543406-2026 - Ergebnis
Rumänien – Dieselkraftstoff – Carburanți auto pe bază de carduri
Bekanntmachung vergebener Aufträge oder Zuschlagsbekanntmachung – Standardregelung
Lieferleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Carburanți auto pe bază de carduri
Beschreibung: Achiziția de ”Carburanți auto pe bază de carduri”, cu respectarea specificațiilor tehnice din Caietul de sarcini, prin încheierea unui acord-cadru cu o durată de 4 ani, încheiat cu 3 operatori economici. În baza acordului cadru se vor încheia Contracte subsecvente trimestrial în funcție de necesitățile reale ale autorității contractante. Valoarea estimată a celui mai mare contract subsecvent care se anticipează că va fi atribuit pe durata acordului-cadru: 526.560,00 lei, fară TVA. Estimări ale cantităților minime și maxime care ar putea fi solicitate pe durata întregului acord-cadru - cantități minime 60.000 litri motorină și 2.000 litri benzină, cantități maxime 720.000 litri motorină și 20.000 litri benzină. Termene pentru depunerea/răspunsul la solicitările de clarificări/informații suplimentare: A. În conformitate cu prevederile art. 160 alin. (1) din Legea nr. 98/2016 privind achizițiile publice, cu modificările și completările ulterioare, termenul limită până la care orice operator economic interesat are dreptul de a solicita clarificări sau informații suplimentare în legatură cu documentația de atribuire este de maxim 18 zile înainte de data limită de depunere a ofertelor. B. În conformitate cu prevederile art. 160 alin. (2) din Legea nr. 98/2016 privind achizițiile publice, cu modificările și completările ulterioare, Autoritatea contractantă va răspunde în mod clar și complet tuturor solicitărilor de clarficare/informațiilor suplimentare în a 11 - a zi dinainte de termenul limită stabilit pentru depunerea ofertelor.
Interne Kennung: 41268559/2022/30P
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 09134200 Dieselkraftstoff
5. Los
Los: LOT-0000
Titel: Default lot
Beschreibung: Achiziția de ”Carburanți auto pe bază de carduri”, cu respectarea specificațiilor tehnice din Caietul de sarcini, prin încheierea unui acord-cadru cu o durată de 4 ani, încheiat cu 3 operatori economici. Produsele solicitate în prezentul caiet de sarcini sunt: - Motorină Euro Diesel 5 - Benzină fără plumb Euro 5 Numărul de carduri pe care furnizorul le va emite va fi după cum urmează: - Pentru benzină fără plumb între 2 și 6 buc. - Pentru motorină între 30 și 70 buc. Cantitatea maximă motorină pentru 4 ani - 720.000 litri; Cantitate maximă benzină pentru 4 ani - 20.000 litri; În baza acordului cadru se vor încheia Contracte subsecvente trimestrial în funcție de necesitățile reale ale autorității contractante. Valoarea estimată a celui mai mare contract subsecvent care se anticipează că va fi atribuit pe durata acordului-cadru: 526.560,00 lei, fară TVA. Estimări ale cantităților minime și maxime care ar putea fi solicitate pe durata întregului acord-cadru - cantități minime 60.000 litri motorină și 2.000 litri benzină, cantități maxime 720.000 litri motorină și 20.000 litri benzină. În cazul în care Promitentul - Contractant clasat pe locul I nu poate respecta clauzele contractuale din culpa sa, atunci Autoritatea contractantă - promitentă se obligă să achiziționeze produsele în condițiile convenite în prezentul Acord - cadru de la Promitentul - Contractant clasat pe locul II. În cazul în care Promitentul - Contractant clasat pe locul II nu poate respecta clauzele contractuale din culpa sa, atunci Autoritatea contractantă - promitentă se obligă să achiziționeze produsele în condițiile convenite în prezentul Acord - cadru de la Promitentul - Contractant clasat pe locul III. Modalitatea de atribuire a contractelor subsecvente se realizeaza fară reluarea competiţiei.
Interne Kennung: 1