See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: RDW we Włodawie. Usługi zimowego utrzymania dróg wojewódzkich administrowanych przez RDW we Włodawie, w sezonach: 2026/2027, 2027/2028, 2028/2029
Beschreibung: 1.Przedmiotem zamówienia są: RDW we Włodawie. Usługi zimowego utrzymania dróg wojewódzkich administrowanych przez RDW we Włodawie, w sezonach: 2026/2027, 2027/2028, 2028/2029 w zakresie zwalczania śliskości i odśnieżania, zgodnie z poniższym przedmiarem usług: -Zadanie Nr 1 – droga wojewódzka Nr 812 odcinek Wisznice-Włodawa,-Zadanie Nr 2 – droga wojewódzka Nr 812 odcinek Włodawa-Łowcza,-Zadanie Nr 3 – droga wojewódzka Nr 816 odcinek Kodeń-Włodawa,-Zadanie Nr 4 – droga wojewódzka Nr 816 odcinek Włodawa-Wola Uhruska,-Zadanie Nr 5 – droga wojewódzka Nr 819 odcinek Sosnowica-Hańsk,-Zadanie Nr 6 – droga wojewódzka Nr 819 odcinek Hańsk-Wola Uhruska, oraz droga wojewódzka Nr 816 odcinek Wola Uhruska-Okopy. a)Zadanie Nr 1 – Usługi zimowego utrzymania drogi wojewódzkiej Nr 812 odcinek Wisznice - Włodawa, z punktu dyspozycyjnego Rejonu Dróg Wojewódzkich we Włodawie. Sprzęt: Solarka opłuż. z załadunkiem mater. uszorst.(osprzęt RDW).Orientacyjna ilość godzin w każdym sezonie: 300 b)Zadanie Nr 2 – Usługi zimowego utrzymania drogi wojewódzkiej Nr 812 odcinek Włodawa - Łowcza, z punktu dyspozycyjnego Rejonu Dróg Wojewódzkich we Włodawie.Sprzęt: Solarka opłuż. z załadunkiem mater. uszorst.(osprzęt RDW).Orientacyjna ilość godzin w każdym sezonie: 200. c)Zadanie Nr 3 – Usługi zimowego utrzymania drogi wojewódzkiej Nr 816 odcinek Kodeń -Włodawa, z punktu dyspozycyjnego Rejonu Dróg Wojewódzkich we Włodawie. Sprzęt: Solarka opłuż. z załadunkiem mater. uszorst.(osprzęt RDW).Orientacyjna ilość godzin w każdym sezonie: 200. d)Zadanie Nr 4 – Usługi zimowego utrzymania drogi wojewódzkiej Nr 816 odcinek Włodawa - Wola Uhruska, z punktu dyspozycyjnego Rejonu Dróg Wojewódzkich we Włodawie. Sprzęt: Solarka opłuż. z załadunkiem mater. uszorst.(osprzęt RDW).Orientacyjna ilość godzin w każdym sezonie: 200. e)Zadanie Nr 5 – Usługi zimowego utrzymania drogi wojewódzkiej Nr 819 odcinek Sosnowica - Hańsk, z punktu dyspozycyjnego Rejonu Dróg Wojewódzkich we Włodawie. Sprzęt: Solarka opłuż. z załadunkiem mater. uszorst.(osprzęt RDW).Orientacyjna ilość godzin w każdym sezonie: 220. f)Zadanie Nr 6 – Usługi zimowego utrzymania drogi wojewódzkiej Nr 819 odcinek Hańsk-Wola Uhruska oraz drogi wojewódzkiej Nr 816 odcinek Wola Uhruska - Okopy, z punktu dyspozycyjnego Rejonu Dróg Wojewódzkich we Włodawie. Sprzęt: Solarka opłuż. z załadunkiem mater. uszorst.(osprzęt RDW).Orientacyjna ilość godzin w każdym sezonie: 260. 4.Zamawiający udostępni Wykonawcy następujące urządzenia: osprzęt (pługi lemieszowe odśnieżne) zgodnie z zapisami w przedmiarach usług dla zadań nr. 1,2,3,4,5,6 do zamontowania na nośnikach Wykonawcy. 5.W ramach realizacji zamówienia Wykonawca zobowiązany jest w szczególności do:a)zwalczania śliskości i odśnieżania dróg według standardów zimowego utrzymania ustalonych przez Zamawiającego (stanowiących załącznik do Specyfikacji Technicznej warunków usług związanych z pracą sprzętu do zimowego utrzymania dróg) zgodnie z przedmiarami usług. b)utrzymania w stałej gotowości sprzętu przewidzianego do realizacji Umowy wraz z jego obsługą w okresie od dnia 30 października, kolejno w latach 2026, 2027, 2028, do zakończenia świadczenia usług objętych Umową w sezonach 2026/2027, 2027/2028, 2028/2029, tj. do dnia 30 kwietnia każdego z sezonów. c)zapewnienie bezpośredniej łączności z obsługą sprzętu wykorzystywanego do wykonywania zamówienia, w celu przekazywania obsłudze dyspozycji przez osoby wymienione w § 4 ust. 2 Projektu Umowy oraz niezwłocznego przekazywania przez tą obsługę osobom wymienionym w § 4 ust. 2 Projektu Umowy informacji o:•aktualnym stanie przejezdności dróg,•czasie rozpoczęcia i zakończenia wykonywania usług na poszczególnych odcinkach dróg,•zagrożeniach spowodowanych warunkami atmosferycznymi,•innych zdarzeniach zauważonych na drodze. d)udostępnienia sprzętu w celu umożliwienia Zamawiającemu kontroli jego przygotowania w miejscu i czasie wskazanym przez Zamawiającego, po zgłoszeniu przez Wykonawcę gotowości. e)zapewnienia na własny koszt i własnym staraniem obsługi bieżącej i naprawczo-remontowej sprzętu przewidzianego do świadczenia usług objętych Umową, f)wykonania na własny koszt i własnym staraniem konserwacji urządzeń Zamawiającego (pługi), jeżeli były wykorzystywane przy realizacji umowy (oczyszczenie z rdzy, malowanie) i zwrot do RDW we Włodawie – baza Rejonu Dróg Wojewódzkich we Włodawie przy ul. Lubelskiej 60 w terminie do dnia 15 maja w kolejnych latach 2026, 2027, 2028 lub w terminie do 15 dni od dnia wypowiedzenia, odstąpienia lub rozwiązania umowy. Wydanie i zwrot sprzętu nastąpi protokołem zdawczo-odbiorczym. 6.Użyte w Umowie określenia oznaczają:1)„sprzęt” - urządzenie, pojazd mechaniczny-nośnik lub maszynę budowlaną 2)„gotowość do pracy sprzętu” - podstawienie do pracy:a)sprzętu do zwalczania śliskości zimowej (solarki) załadowanego mieszanką piaskowo – solną lub solą i solanką,b) sprzętu do odśnieżania dróg (nośniki pługów średnich, ciężkich) załadowanego balastem, maszyn budowlanych zgodnie z wymaganiami ST. 15.Zamawiający dopuszcza możliwość składania ofert częściowych, na poszczególne zadania. Wykonawca może złożyć ofertę na jedno lub więcej zadań.5.Zamawiający, zgodnie z art. 139 ust. 1 ustawy Pzp najpierw dokona badania i oceny ofert, a następnie dokona kwalifikacji podmiotowej Wykonawcy, którego oferta została najwyżej oceniona, w zakresie braku podstaw wykluczenia oraz spełnienia warunków udziału w postępowaniu.
Vorherige Bekanntmachung: 353424-2026
Interne Kennung: R7.ST.372.10.2026.nk
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: ja
Begründung des beschleunigten Verfahrens: Wstępne ogłoszenie informacyjne
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 90630000 Glatteisbeseitigung
Zusätzliche Einstufung (cpv): 90620000 Schneeräumung
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Zadanie nr 1 - usługi zimowego utrzymania drogi wojewódzkiej nr 812 odcinek Wisznice-Włodawa
Beschreibung: a)Zadanie Nr 1 – Usługi zimowego utrzymania drogi wojewódzkiej Nr 812 odcinek Wisznice - Włodawa, z punktu dyspozycyjnego Rejonu Dróg Wojewódzkich we Włodawie, zgodnie z poniższym przedmiarem usług: Sprzęt: Solarka opłuż. z załadunkiem mater. uszorst. (osprzęt RDW). Orientacyjna ilość godzin w każdym sezonie 300. 2.Zamawiający zastrzega sobie prawo zmniejszenia zakresu zamówienia oraz zmiany maksymalnych ilości kontraktowanych godzin pomiędzy poszczególnymi jednostkami sprzętowymi wg faktycznych potrzeb wynikających z panujących warunków atmosferycznych lub stanu nawierzchni dróg wojewódzkich, bez zmiany wynagrodzenia maksymalnego. Powyższa zmiana nie wymaga zawierania aneksu do umowy. 3.Wykonawca zobowiązuje się wykonywać Umowę zgodnie z jej postanowieniami oraz ze Specyfikacją Techniczną warunków usług związanych z pracą sprzętu do zimowego utrzymania dróg, stanowiącą Załącznik do SWZ oraz w sposób gwarantujący należytą jakość świadczonych usług. 4.Zamawiający udostępni Wykonawcy następujące urządzenia: osprzęt (pługi lemieszowe odśnieżne) zgodnie z zapisami w przedmiarach usług dla zadań nr. 1,2,3,4,5,6 do zamontowania na nośnikach Wykonawcy. 5. W ramach realizacji zamówienia Wykonawca zobowiązany jest w szczególności do: a)zwalczania śliskości i odśnieżania dróg według standardów zimowego utrzymania ustalonych przez Zamawiającego (stanowiących załącznik do Specyfikacji Technicznej warunków usług związanych z pracą sprzętu do zimowego utrzymania dróg) zgodnie z przedmiarami usług. b)utrzymania w stałej gotowości sprzętu przewidzianego do realizacji Umowy wraz z jego obsługą w okresie od dnia 30 października, kolejno w latach 2026, 2027, 2028, do zakończenia świadczenia usług objętych Umową w sezonach 2026/2027, 2027/2028, 2028/2029, tj. do dnia 30 kwietnia każdego z sezonów. 7. Wykonawca przed rozpoczęciem każdego sezonu zobowiązany jest udostępnić Zamawiającemu lub osobom przez niego wskazanym, pojazdy mechaniczne-nośniki, na których zostaną zamontowane solarki, w celu montażu urządzeń do lokalizacji satelitarnej sprzętu (GPS) a także każdorazowo zapewnić możliwości wymiany uszkodzonego urządzenia GPS. Od chwili zamontowania w pojazdach mechanicznych urządzeń GPS, Wykonawca zobowiązany jest zachować urządzenia GPS w stanie nie pogorszonym, chronić je przed zniszczeniem lub uszkodzeniem oraz chronić je przed dostępem osób niepowołanych. 2. Zamawiający przewiduje zamówienia podobne, o których mowa w art. 214 ust. 1 pkt. 7 ustawy Pzp. a. Na kwotę nie większą niż Zadanie nr 1 – 324 000,00 zł netto (108 000,00 zł netto na 1 sezon)
Interne Kennung: R7.ST.372.10.2026.nk - Zadanie nr 1
Los: LOT-0002
Titel: Zadanie Nr 2 – Usługi zimowego utrzymania drogi wojewódzkiej Nr 812 odcinek Włodawa - Łowcza
Beschreibung: b)Zadanie Nr 2 – Usługi zimowego utrzymania drogi wojewódzkiej Nr 812 odcinek Włodawa - Łowcza, z punktu dyspozycyjnego Rejonu Dróg Wojewódzkich we Włodawie, zgodnie z poniższym przedmiarem usług: Sprzęt: Solarka opłuż. z załadunkiem mater. uszorst. (osprzęt RDW). Orientacyjna ilość godzin w każdym sezonie 200. 2.Zamawiający zastrzega sobie prawo zmniejszenia zakresu zamówienia oraz zmiany maksymalnych ilości kontraktowanych godzin pomiędzy poszczególnymi jednostkami sprzętowymi wg faktycznych potrzeb wynikających z panujących warunków atmosferycznych lub stanu nawierzchni dróg wojewódzkich, bez zmiany wynagrodzenia maksymalnego. Powyższa zmiana nie wymaga zawierania aneksu do umowy. 3.Wykonawca zobowiązuje się wykonywać Umowę zgodnie z jej postanowieniami oraz ze Specyfikacją Techniczną warunków usług związanych z pracą sprzętu do zimowego utrzymania dróg, stanowiącą Załącznik do SWZ oraz w sposób gwarantujący należytą jakość świadczonych usług. 4.Zamawiający udostępni Wykonawcy następujące urządzenia: osprzęt (pługi lemieszowe odśnieżne) zgodnie z zapisami w przedmiarach usług dla zadań nr. 1,2,3,4,5,6 do zamontowania na nośnikach Wykonawcy. 5. W ramach realizacji zamówienia Wykonawca zobowiązany jest w szczególności do: a)zwalczania śliskości i odśnieżania dróg według standardów zimowego utrzymania ustalonych przez Zamawiającego (stanowiących załącznik do Specyfikacji Technicznej warunków usług związanych z pracą sprzętu do zimowego utrzymania dróg) zgodnie z przedmiarami usług. b)utrzymania w stałej gotowości sprzętu przewidzianego do realizacji Umowy wraz z jego obsługą w okresie od dnia 30 października, kolejno w latach 2026, 2027, 2028, do zakończenia świadczenia usług objętych Umową w sezonach 2026/2027, 2027/2028, 2028/2029, tj. do dnia 30 kwietnia każdego z sezonów. 7. Wykonawca przed rozpoczęciem każdego sezonu zobowiązany jest udostępnić Zamawiającemu lub osobom przez niego wskazanym, pojazdy mechaniczne-nośniki, na których zostaną zamontowane solarki, w celu montażu urządzeń do lokalizacji satelitarnej sprzętu (GPS) a także każdorazowo zapewnić możliwości wymiany uszkodzonego urządzenia GPS. Od chwili zamontowania w pojazdach mechanicznych urządzeń GPS, Wykonawca zobowiązany jest zachować urządzenia GPS w stanie nie pogorszonym, chronić je przed zniszczeniem lub uszkodzeniem oraz chronić je przed dostępem osób niepowołanych. 2. Zamawiający przewiduje zamówienia podobne, o których mowa w art. 214 ust. 1 pkt. 7 ustawy Pzp. a. Na kwotę nie większą niż Zadanie nr 2 – 216 000,00 zł netto (72 000,00 zł netto na 1 sezon)
Interne Kennung: R7.ST.372.10.2026.nk - Zadanie nr 2
Los: LOT-0003
Titel: Zadanie Nr 3 – Usługi zimowego utrzymania drogi wojewódzkiej Nr 816 odcinek Kodeń -Włodawa
Beschreibung: c)Zadanie Nr 3 – Usługi zimowego utrzymania drogi wojewódzkiej Nr 816 odcinek Kodeń -Włodawa, zgodnie z poniższym przedmiarem usług: Sprzęt: Solarka opłuż. z załadunkiem mater. uszorst. (osprzęt RDW). Orientacyjna ilość godzin w każdym sezonie 200. 2.Zamawiający zastrzega sobie prawo zmniejszenia zakresu zamówienia oraz zmiany maksymalnych ilości kontraktowanych godzin pomiędzy poszczególnymi jednostkami sprzętowymi wg faktycznych potrzeb wynikających z panujących warunków atmosferycznych lub stanu nawierzchni dróg wojewódzkich, bez zmiany wynagrodzenia maksymalnego. Powyższa zmiana nie wymaga zawierania aneksu do umowy. 3.Wykonawca zobowiązuje się wykonywać Umowę zgodnie z jej postanowieniami oraz ze Specyfikacją Techniczną warunków usług związanych z pracą sprzętu do zimowego utrzymania dróg, stanowiącą Załącznik do SWZ oraz w sposób gwarantujący należytą jakość świadczonych usług. 4.Zamawiający udostępni Wykonawcy następujące urządzenia: osprzęt (pługi lemieszowe odśnieżne) zgodnie z zapisami w przedmiarach usług dla zadań nr. 1,2,3,4,5,6 do zamontowania na nośnikach Wykonawcy. 5. W ramach realizacji zamówienia Wykonawca zobowiązany jest w szczególności do: a)zwalczania śliskości i odśnieżania dróg według standardów zimowego utrzymania ustalonych przez Zamawiającego (stanowiących załącznik do Specyfikacji Technicznej warunków usług związanych z pracą sprzętu do zimowego utrzymania dróg) zgodnie z przedmiarami usług. b)utrzymania w stałej gotowości sprzętu przewidzianego do realizacji Umowy wraz z jego obsługą w okresie od dnia 30 października, kolejno w latach 2026, 2027, 2028, do zakończenia świadczenia usług objętych Umową w sezonach 2026/2027, 2027/2028, 2028/2029, tj. do dnia 30 kwietnia każdego z sezonów. 7.Wykonawca przed rozpoczęciem każdego sezonu zobowiązany jest udostępnić Zamawiającemu lub osobom przez niego wskazanym, pojazdy mechaniczne-nośniki, na których zostaną zamontowane solarki, w celu montażu urządzeń do lokalizacji satelitarnej sprzętu (GPS) a także każdorazowo zapewnić możliwości wymiany uszkodzonego urządzenia GPS. Od chwili zamontowania w pojazdach mechanicznych urządzeń GPS, Wykonawca zobowiązany jest zachować urządzenia GPS w stanie nie pogorszonym, chronić je przed zniszczeniem lub uszkodzeniem oraz chronić je przed dostępem osób niepowołanych. 2. Zamawiający przewiduje zamówienia podobne, o których mowa w art. 214 ust. 1 pkt. 7 ustawy Pzp. a. Na kwotę nie większą niż Zadanie nr 3 – 216 000,00 zł netto (72 000,00 zł netto na 1 sezon)
Interne Kennung: R7.ST.372.10.2026.nk - Zadanie nr 3
Los: LOT-0004
Titel: Zadanie Nr 4 – Usługi zimowego utrzymania drogi wojewódzkiej Nr 816 odcinek Włodawa - Wola Uhruska
Beschreibung: d)Zadanie Nr 4 – Usługi zimowego utrzymania drogi wojewódzkiej Nr 816 odcinek Włodawa - Wola Uhruska, zgodnie z poniższym przedmiarem usług: Sprzęt: Solarka opłuż. z załadunkiem mater. uszorst. (osprzęt RDW). Orientacyjna ilość godzin w każdym sezonie 200. 2.Zamawiający zastrzega sobie prawo zmniejszenia zakresu zamówienia oraz zmiany maksymalnych ilości kontraktowanych godzin pomiędzy poszczególnymi jednostkami sprzętowymi wg faktycznych potrzeb wynikających z panujących warunków atmosferycznych lub stanu nawierzchni dróg wojewódzkich, bez zmiany wynagrodzenia maksymalnego. Powyższa zmiana nie wymaga zawierania aneksu do umowy. 3.Wykonawca zobowiązuje się wykonywać Umowę zgodnie z jej postanowieniami oraz ze Specyfikacją Techniczną warunków usług związanych z pracą sprzętu do zimowego utrzymania dróg, stanowiącą Załącznik do SWZ oraz w sposób gwarantujący należytą jakość świadczonych usług. 4.Zamawiający udostępni Wykonawcy następujące urządzenia: osprzęt (pługi lemieszowe odśnieżne) zgodnie z zapisami w przedmiarach usług dla zadań nr. 1,2,3,4,5,6 do zamontowania na nośnikach Wykonawcy. 5. W ramach realizacji zamówienia Wykonawca zobowiązany jest w szczególności do: a)zwalczania śliskości i odśnieżania dróg według standardów zimowego utrzymania ustalonych przez Zamawiającego (stanowiących załącznik do Specyfikacji Technicznej warunków usług związanych z pracą sprzętu do zimowego utrzymania dróg) zgodnie z przedmiarami usług. b)utrzymania w stałej gotowości sprzętu przewidzianego do realizacji Umowy wraz z jego obsługą w okresie od dnia 30 października, kolejno w latach 2026, 2027, 2028, do zakończenia świadczenia usług objętych Umową w sezonach 2026/2027, 2027/2028, 2028/2029, tj. do dnia 30 kwietnia każdego z sezonów. 7.Wykonawca przed rozpoczęciem każdego sezonu zobowiązany jest udostępnić Zamawiającemu lub osobom przez niego wskazanym, pojazdy mechaniczne-nośniki, na których zostaną zamontowane solarki, w celu montażu urządzeń do lokalizacji satelitarnej sprzętu (GPS) a także każdorazowo zapewnić możliwości wymiany uszkodzonego urządzenia GPS. Od chwili zamontowania w pojazdach mechanicznych urządzeń GPS, Wykonawca zobowiązany jest zachować urządzenia GPS w stanie nie pogorszonym, chronić je przed zniszczeniem lub uszkodzeniem oraz chronić je przed dostępem osób niepowołanych. 2. Zamawiający przewiduje zamówienia podobne, o których mowa w art. 214 ust. 1 pkt. 7 ustawy Pzp. a. Na kwotę nie większą niż Zadanie nr 4 – 216 000,00 zł netto (72 000,00 zł netto na 1 sezon)
Interne Kennung: R7.ST.372.10.2026.nk - Zadanie nr 4
Los: LOT-0005
Titel: Zadanie Nr 5 – Usługi zimowego utrzymania drogi wojewódzkiej Nr 819 odcinek Sosnowica - Hańsk
Beschreibung: e)Zadanie Nr 5 – Usługi zimowego utrzymania drogi wojewódzkiej Nr 819 odcinek Sosnowica - Hańsk, zgodnie z poniższym przedmiarem usług: Sprzęt: Solarka opłuż. z załadunkiem mater. uszorst. (osprzęt RDW). Orientacyjna ilość godzin w każdym sezonie 220. 2.Zamawiający zastrzega sobie prawo zmniejszenia zakresu zamówienia oraz zmiany maksymalnych ilości kontraktowanych godzin pomiędzy poszczególnymi jednostkami sprzętowymi wg faktycznych potrzeb wynikających z panujących warunków atmosferycznych lub stanu nawierzchni dróg wojewódzkich, bez zmiany wynagrodzenia maksymalnego. Powyższa zmiana nie wymaga zawierania aneksu do umowy. 3.Wykonawca zobowiązuje się wykonywać Umowę zgodnie z jej postanowieniami oraz ze Specyfikacją Techniczną warunków usług związanych z pracą sprzętu do zimowego utrzymania dróg, stanowiącą Załącznik do SWZ oraz w sposób gwarantujący należytą jakość świadczonych usług. 4.Zamawiający udostępni Wykonawcy następujące urządzenia: osprzęt (pługi lemieszowe odśnieżne) zgodnie z zapisami w przedmiarach usług dla zadań nr. 1,2,3,4,5,6 do zamontowania na nośnikach Wykonawcy. 5. W ramach realizacji zamówienia Wykonawca zobowiązany jest w szczególności do: a)zwalczania śliskości i odśnieżania dróg według standardów zimowego utrzymania ustalonych przez Zamawiającego (stanowiących załącznik do Specyfikacji Technicznej warunków usług związanych z pracą sprzętu do zimowego utrzymania dróg) zgodnie z przedmiarami usług. b)utrzymania w stałej gotowości sprzętu przewidzianego do realizacji Umowy wraz z jego obsługą w okresie od dnia 30 października, kolejno w latach 2026, 2027, 2028, do zakończenia świadczenia usług objętych Umową w sezonach 2026/2027, 2027/2028, 2028/2029, tj. do dnia 30 kwietnia każdego z sezonów. 7.Wykonawca przed rozpoczęciem każdego sezonu zobowiązany jest udostępnić Zamawiającemu lub osobom przez niego wskazanym, pojazdy mechaniczne-nośniki, na których zostaną zamontowane solarki, w celu montażu urządzeń do lokalizacji satelitarnej sprzętu (GPS) a także każdorazowo zapewnić możliwości wymiany uszkodzonego urządzenia GPS. Od chwili zamontowania w pojazdach mechanicznych urządzeń GPS, Wykonawca zobowiązany jest zachować urządzenia GPS w stanie nie pogorszonym, chronić je przed zniszczeniem lub uszkodzeniem oraz chronić je przed dostępem osób niepowołanych. 2. Zamawiający przewiduje zamówienia podobne, o których mowa w art. 214 ust. 1 pkt. 7 ustawy Pzp. a. Na kwotę nie większą niż Zadanie nr 5 – 255 420,00 zł netto (85 140,00 zł netto na 1 sezon)
Interne Kennung: R7.ST.372.10.2026.nk - Zadanie nr 5
Los: LOT-0006
Titel: Zadanie Nr 6 – Usługi zimowego utrzymania drogi wojewódzkiej Nr 819 odcinek Hańsk-Wola Uhruska oraz drogi wojewódzkiej Nr 816 odcinek Wola Uhruska - Okopy
Beschreibung: e)f) Zadanie Nr 6 – Usługi zimowego utrzymania drogi wojewódzkiej Nr 819 odcinek Hańsk-Wola Uhruska oraz drogi wojewódzkiej Nr 816 odcinek Wola Uhruska - Okopy, zgodnie z poniższym przedmiarem usług: Sprzęt: Solarka opłuż. z załadunkiem mater. uszorst. (osprzęt RDW). Orientacyjna ilość godzin w każdym sezonie 260. 2.Zamawiający zastrzega sobie prawo zmniejszenia zakresu zamówienia oraz zmiany maksymalnych ilości kontraktowanych godzin pomiędzy poszczególnymi jednostkami sprzętowymi wg faktycznych potrzeb wynikających z panujących warunków atmosferycznych lub stanu nawierzchni dróg wojewódzkich, bez zmiany wynagrodzenia maksymalnego. Powyższa zmiana nie wymaga zawierania aneksu do umowy. 3.Wykonawca zobowiązuje się wykonywać Umowę zgodnie z jej postanowieniami oraz ze Specyfikacją Techniczną warunków usług związanych z pracą sprzętu do zimowego utrzymania dróg, stanowiącą Załącznik do SWZ oraz w sposób gwarantujący należytą jakość świadczonych usług. 4.Zamawiający udostępni Wykonawcy następujące urządzenia: osprzęt (pługi lemieszowe odśnieżne) zgodnie z zapisami w przedmiarach usług dla zadań nr. 1,2,3,4,5,6 do zamontowania na nośnikach Wykonawcy. 5. W ramach realizacji zamówienia Wykonawca zobowiązany jest w szczególności do: a)zwalczania śliskości i odśnieżania dróg według standardów zimowego utrzymania ustalonych przez Zamawiającego (stanowiących załącznik do Specyfikacji Technicznej warunków usług związanych z pracą sprzętu do zimowego utrzymania dróg) zgodnie z przedmiarami usług. b)utrzymania w stałej gotowości sprzętu przewidzianego do realizacji Umowy wraz z jego obsługą w okresie od dnia 30 października, kolejno w latach 2026, 2027, 2028, do zakończenia świadczenia usług objętych Umową w sezonach 2026/2027, 2027/2028, 2028/2029, tj. do dnia 30 kwietnia każdego z sezonów. 7.Wykonawca przed rozpoczęciem każdego sezonu zobowiązany jest udostępnić Zamawiającemu lub osobom przez niego wskazanym, pojazdy mechaniczne-nośniki, na których zostaną zamontowane solarki, w celu montażu urządzeń do lokalizacji satelitarnej sprzętu (GPS) a także każdorazowo zapewnić możliwości wymiany uszkodzonego urządzenia GPS. Od chwili zamontowania w pojazdach mechanicznych urządzeń GPS, Wykonawca zobowiązany jest zachować urządzenia GPS w stanie nie pogorszonym, chronić je przed zniszczeniem lub uszkodzeniem oraz chronić je przed dostępem osób niepowołanych. 2. Zamawiający przewiduje zamówienia podobne, o których mowa w art. 214 ust. 1 pkt. 7 ustawy Pzp. a. Na kwotę nie większą niż Zadanie nr 6 – 301 860,00 zł netto (100 620,00 zł netto na 1 sezon).
Interne Kennung: R7.ST.372.10.2026.nk - Zadanie nr 6