2. Verfahren
Verfahren
Titel: „Dostawa sprzętu komputerowego i oprogramowania dla Urzędu Miejskiego w Świdnicy w 2025 r.”
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest „Dostawa sprzętu komputerowego i oprogramowania dla Urzędu Miejskiego w Świdnicy w 2025 r.”. 2. Szczegółowy Opis Przedmiotu Zamówienia zawiera załącznik nr 9 do SWZ. 3. Zamawiający nie dokonuje podziału zamówienia oraz nie dopuszcza składania ofert częściowych. Wykonawca składa jedną ofertę na realizację przedmiotu zamówienia. 4. Przedmiot zamówienia obejmuje dostawę fabrycznie nowych urządzeń oraz oprogramowania. Oferowane przez Wykonawcę urządzenia i oprogramowanie powinny być nowe, wysokiej jakości, nieużywane i wolne od wad materiałowych, prawnych oraz wolne od obciążeń prawami osób trzecich. Oferowany sprzęt komputerowy i oprogramowanie musi spełniać minimalne wymagania w zakresie parametrów technicznych i jakościowych określonych w szczegółowym opisie przedmiotu zamówienia – załącznik nr 9 do SWZ. 5. Szczegółowe wymagania dotyczące warunków realizacji przedmiotu zamówienia zawierają projektowane postanowienia umowy w sprawie zamówienia publicznego, które zostaną wprowadzone do treści tej umowy, stanowiącej załącznik nr 8 do SWZ. 6. Oferowany sprzęt musi pochodzić z oficjalnego kanału dystrybucji zgodnie z wymaganiami producentów. 7. Wykonawca zobowiązuje się do wykonania przedmiotu zamówienia z należytą starannością, zgodnie z obowiązującymi normami i przepisami prawa, zasadami współczesnej wiedzy technicznej i uzgodnieniami dokonanymi w trakcie realizacji dostawy. 8. Wraz z każdym egzemplarzem sprzętu komputerowego Wykonawca dostarczy: 8.1. karty gwarancyjne (jeżeli producent oferowanego sprzętu komputerowego dostarcza taki dokument), 8.2. wszystkie programy w języku polskim, instrukcje używania w języku polskim lub z tłumaczeniem na języku polski (niekoniecznie papierowe), 8.3. nośniki, na których utrwalono oprogramowanie (jeżeli dotyczy), 8.4. licencje do oprogramowania - jeśli są wymagane. 9. Po dostarczeniu do siedziby Zamawiającego, sprzęt powinien być gotowy do poprawnej, bezawaryjnej pracy w zakresie wszystkich składowych elementów i funkcji, zgodnie z opisem tych elementów. Niedopuszczalne jest, aby dla zapewnienia prawidłowej pracy sprzętu konieczne było instalowanie dodatkowych elementów (urządzeń), oprogramowania w późniejszym czasie, szczególnie za dodatkową opłatą. 10. Wykonawca jest zobowiązany dostarczyć przedmiot zamówienia na własny koszt i ryzyko oraz dokonać jego wniesienia do budynku - siedziby Zamawiającego. Zamawiający nie ponosi żadnych dodatkowych kosztów dostawy, w tym przejazdu, dojazdu, ewentualnych noclegów itp. osób odpowiedzialnych za dostawę przedmiotu dostawy. 11. Dostarczony sprzęt musi zawierać wszystkie elementy niezbędne do funkcjonowania i uruchomienia. System operacyjny musi być w najnowszej wersji i wspierany przez jego producenta. Musi mieć możliwość darmowych aktualizacji i poprawek bezpieczeństwa. 12. Producenci komputerów, laptopów, muszą posiadać certyfikaty wydane przez jednostkę oceniającą zgodność z wymaganiami dotyczącymi wyprodukowania ww urządzeń zgodnie z normami ISO 14001 i ISO 9001. 13. Dostarczone urządzenia muszą posiadać certyfikat wydany przez jednostkę oceniającą zgodność oferowanych urządzeń z deklaracją zgodności CE lub deklarację zgodności CE wystawioną przez producenta. 14. Dostarczony sprzęt musi być dostosowany do użytkowania z wykorzystaniem napięcia sieciowego w Polsce. 15. Jeżeli w SWZ bądź w załącznikach do SWZ zostały wskazane jakiekolwiek nazwy producenta, nazwy własne, znaki towarowe, patenty, normy czy pochodzenie (materiałów lub urządzeń), należy przyjąć, że Zamawiający zawsze dopuszcza rozwiązanie równoważne. Celem niniejszego postępowania jest osiągnięcie określonej w SWZ jakości i funkcjonalności, a nie nabycie materiałów lub urządzeń konkretnej marki lub producenta. Z tych względów Zamawiający dołożył należytej staranności, aby przedmiot zamówienia nie został opisany przez wskazanie znaków towarowych, patentów lub pochodzenia, źródła lub szczególnego procesu, które mogłyby doprowadzić do uprzywilejowania lub wyeliminowania niektórych wykonawców lub produktów. Jeżeli, pomimo tego, okaże się iż w jakimkolwiek miejscu SWZ oraz w załącznikach do SWZ występują takie wskazania, nie należy ich traktować jako wymagań odnoszących się do przedmiotu zamówienia, a należy je rozpatrywać wyłącznie w kategoriach wskazań o charakterze informacyjnym (nie wiążących dla wykonawców). Z tych względów oferta, która nie będzie odpowiadała tym wskazaniom nie będzie uznawana za niezgodną z treścią SWZ i nie zostanie z tych powodów odrzucona. Ciężar udowodnienia, że materiał jest równoważny spoczywa na Wykonawcy. 16. Przekazanie przedmiotu dostawy zostanie dokonane na podstawie protokołu zdawczo-odbiorczego, podpisanego przez obie Strony, potwierdzającego kompletność dostawy, zgodnie z zamówieniem. Podpisanie protokołu odbioru sprzętu w ramach dostawy, nie pozbawia Zamawiającego prawa do zgłaszania reklamacji z tytułu jego jakości. Zamawiający ma prawo do składania reklamacji dotyczących jakości dostarczonych przedmiotów umowy za pomocą pism lub poczty elektronicznej, które to formy są wiążące dla Wykonawcy. 17. W przypadku otrzymania przedmiotu zamówienia złej jakości oraz w razie ujawnienia wad po odbiorze, Wykonawca na swój koszt dokona jego wymiany na nowy lub dokona usunięcia wad w terminie do 14 dni roboczych od chwili zgłoszenia. Wówczas za datę odbioru ustala się datę odbioru przedmiotu zamówienia bez wad. 18. Zamawiający informuje, że dostawa 3 z 7 sztuk urządzeń wielofunkcyjnych laserowych A3 kolor (Lp 8, Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia) będzie finansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach projektu "Termomodernizacja budynków Gminy Miasto Świdnica pełniących funkcje oświatowe: budynku A i C Szkoły Podstawowej nr 4 w Świdnicy przy ul. Marcinkowskiego 4-6", w związku z powyższym Wykonawca będzie zobowiązany do wystawienia osobnej faktury na ww. urządzenia wielofunkcyjne
Interne Kennung: P-105/IX/25 (WPI.271.43.2025)
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 30213300 Tischcomputer
Zusätzliche Einstufung (cpv): 30213100 Tragbare Computer, 30237200 Computerzubehör, 30231300 Bildschirme, 30232110 Laserdrucker, 42962000 Druck- und Grafikausrüstung, 48920000 Büroautomatisierungssoftwarepaket, 48620000 Betriebssysteme, 48000000 Softwarepaket und Informationssysteme
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: „Dostawa sprzętu komputerowego i oprogramowania dla Urzędu Miejskiego w Świdnicy w 2025 r.”.
Zusätzliche Einstufung (cpv): 30213100 Tragbare Computer, 30237200 Computerzubehör, 30231300 Bildschirme, 30232110 Laserdrucker, 48620000 Betriebssysteme, 42962000 Druck- und Grafikausrüstung, 48920000 Büroautomatisierungssoftwarepaket, 48000000 Softwarepaket und Informationssysteme