See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Servisiranje voznega parka
Beschreibung: Predmet javnega naročila je servisiranje voznega parka naročnika, v obdobju 36 mesecev. Predmet naročila po sklopih je naveden v Prilogi k razpisni dokumentaciji – Seznam vozil, nadgradenj in delovnih strojev. Natančne zahteve in tehnične specifikacije predmeta naročila so razvidne iz 3. točke razpisne dokumentacije in osnutka pogodbe.
Interne Kennung: 3/2026
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: ja
Begründung des beschleunigten Verfahrens: Naročnik določa skrajni rok za prejem ponudb v trajanju 15 dni na podlagi četrtega odstavka 40. člena ZJN-3. Skrajšanje roka je nujno zaradi zagotovitve neprekinjenega servisiranja vozil, strojev in naprav, ki so ključni za varno in nemoteno izvajanje javnih nalog naročnika. Nujnost postopka izhaja iz objektivne potrebe po čimprejšnji sklenitvi pogodb. S tem naročnik implementira priporočila Računskega sodišča RS, ki jih je dobil v postopku revizije poslovanja glede celovitega javnega naročila za servisiranje različnih vrst vozil, strojev in naprav ter dobavo rezervnih delov. Zaradi različnih datumov izteka obstoječih pogodb bi vztrajanje pri rednem 30 dnevnem roku povzročilo pravni vakum pri vzdrževanju opreme, kar bi neposredno ogrozilo varnost uporabnikov in povzročilo nesorazmerne stroške pri interventnem premoščanju potreb. Naročnik je pri določitvi 15 dnevnega roka upošteval 74. člen ZJN-3 in ocenil, da je rok glede na naravo predmeta (standardne servisne storitve) primeren in sorazmeren. Predmet naročila je na trgu splošno dostopen, dokumentacija pa pripravljena tako, da vsem zainteresiranim gospodarskim subjektom omogoča pripravo kakovostne ponudbe v določenem roku, s čimer je zagotovljeno spoštovanje načela enakopravne obravnave ponudnikov (7.člen ZJN-3).
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 50110000 Reparatur und Wartung von Kraftfahrzeugen und zugehörigen Ausrüstungen
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: SERVISIRANJE TOVORNIH VOZIL MERCEDES-BENZ IN MAN
Beschreibung: SERVISIRANJE TOVORNIH VOZIL MERCEDES-BENZ IN MAN
Interne Kennung: 524171
Los: LOT-0002
Titel: SERVISIRANJE TOVORNIH VOZIL IVECO
Beschreibung: SERVISIRANJE TOVORNIH VOZIL IVECO
Interne Kennung: 524172
Los: LOT-0003
Titel: SERVISIRANJE TOVORNIH VOZIL SCANIA
Beschreibung: SERVISIRANJE TOVORNIH VOZIL SCANIA
Interne Kennung: 524173
Los: LOT-0004
Titel: SERVISIRANJE NADGRADENJ PALFINGER
Beschreibung: SERVISIRANJE NADGRADENJ PALFINGER
Interne Kennung: 524174
Los: LOT-0005
Titel: SERVISIRANJE NADGRADENJ STUMMER & ZOELLER IN MUT
Beschreibung: SERVISIRANJE NADGRADENJ STUMMER & ZOELLER IN MUT
Interne Kennung: 524175
Los: LOT-0006
Titel: SERVISIRANJE NADGRADENJ ATRIK, MORO, KROLL, CAPELLOTTO
Beschreibung: SERVISIRANJE NADGRADENJ ATRIK, MORO, KROLL, CAPELLOTTO
Interne Kennung: 524176
Los: LOT-0007
Titel: SERVISIRANJE VOZIL DAF, RAVO, GIOTTI, MALIH TRAKTORJEV, POMETAČA BUCHER, TRAKTORJEV JOHN DEERE, DELOVNIH STROJEV CATERPILLAR, JCB, KOMATSU, TEREX
Beschreibung: SERVISIRANJE VOZIL DAF, RAVO, GIOTTI, MALIH TRAKTORJEV, POMETAČA BUCHER, TRAKTORJEV JOHN DEERE, DELOVNIH STROJEV CATERPILLAR, JCB, KOMATSU, TEREX
Interne Kennung: 524177
Los: LOT-0008
Titel: SERVISIRANJE OSEBNIH IN KOMBINIRANIH VOZIL
Beschreibung: SERVISIRANJE OSEBNIH IN KOMBINIRANIH VOZIL
Interne Kennung: 524178