See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: "Zakup aparatury medycznej dla Copernicus PL Sp. z o.o. (unity laryngologiczne, bronchofiberoskop, tor wizyjny z endoskopami giętkimi, napędy wiertarskie, echokardiograf, aparat USG)”
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest Zakup aparatury medycznej dla Copernicus PL Sp. z o.o. (unity laryngologiczne, bronchofiberoskop, tor wizyjny z endoskopami giętkimi, napędy wiertarskie, echokardiograf, aparat USG). 2. Przedmiot zamówienia został podzielony na siedem części. 3. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia określający wymagania Zamawiającego i ilości, zawarty jest w zał. nr 3 do SWZ – Opis Przedmiotu Zamówienia. Wykonawca wypełniając wskazane w pozycje w niniejszym załączniku, potwierdza spełnianie wymagań określonych przez Zamawiającego. 4. Sposób realizacji przedmiotu zamówienia określa projekt umowy – załącznik nr 6 do SWZ. 5. Oferowane przedmioty zamówienia muszą być kompletne, o wysokim standardzie zarówno pod względem jakości jak i funkcjonalności, a także wolne od wad materiałowych, konstrukcyjnych i prawnych. 6. Oferowane przedmioty zamówienia muszą być dopuszczone do obrotu i używania zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa. 7. Przedmiot zamówienia musi być zgodny z ustawą z dnia 7 kwietnia 2022 r. o wyrobach medycznych (t.j. Dz.U.2022.974 z dnia 2022.05.09.), jeżeli Zamawiający wymaga zaoferowania asortymentu stanowiącego wyrób medyczny. 8. We wszystkich zapisach SWZ oraz jej załącznikach, w których Zamawiający odwołuje się do norm, aprobat, specyfikacji technicznych lub systemów odniesienia bądź wskazane są znaki towarowe, parametry lub źródła pochodzenia (nazwy producentów lub urządzeń), zgodnie z art. 99 ust. 5 oraz art. 101 ust. 4 ustawy Pzp Zamawiający dopuszcza rozwiązania równoważne. 9. Zamawiający nie zastrzega możliwości ubiegania się o zamówienie wyłącznie przez Wykonawców, o których mowa w art. 94 ustawy Pzp. 10. Źródło finansowania zamówienia publicznego: Dotyczy części nr 1-6 - Nazwa projektu w ramach Krajowego Planu Odbudowy i Zwiększania Odporności: Uzyskanie dostępności do najwyższej jakości terapii i diagnostyki onkologicznej poprzez zakup wyposażenia dla COPERNICUS Podmiot Leczniczy Sp. z o.o. w Gdańsku – umowa nr KPOD.07.02-IP.10-0165/24/KPO/24/2025/157 Komponent D „Efektywność, dostępność i jakość systemu ochrony zdrowia”. Inwestycja D1.1.1. „Rozwój i modernizacja infrastruktury centrów opieki wysokospecjalistycznej i innych podmiotów leczniczych”. Kwota podatku VAT nie jest wydatkiem kwalifikowanym w ramach w/w projektu i Zamawiający będzie finansował tę kwotę ze środków własnych, dotyczy części nr 7 - zakup planowany w ramach dofinansowania Gminy Miasta Gdańsk. 11. Zamawiający zastrzega, iż może unieważnić postępowanie o udzielenie zamówienia, jeśli środki pochodzące z dotacji, o której mowa wyżej, które Zamawiający zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, nie zostaną mu przyznane – dotyczy części nr 7. 12. Zgodnie z zasadami ww. projektu Zamawiający informuje, że niniejsze postępowanie (w tym, asortyment/sprzęt będący jego przedmiotem) będzie podlegać ocenie pod kątem spełniania zasady DNSH. Polega ona na niewspieraniu ani nieprowadzeniu działalności gospodarczej, która powoduje znaczące szkody (poważne szkody, posiada znaczący negatywny wpływ) dla któregokolwiek z celów środowiskowych. Zasada DNSH (ang. Do No Significant Harm), czyli „nie czyń poważnych szkód” wynika z rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2020/852 z dnia 18 czerwca 2020 r. w sprawie ustanowienia ram ułatwiających zrównoważone inwestycje tzw. Taksonomia. W związku z tym każde przedsięwzięcie finansowane w ramach Krajowego Planu Odbudowy podlega ocenie pod kątem „nieczynienia poważnych szkód”- DNSH. 13. O udzielenie zamówienia mogą się ubiegać Wykonawcy, którzy spełniają warunki udziału w postępowaniu oraz którzy nie podlegają wykluczeniu z postępowania z powodu jednej z okoliczności wskazanych: - w art. 108 ust. 1 ustawy Pzp, które wystąpiły w odpowiednim okresie określonym w art.111 ustawy Pzp - w art. 7 ust. 1 ustawy z dnia 13 kwietnia 2022 r. o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego. - w art. 5k ust. 1 Rozporządzenia Rady (UE) 2022/576 z dnia 8 kwietnia 2022 r. w sprawie zmiany rozporządzenia (UE) nr 833/2014 dotyczącego środków ograniczających w związku z działaniami Rosji destabilizującymi sytuację na Ukrainie. -w art. 1 ust.1 rozporządzenia Wykonawczego Komisji (UE) 2025/1197 z dnia 19 czerwca 2025 r. nakładającego środek Instrumentu Zamówień Międzynarodowych ograniczającego dostęp wykonawców i wyrobów medycznych pochodzących z Chińskiej Republiki Ludowej do unijnego rynku zamówień publicznych dla wyrobów medycznych zgodnie z rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2022/1031 (zwanej dalej: rozporządzenie 2025/1197). Zamawiający dodatkowo przewiduje wykluczenie Wykonawcy w sytuacji, gdy wystąpią przesłanki, o których mowa w art. 109 ust. 1 pkt. 2 lit. a, b, c oraz pkt 3 ustawy PZP tj. który naruszył obowiązki w dziedzinie ochrony środowiska, prawa socjalnego lub prawa pracy. 14. Zamawiający, przed wyborem najkorzystniejszej oferty, wezwie Wykonawcę, którego oferta została najwyżej oceniona, do złożenia w wyznaczonym, nie krótszym niż 10 dni terminie, aktualnych na dzień złożenia podmiotowych środków dowodowych opisanych w § X ust. 1 SWZ. 15. Zamawiający nie wymaga złożenia wraz z ofertą przedmiotowych środków dowodowych zgodnie z paragrafem VII SWZ. 16. Zamawiający nie żąda od Wykonawcy zabezpieczenia należytego wykonania umowy. 17. Warunkiem udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego jest wniesienie wadium w odpowiedniej wysokości. Szczegóły, w tym kwoty wadium dla ofert całkowitych i ofert częściowych opisano w § XVI SWZ. 18. Zamawiający nie wyznacza szczegółowych warunków dotyczących: zdolności do występowania w obrocie gospodarczym, uprawnień do prowadzenia określonej działalności gospodarczej lub zawodowej, o ile wynika to z odrębnych przepisów, sytuacji ekonomicznej lub finansowej, zdolności technicznej lub zawodowej.
Interne Kennung: D10.251.51.B.2025
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 33100000 Medizinische Geräte
Zusätzliche Einstufung (cpv): 33190000 Verschiedene medizinische Geräte und Produkte, 33168000 Ausrüstung für Endoskopie und Endochirurgie, 33169000 Chirurgische Instrumente, 33112340 Echokardiografen, 33112200 Ultraschallanlage
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Część 1 - Unity laryngologiczne
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest Zakup aparatury medycznej dla Copernicus PL Sp. z o.o. (unity laryngologiczne) 2. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia określający wymagania Zamawiającego i ilości, zawarty jest w zał. nr 3 do SWZ – Opis Przedmiotu Zamówienia. Wykonawca wypełniając wskazane w pozycje w niniejszym załączniku, potwierdza spełnianie wymagań określonych przez Zamawiającego. 3. Sposób realizacji przedmiotu zamówienia określa projekt umowy – załącznik nr 6 do SWZ (dostawy jednorazowe). 4. Oferowane przedmioty zamówienia muszą być kompletne, o wysokim standardzie zarówno pod względem jakości jak i funkcjonalności, a także wolne od wad materiałowych, konstrukcyjnych i prawnych. 5. Oferowane przedmioty zamówienia muszą być dopuszczone do obrotu i używania zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa. 6. Przedmiot zamówienia musi być zgodny z ustawą z dnia 7 kwietnia 2022 r. o wyrobach medycznych (t.j. Dz.U.2022.974 z dnia 2022.05.09.), jeżeli Zamawiający wymaga zaoferowania asortymentu stanowiącego wyrób medyczny. 7. We wszystkich zapisach SWZ oraz jej załącznikach, w których Zamawiający odwołuje się do norm, aprobat, specyfikacji technicznych lub systemów odniesienia bądź wskazane są znaki towarowe, parametry lub źródła pochodzenia (nazwy producentów lub urządzeń), zgodnie z art. 99 ust. 5 oraz art. 101 ust. 4 ustawy Pzp Zamawiający dopuszcza rozwiązania równoważne.
Interne Kennung: Część 1
Zusätzliche Einstufung (cpv): 33190000 Verschiedene medizinische Geräte und Produkte
Los: LOT-0002
Titel: Część 2 - Bronchofiberoskop
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest Zakup aparatury medycznej dla Copernicus PL Sp. z o.o. (Bronchofiberoskop) 2. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia określający wymagania Zamawiającego i ilości, zawarty jest w zał. nr 3 do SWZ – Opis Przedmiotu Zamówienia. Wykonawca wypełniając wskazane w pozycje w niniejszym załączniku, potwierdza spełnianie wymagań określonych przez Zamawiającego. 3. Sposób realizacji przedmiotu zamówienia określa projekt umowy – załącznik nr 6 do SWZ (dostawy jednorazowe). 4. Oferowane przedmioty zamówienia muszą być kompletne, o wysokim standardzie zarówno pod względem jakości jak i funkcjonalności, a także wolne od wad materiałowych, konstrukcyjnych i prawnych. 5. Oferowane przedmioty zamówienia muszą być dopuszczone do obrotu i używania zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa. 6. Przedmiot zamówienia musi być zgodny z ustawą z dnia 7 kwietnia 2022 r. o wyrobach medycznych (t.j. Dz.U.2022.974 z dnia 2022.05.09.), jeżeli Zamawiający wymaga zaoferowania asortymentu stanowiącego wyrób medyczny. 7. We wszystkich zapisach SWZ oraz jej załącznikach, w których Zamawiający odwołuje się do norm, aprobat, specyfikacji technicznych lub systemów odniesienia bądź wskazane są znaki towarowe, parametry lub źródła pochodzenia (nazwy producentów lub urządzeń), zgodnie z art. 99 ust. 5 oraz art. 101 ust. 4 ustawy Pzp Zamawiający dopuszcza rozwiązania równoważne.
Interne Kennung: Część 2
Los: LOT-0003
Titel: Część 3 - Tor wizyjny z endoskopami giętkimi
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest Zakup aparatury medycznej dla Copernicus PL Sp. z o.o. (Tor wizyjny z endoskopami giętkimi) 2. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia określający wymagania Zamawiającego i ilości, zawarty jest w zał. nr 3 do SWZ – Opis Przedmiotu Zamówienia. Wykonawca wypełniając wskazane w pozycje w niniejszym załączniku, potwierdza spełnianie wymagań określonych przez Zamawiającego. 3. Sposób realizacji przedmiotu zamówienia określa projekt umowy – załącznik nr 6 do SWZ (dostawy jednorazowe). 4. Oferowane przedmioty zamówienia muszą być kompletne, o wysokim standardzie zarówno pod względem jakości jak i funkcjonalności, a także wolne od wad materiałowych, konstrukcyjnych i prawnych. 5. Oferowane przedmioty zamówienia muszą być dopuszczone do obrotu i używania zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa. 6. Przedmiot zamówienia musi być zgodny z ustawą z dnia 7 kwietnia 2022 r. o wyrobach medycznych (t.j. Dz.U.2022.974 z dnia 2022.05.09.), jeżeli Zamawiający wymaga zaoferowania asortymentu stanowiącego wyrób medyczny. 7. We wszystkich zapisach SWZ oraz jej załącznikach, w których Zamawiający odwołuje się do norm, aprobat, specyfikacji technicznych lub systemów odniesienia bądź wskazane są znaki towarowe, parametry lub źródła pochodzenia (nazwy producentów lub urządzeń), zgodnie z art. 99 ust. 5 oraz art. 101 ust. 4 ustawy Pzp Zamawiający dopuszcza rozwiązania równoważne.
Interne Kennung: Część 3
Zusätzliche Einstufung (cpv): 33168000 Ausrüstung für Endoskopie und Endochirurgie
Los: LOT-0004
Titel: Część 4 - Napędy wiertarskie
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest Zakup aparatury medycznej dla Copernicus PL Sp. z o.o. (napędy wiertarskie) 2. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia określający wymagania Zamawiającego i ilości, zawarty jest w zał. nr 3 do SWZ – Opis Przedmiotu Zamówienia. Wykonawca wypełniając wskazane w pozycje w niniejszym załączniku, potwierdza spełnianie wymagań określonych przez Zamawiającego. 3. Sposób realizacji przedmiotu zamówienia określa projekt umowy – załącznik nr 6 do SWZ (dostawy jednorazowe). 4. Oferowane przedmioty zamówienia muszą być kompletne, o wysokim standardzie zarówno pod względem jakości jak i funkcjonalności, a także wolne od wad materiałowych, konstrukcyjnych i prawnych. 5. Oferowane przedmioty zamówienia muszą być dopuszczone do obrotu i używania zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa. 6. Przedmiot zamówienia musi być zgodny z ustawą z dnia 7 kwietnia 2022 r. o wyrobach medycznych (t.j. Dz.U.2022.974 z dnia 2022.05.09.), jeżeli Zamawiający wymaga zaoferowania asortymentu stanowiącego wyrób medyczny. 7. We wszystkich zapisach SWZ oraz jej załącznikach, w których Zamawiający odwołuje się do norm, aprobat, specyfikacji technicznych lub systemów odniesienia bądź wskazane są znaki towarowe, parametry lub źródła pochodzenia (nazwy producentów lub urządzeń), zgodnie z art. 99 ust. 5 oraz art. 101 ust. 4 ustawy Pzp Zamawiający dopuszcza rozwiązania równoważne.
Interne Kennung: Część 4
Haupteinstufung (cpv): 33190000 Verschiedene medizinische Geräte und Produkte
Zusätzliche Einstufung (cpv): 33169000 Chirurgische Instrumente
Los: LOT-0005
Titel: Część 5 - Napędy wiertarskie do mikrochirurgii
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest Zakup aparatury medycznej dla Copernicus PL Sp. z o.o. (Napędy wiertarskie do mikrochirurgii) 2. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia określający wymagania Zamawiającego i ilości, zawarty jest w zał. nr 3 do SWZ – Opis Przedmiotu Zamówienia. Wykonawca wypełniając wskazane w pozycje w niniejszym załączniku, potwierdza spełnianie wymagań określonych przez Zamawiającego. 3. Sposób realizacji przedmiotu zamówienia określa projekt umowy – załącznik nr 6 do SWZ (dostawy jednorazowe). 4. Oferowane przedmioty zamówienia muszą być kompletne, o wysokim standardzie zarówno pod względem jakości jak i funkcjonalności, a także wolne od wad materiałowych, konstrukcyjnych i prawnych. 5. Oferowane przedmioty zamówienia muszą być dopuszczone do obrotu i używania zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa. 6. Przedmiot zamówienia musi być zgodny z ustawą z dnia 7 kwietnia 2022 r. o wyrobach medycznych (t.j. Dz.U.2022.974 z dnia 2022.05.09.), jeżeli Zamawiający wymaga zaoferowania asortymentu stanowiącego wyrób medyczny. 7. We wszystkich zapisach SWZ oraz jej załącznikach, w których Zamawiający odwołuje się do norm, aprobat, specyfikacji technicznych lub systemów odniesienia bądź wskazane są znaki towarowe, parametry lub źródła pochodzenia (nazwy producentów lub urządzeń), zgodnie z art. 99 ust. 5 oraz art. 101 ust. 4 ustawy Pzp Zamawiający dopuszcza rozwiązania równoważne.
Interne Kennung: Część 5
Los: LOT-0006
Titel: Część 6 - Echokardiograf
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest Zakup aparatury medycznej dla Copernicus PL Sp. z o.o. (Echokardiograf) 2. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia określający wymagania Zamawiającego i ilości, zawarty jest w zał. nr 3 do SWZ – Opis Przedmiotu Zamówienia. Wykonawca wypełniając wskazane w pozycje w niniejszym załączniku, potwierdza spełnianie wymagań określonych przez Zamawiającego. 3. Sposób realizacji przedmiotu zamówienia określa projekt umowy – załącznik nr 6 do SWZ (dostawy jednorazowe). 4. Oferowane przedmioty zamówienia muszą być kompletne, o wysokim standardzie zarówno pod względem jakości jak i funkcjonalności, a także wolne od wad materiałowych, konstrukcyjnych i prawnych. 5. Oferowane przedmioty zamówienia muszą być dopuszczone do obrotu i używania zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa. 6. Przedmiot zamówienia musi być zgodny z ustawą z dnia 7 kwietnia 2022 r. o wyrobach medycznych (t.j. Dz.U.2022.974 z dnia 2022.05.09.), jeżeli Zamawiający wymaga zaoferowania asortymentu stanowiącego wyrób medyczny. 7. We wszystkich zapisach SWZ oraz jej załącznikach, w których Zamawiający odwołuje się do norm, aprobat, specyfikacji technicznych lub systemów odniesienia bądź wskazane są znaki towarowe, parametry lub źródła pochodzenia (nazwy producentów lub urządzeń), zgodnie z art. 99 ust. 5 oraz art. 101 ust. 4 ustawy Pzp Zamawiający dopuszcza rozwiązania równoważne.
Interne Kennung: Część 6
Zusätzliche Einstufung (cpv): 33112340 Echokardiografen
Los: LOT-0007
Titel: Część 7 - Aparat USG
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest Zakup aparatury medycznej dla Copernicus PL Sp. z o.o. (Aparat USG) 2. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia określający wymagania Zamawiającego i ilości, zawarty jest w zał. nr 3 do SWZ – Opis Przedmiotu Zamówienia. Wykonawca wypełniając wskazane w pozycje w niniejszym załączniku, potwierdza spełnianie wymagań określonych przez Zamawiającego. 3. Sposób realizacji przedmiotu zamówienia określa projekt umowy – załącznik nr 6 do SWZ (dostawy jednorazowe). 4. Oferowane przedmioty zamówienia muszą być kompletne, o wysokim standardzie zarówno pod względem jakości jak i funkcjonalności, a także wolne od wad materiałowych, konstrukcyjnych i prawnych. 5. Oferowane przedmioty zamówienia muszą być dopuszczone do obrotu i używania zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa. 6. Przedmiot zamówienia musi być zgodny z ustawą z dnia 7 kwietnia 2022 r. o wyrobach medycznych (t.j. Dz.U.2022.974 z dnia 2022.05.09.), jeżeli Zamawiający wymaga zaoferowania asortymentu stanowiącego wyrób medyczny. 7. We wszystkich zapisach SWZ oraz jej załącznikach, w których Zamawiający odwołuje się do norm, aprobat, specyfikacji technicznych lub systemów odniesienia bądź wskazane są znaki towarowe, parametry lub źródła pochodzenia (nazwy producentów lub urządzeń), zgodnie z art. 99 ust. 5 oraz art. 101 ust. 4 ustawy Pzp Zamawiający dopuszcza rozwiązania równoważne.
Interne Kennung: Część 7
Zusätzliche Einstufung (cpv): 33112200 Ultraschallanlage