543288-2026 - Wettbewerb
Rumänien – Dokumentenmanagement – Servicii de prelucrare arhivistica a documentelor create la nivelul Primăriei Municipiului Brasov, digitizare si depozitare - ACORD CADRU - 48 luni
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Servicii de prelucrare arhivistica a documentelor create la nivelul Primăriei Municipiului Brasov, digitizare si depozitare - ACORD CADRU - 48 luni
Beschreibung: Servicii de prelucrare arhivistica a documentelor create la nivelul Primăriei Municipiului Brasov, digitizare si depozitare. Atribuirea unui acord-cadru având ca obiect Servicii de prelucrare arhivistica a documentelor create la nivelul Primăriei Municipiului Brasov, digitizare si depozitare pe o perioadă de 48 de luni, în baza căruia vor fi atribuite contracte subsecvente de prestări servicii de prelucrarea arhivistica, digitalizare, arhivare electronica, depozitare si servicii conexe aferente documentelor create si deținute de Primăria Municipiului Brasov. Prezentul Acord Cadru se va încheia fără reluarea competiției, cu un singur operator economic, in baza căruia, se vor atribui unul sau mai multe contracte subsecvente distincte, in funcție de necesitați. Potrivit prevederilor art. 160 din Legea nr. 98/2016, cu modificările si completările ulterioare, autoritatea contractanta stabilește un termen - limita in care va asigura răspunsul clar si complet la solicitările de clarificare/informații suplimentare ale ofertanților astfel : Numărul de zile până la care se pot solicita clarificări înainte de data limită de depunere a ofertelor/candidaturilor este 20 zile. Autoritatea contractantă va răspunde în mod clar și complet tuturor solicitărilor de clarificare/informațiilor suplimentare în a 11 zi înainte de data limită de depunere a ofertelor.
Interne Kennung: Poziția 91 / Proceduri / PAAP 2026 după buget;Nr.72875/19.05.2026 / PAAP după buget
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 72512000 Dokumentenmanagement
5. Los
Los: LOT-0000
Titel: Default lot
Beschreibung: Servicii de prelucrare arhivistica a documentelor create la nivelul Primăriei Municipiului Brasov, digitizare si depozitare. Atribuirea unui acord-cadru având ca obiect Servicii de prelucrare arhivistica a documentelor create la nivelul Primăriei Municipiului Brasov, digitizare si depozitare pe o perioadă de 48 de luni, în baza căruia vor fi atribuite contracte subsecvente de prestări servicii de prelucrarea arhivistica, digitalizare, arhivare electronica, depozitare si servicii conexe aferente documentelor create si deținute de Primăria Municipiului Brasov. Prezentul Acord Cadru se va încheia fără reluarea competiției, cu un singur operator economic, in baza căruia, se vor atribui unul sau mai multe contracte subsecvente distincte, in funcție de necesitați. Valoare totala maxima ACORD CADRU estimata pentru 4 ani 20.666.596,71 lei fără TVA, Aferentă următoarelor cantități: 1) Valoarea estimată a celui mai MIC contract subsecvent este de 4.133.319,34 lei fără TVA, 2) Valoarea estimată a celui mai MARE contract subsecvent este de 5.166.649,18 lei fără TVA, 3) Valoarea MINIMA a acordului cadru, estimată pe durata a 4 ani, este de 16.533.277,37 lei fără TVA, 4) Valoarea MAXIMA a acordului cadru, estimată pe durata a 4 ani, este de 20.666.596,71 lei fără TVA. *Cantitatile ce urmeaza a fi ofertate se regasesc in "Sectiunea Formulare" , Formularul 11 - Formular de oferta financiara - Anexa 1.
Interne Kennung: 1
Zusätzliche Einstufung (cpv): 63121100 Lagerung, 72311100 Datenkonvertierung, 79632000 Personalschulung, 79971200 Buchbinderdienste, 79999100 Scanning