2. Verfahren
Verfahren
Titel: Operativně-taktické vozidlo a speciální zásahové vozidlo CBRN-E
Beschreibung: Předmětem zadávacího řízení je uzavření kupní smlouvy na dodávku automobilů v komerčním provedení s výstražným zvukovým a rozhlasovým zařízením (dále také i „VRZ“), policejní výbavou a speciální zástavbou. Zadávací řízení je rozděleno na dvě vymezené části v souladu s § 35 zákona, účastník může podat nabídku na jednu část, nebo na obě části. Vymezená část A: 1 ks operativně-taktické vozidlo VAN v komerčním provedení s výstražným zvukovým a rozhlasovým zařízením, policejní výbavou a speciální zástavbou, typu VAN, ve verzi 4x4. Vymezená část B: 1 ks speciální zásahové vozidlo pro řešení CBRN-E v komerčním provedení s výstražným zvukovým a rozhlasovým zařízením, policejní výbavou a speciální zástavbou, typu Pick-Up, ve verzi 4x4.
Interne Kennung: PPR-26936/ČJ-2025-990640
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 34114200 Polizeifahrzeuge
Zusätzliche Einstufung (cpv): 34113300 Geländegängige Fahrzeuge, 34114000 Spezialfahrzeuge
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Vymezená část A
Beschreibung: 1 ks operativně-taktické vozidlo VAN v komerčním provedení s výstražným zvukovým a rozhlasovým zařízením, policejní výbavou a speciální zástavbou, typu VAN, ve verzi 4x4.
Interne Kennung: Vymezená část A
Optionen:
Beschreibung der Optionen: Zadavatel si v souladu s § 100 odst. 1 a 2 zákona vyhrazuje následující možné změny závazku po dobu trvání kupní smlouvy. 11.1 Změna sazby DPH Zadavatel si v souladu s § 100 odst. 1 zákona vyhrazuje právo na změnu ceny v průběhu plnění kupní smlouvy za níže uvedených a specifikovaných podmínek. Nabídnuté jednotkové ceny uvedené v kupní smlouvě lze měnit v případě zvýšení či snížení zákonem stanovené sazby daně z přidané hodnoty podle zákona o dani. V takovém případě bude cena plnění změněna o příslušné navýšení nebo snížení sazby DPH a to ode dne účinnosti nové zákonné změny sazby DPH. 11.2 Prodloužení doby plnění předmětu kupní smlouvy a změna ceny plnění a) Zadavatel si na základě § 100 odst. 1 zákona vyhrazuje možnou změnu závazku v podobě prodloužení doby plnění kupní smlouvy upravené v jejím čl. 4 odst. /1/ (doba plnění), a to v případě, že dodavatel nebude schopen splnit předmět plnění kupní smlouvy z důvodu vyšší moci upravené v čl. 14 kupní smlouvy, která může nastat mimo jiné i v důsledku nouzového stavu či karanténními nebo jinými opatřeními veřejné moci na území ČR, ale i v důsledku mimořádných opatření v jiných zemích, které mohou mít vliv na dodávky dodavatele nebo jeho poddodavatelů. Doba plnění bude v takovém případě prodloužena pouze o dodavatelem řádně prokázané období trvání okolností vyšší moci, které brání realizaci dodávku ve smluvním termínu realizace. b) Zadavatel si na základě § 100 odst. 1 zákona vyhrazuje možnou změnu závazku v podobě změny ceny upravené v jejím čl. 8 odst. /2/, a to v případě, že dodavatel nebude schopen splnit předmět plnění kupní smlouvy z důvodu vyšší moci upravené v čl. 14 kupní smlouvy, která může nastat mimo jiné i v důsledku nouzového stavu či karanténními nebo jinými opatřeními veřejné moci na území ČR, ale i v důsledku mimořádných opatření v jiných zemích, které mohou mít vliv na dodávky dodavatele nebo jeho poddodavatelů. Změna ceny bude v takovém případě upravena pouze o dodavatelem řádně prokázané okolnosti vyšší moci, které zapříčiňují změnu ceny. 11.3 Změna dodavatele Zadavatel si v souladu s § 100 odst. 2 zákona vyhrazuje právo na změnu dodavatele v průběhu plnění veřejné zakázky, a to v případě, kdy bude smluvní vztah s vybraným dodavatelem ukončen dle důvodů uvedených v čl. 15 odst. /1/ a /2/ kupní smlouvy. Zadavatel je oprávněn uzavřít kupní smlouvu s novým dodavatelem za podmínek uvedených dále a současně za podmínky, že nový dodavatel vstoupí do práv a převezme povinnosti plynoucí ze zrušené kupní smlouvy s původním dodavatelem, a to v míře, jakou připouští občanský zákoník. V případě zániku účasti některého z dodavatelů v případě společné účasti dodavatelů dle ust. § 82 zákona je zadavatel oprávněn uzavřít kupní smlouvu se zbývajícím/i dodavatelem/i. V případě, že zbývající dodavatel/é nepřevezme/ou práva a povinnosti z kupní smlouvy v plném rozsahu, je zadavatel oprávněn uzavřít kupní smlouvu s dodavatelem umístěným podle hodnocení nabídek v tomto zadávacím řízení za vybraným dodavatelem jako dalším v pořadí, a to postupem dle nadcházejícího odstavce. V případě ukončení kupní smlouvy dle předchozího odstavce zadávací dokumentace je zadavatel oprávněn vyzvat k uzavření kupní smlouvy účastníka, jenž se podle hodnocení nabídek v tomto zadávacím řízení umístil za vybraným dodavatelem jako další v pořadí. Zadavatel nebude provádět nové hodnocení nabídek, ale bude vycházet z pořadí nabídek v původním zadávacím řízení. Zadavatel však provede posouzení splnění podmínek účasti, pokud tak v souladu s ust. § 39 odst. 4 zákona neučinil v tomto zadávacím řízení, a posoudí, zda u tohoto účastníka nejsou naplněny povinné důvody pro vyloučení dle ust. § 48 zákona. Pokud jsou naplněny důvody, pro které by nebylo možno uzavřít kupní smlouvu s druhým účastníkem v pořadí v původním zadávacím řízení, může zadavatel oslovit dodavatele, který se umístil jako třetí v pořadí. Zadavatel výše popsaným postupem může vyzvat všechny účastníky zadávacího řízení. Každý z takto vyzvaných účastníků je povinen splňovat podmínky účasti, a to k okamžiku uzavření smluvního vztahu se zadavatelem dle této zadávací dokumentace. Změna dodavatele bude provedena na základě uzavření nové kupní smlouvy mezi zadavatelem a novým dodavatelem za podmínek uvedených v nabídce nového dodavatele. Postup zadavatele dle předchozích odstavců, spočívající ve změně dodavatele je přitom právem zadavatele, nikoliv jeho povinností, a nelze se předmětné výhrady právně domáhat.
Los: LOT-0002
Titel: Vymezená část B
Beschreibung: 1 ks speciální zásahové vozidlo pro řešení CBRN-E v komerčním provedení s výstražným zvukovým a rozhlasovým zařízením, policejní výbavou a speciální zástavbou, typu Pick-Up, ve verzi 4x4.
Interne Kennung: Vymezená část B