543358-2026 - Wettbewerb
Rumänien – Reparatur und Wartung von Kraftfahrzeugen und zugehörigen Ausrüstungen – Servicii de întreținere, revizii tehnice periodice și reparații pentru parcul auto al SHI Pascani
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Servicii de întreținere, revizii tehnice periodice și reparații pentru parcul auto al SHI Pascani
Beschreibung: Prestarea de servicii de întreținere, revizii tehnice periodice și reparații pentru parcul auto al SHI Pascani, din care: -LOT 1 – Servicii de întreținere, revizii tehnice periodice și reparații pentru autoturisme și autoutilitare cu masa maximă autorizată până la 3,5 t, din parcul auto SHI Pascani -LOT 2 - Servicii de întreținere, revizii tehnice periodice și reparații pentru autoutilitară cu masa maximă autorizată peste 3,5t din parcul auto al SHI Pascani -LOT 3 - Servicii de întreținere, revizii tehnice periodice și reparații pentru utilaje, din cadrul SHI Pascani Se va încheia câte un acord-cadru de servicii pentru fiecare lot de servicii în parte, pe o perioadă de 24 luni respectiv 2026 – 2028. LOT 1: Valoare maximă CS LOT 1: 257.400,00 lei fără TVA din care: • servicii de întreținere, revizii tehnice periodice și reparații auto: 137.400,00 lei fără TVA • Valoare maximă piese și consumabile: 120.000,00 lei fără TVA Valoare maximă AC LOT 1: 514.800,00 lei fără TVA din care: • servicii de întreținere, revizii tehnice periodice și reparații auto: 274.800,00 lei fără TVA; • buget de piese si consumabile:240.000,00 lei fără TVA. Lot 2 : Valoare maximă CS LOT 2 = 136.000,00 lei fără TVA din care: • servicii de întreținere, revizii tehnice periodice și reparații auto: 36.000 lei fără TVA • Valoare maximă piese și consumabile: 100.000,00 lei fără TVA Valoare maximă AC LOT 2: 272.000,00 lei fără TVA din care: • servicii de întreținere, revizii tehnice periodice și reparații auto:72.000,00 lei fără TVA; • buget de piese si consumabile:200.000,00 lei fără TVA Lot 3: Valoare maximă contract subsecvent LOT 3 = 292.000,00 lei fără TVA din care: • servicii de întreținere, revizii tehnice periodice și reparații auto: 49.350 lei fără TVA • Valoare maximă piese și consumabile, deplasare atelier mobil: 242.650,00 lei fără TVA Valoare maximă Acord-cadru LOT 3 : 584.000,00 lei fără TVA din care: • servicii de întreținere, revizii tehnice periodice și reparații auto:98.700,00 lei fără TVA; • buget de piese si consumabile, deplasare atelier mobil: 485.300,00 lei fără TVA Pe durata acordului cadru se vor atribui ulterior contracte subsecvente de servicii, lunar, trimestrial sau semestrial, în funcție de necesitățile reale și resursele financiare disponibile ale autorității contractante cu această destinaţie. Autoritatea contractanta va raspunde in mod clar si complet tuturor solicitarilor de clarificari/ informatiilor suplimentare in a 10-a zi inainte de termenul limita stabilit pentru depunerea ofertelor. Numarul de zile pana la care se pot solicita clarificari inainte de data limita de depunere a ofertelor/candidaturilor: 20
Interne Kennung: 18264854/2026/10
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 50110000 Reparatur und Wartung von Kraftfahrzeugen und zugehörigen Ausrüstungen
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Servicii de întreținere, revizii tehnice periodice și reparații pentru autoturisme și autoutilitare cu masa maximă autorizată până la 3,5 t, din parcul auto SHI Pascani
Beschreibung: Servicii de întreținere, revizii tehnice periodice și reparații pentru autoturisme și autoutilitare cu M.M.T.A. până în 3,5T: HYUNDAI SANTA FE (1 buc.), DACIA DUSTER (4 buc.), Volkswagen T6 (1 buc.), FIAT DUCATO (1 buc.), NISSAN NAVARA (1 buc.) – total 8 autovehicule.
Interne Kennung: 1
Los: LOT-0002
Titel: Servicii de întreținere, revizii tehnice periodice și reparații pentru autoutilitare cu M.M.T.A. peste 3,5 T și remorci: Autotractor MAN TGS 26440 (1 buc.), Autobasculantă MAN TGS 26.320 (1 buc.), Semiremorcă O4 UMM trailer (1 buc.) – din cadrul SHI Pascani
Beschreibung: Valoarea minima-maximă estimată a contractului subsecvent Valoare minimă contract subsecvent LOT 2 = 80.150,00 lei fără TVA din care: • servicii de întreținere, revizii tehnice periodice și reparații auto: 150,00 lei fără TVA • Valoare minimă piese și consumabile: 80.000,00 lei fără TVA Valoare maximă contract subsecvent LOT 2 = 136.000,00 lei fără TVA din care: • servicii de întreținere, revizii tehnice periodice și reparații auto: 36.000 lei fără TVA • Valoare maximă piese și consumabile: 100.000,00 lei fără TVA Valoare minimă și maximă estimată la nivelul Acord-cadru Valoare minimă Acord-cadru: 160.150,00 lei fără TVA din care: • servicii de întreținere, revizii tehnice periodice și reparații auto: 150,00 lei fără TVA; • buget de piese si consumabile: 160.000,00 lei fără TVA. Valoare maximă Acord-cadru: 272.000,00 lei fără TVA din care: • servicii de întreținere, revizii tehnice periodice și reparații auto:72.000,00 lei fără TVA; • buget de piese si consumabile:200.000,00 lei fără TVA
Interne Kennung: 2
Los: LOT-0003
Titel: Servicii de întreținere, revizii tehnice periodice și reparații pentru utilaje, din gama LOTUL3 este compus din Buldoexcavator Komat SU,Buldoexcavator Hydromek HMK,Excavator Komat SU PC-210-10,Excavator cu brat lung CASE CX 210 DLC ,Buldozer Liebherr PR 726 XL și pentru Tractor NEW HOLLAND T 7210
Beschreibung: Valoarea minimă estimată a contractului subsecvent a fost stabilită în funcție de necesarul minim de intervenții estimat pe perioada unui contract subsecvent. • Valoare minimă manoperă: 150 lei fără TVA • Valoare minimă piese, consumabile si deplasare atelier mobil: 170.000 lei fără TVA ➡Valoareminimă contract subsecvent LOT 3 = 170.150 lei fără TVA Valoarea maximă estimată a contractului subsecvent: Valoarea maximă estimată a contractului subsecvent a fost stabilită în funcție de necesarul maxim de intervenții estimat pe perioada unui contract subsecvent. • Valoare manoperă: 49.350 lei fără TVA • Valoare piese, consumabile si deplasare atelier mobil: 242.650 lei fără TVA ➡Valoare maximă contract subsecvent LOT 3 = 292.000 lei fără TVA - Valoarea estimată totală a serviciilor din Acordul-cadrupentru 24 luni ce urmează a fi încheiat : - minim 340.150,00 lei fara TVA - maxim 584.000,00 lei fara TVA
Interne Kennung: 3