnej w zakresie prowadzonej działalności gospodarczej związanej z przedmiotem zamówienia na sumę co najmniej 700.000,00 zł. Oferta musi być przez cały okres związania ofertą zabezpieczona wadium w wysokości: 35 000,00 PLN (słownie: trzydzieści pięć tysięcy złotych).