543691-2026 - Wettbewerb
Polen – Anbieter von Anwendungen – Budowa Aplikacji mobilnej łączącej mieszkańców Gdańska z rzemieślnikami w ramach projektu LIFE Pom GOZilla.PL
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung - Änderungsbekanntmachung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelBudowa Aplikacji mobilnej łączącej mieszkańców Gdańska z rzemieślnikami w ramach projektu LIFE Pom GOZilla.PL
BeschreibungPrzedmiotem zamówienia opracowanie i wdrożenie platformy cyfrowej łączącej mieszkańców Gdańska z lokalnymi rzemieślnikami, z uwzględnieniem wymagań określonych w Załączniku nr 1a do SWZ (OPZ). W opisie przedmiotu zamówienia określono szczegółowo m.in. wymagania w zakresie infrastruktury i bezpieczeństwa oraz wymagania funkcjonalne Aplikacji, etapy realizacji oraz wszelkie niezbędne wymagania związane z wykonaniem przedmiotu zamówienia. Warunki realizacji przedmiotu zamówienia zostały określone również we wzorze umowy Załącznik nr 1 do SWZ.
Interne KennungBZP.271.24.2026
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtja
Begründung des beschleunigten VerfahrensTermin składania ofert wynosi 30 dni, gdyż składanie ofert odbywa się w całości przy użyciu środków komunikacji elektronicznej, w sposób określony w art. 63 ust. 1 ustawy pzp.
Zentrale Elemente des Verfahrens1. Postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego prowadzone jest w języku polskim, przy użyciu środków komunikacji elektronicznej, za pośrednictwem Platformy eZamawiający, która jest dostępna pod adresem, o którym mowa w Rozdziale 1 pkt 4 SWZ. 2. Korzystanie z Platformy eZamawiający jest bezpłatne. 3. W przedmiotowym postępowaniu Zamawiający wymaga przekazywania sobie przez strony postępowania oświadczeń, wniosków, zawiadomień oraz informacji za pośrednictwem Platformy, poprzez kafelek „Wiadomości” kierujący do modułu korespondencji. 4. W przypadkach uniemożliwiających komunikację Zamawiającego i Wykonawcy za pośrednictwem Platformy (np. na skutek awarii), Zamawiający dopuszcza komunikację za pomocą poczty elektronicznej na adres e-mail: wioleta.maj-stopczynska@gdansk.gda.pl (nie dotyczy składania ofert!). 5. Oświadczenia, wnioski, zawiadomienia lub informacje, które wpłyną do Zamawiającego, uważa się za dokumenty złożone w terminie, jeśli ich czytelna treść dotrze do Zamawiającego przed upływem tego terminu. Za datę wpływu oświadczeń, wniosków, zawiadomień oraz informacji przyjmuje się datę ich wpływu na Platformę. 6. Ogólne zasady korzystania z Platformy, z zastrzeżeniem pkt 10 niniejszego Rozdziału; 6.1. zgłoszenie do postępowania wymaga zalogowania Wykonawcy do Systemu na subdomenie Gmina Miasta Gdańska- Urząd Miejski w Gdańsku; https://umg-ezamawiajacy.gdansk.gda.pl lub https://oneplace.marketplanet.pl . 6.2. Wykonawca po wybraniu opcji „przystąp do postępowania” zostanie przekierowany do strony https://oneplace.marketplanet.pl , gdzie zostanie powiadomiony o możliwości zalogowania lub do założenia bezpłatnego konta. Wykonawca zakłada konto wykonując kroki procesu rejestracyjnego; podaje adres e-mail, ustanawia hasło, następnie powtarza hasło, wpisuje kod z obrazka, akceptuje regulamin, klika polecenie „zarejestruj się”. Zamawiający informuje, że adres e-mail wskazany przez Wykonawcę podczas rejestracji konta na Platformie będzie adresem na który przesyłana będzie wszelka korespondencja kierowana do Wykonawcy w trakcie postępowania. 6.3. Rejestracja konta następuje poprzez: 6.3.1. kontakt z numerem telefonu podanym w potwierdzeniu lub 6.3.2. jeżeli użytkownik nie skontaktuje się telefonicznie konto zostanie aktywowane w ciągu maksymalnie 6 godzin roboczych. 6.4. Po założeniu konta Wykonawca ma możliwość złożenia Oferty w postępowaniu. Komunikacja między Zamawiającym, a Wykonawcami, w szczególności zawiadomienia oraz informacje, przekazywane są przy użyciu środków komunikacji elektronicznej za pośrednictwem Platformy. Za datę przekazania zaświadczeń oraz informacji przyjmuje się datę ich wysłania poprzez kafelek „Wiadomości” kierujący do modułu korespondencji. 7. Wykonawca może zwrócić się do Zamawiającego z wnioskiem o wyjaśnienie treści SWZ. Wniosek należy przesłać za pośrednictwem Platformy przez: 7.1. Akcję „Zadaj pytanie” (przed przystąpieniem do postępowania). W celu zadania pytania Zamawiającemu, Wykonawca klika lewym przyciskiem myszy klawisz ZADAJ PYTANIE. Powoduje to otwarcie okna, w którym należy uzupełnić dane Wykonawcy tj. Nazwę i adres e-mail, temat oraz treść/przedmiot pytania, po wypełnieniu wskazanych pól wraz z wymaganym kodem weryfikującym z obrazka Wykonawca klika akcję POTWIERDŹ, wykonawca uzyskuje potwierdzenie wysłania pytania poprzez komunikat systemowy "Pytanie wysłane". 7.2. Kafel „Wiadomości” (po przystąpieniu do postępowania) dostępny w postępowaniu. W celu wysłania wiadomości do Zamawiającego klika na akcję „Utwórz nową wiadomość” wypełnia temat oraz treść/przedmiot pytania, a następnie klika akcję „Wyślij”. 8. Zamawiający informuje, iż w przypadku jakichkolwiek wątpliwości związanych z zasadami korzystania z Platformy, Wykonawca winien skontaktować się z dostawcą rozwiązania teleinformatycznego Platformy eZamawiający, tel. +48 22 257 22 23 (infolinia dostępna w dni robocze, w godzinach 9:00-17:00) e-mail: oneplace@marketplanet.pl . Pozostałe informację znajdują się w Rozdziale nr 8 SWZ. Zamawiający informuje, że w niniejszym postępowaniu przewiduje możliwość zastosowania przepisów art. 139 ust. 1 ustawy Pzp, tzw. procedury odwróconej. Zamawiający najpierw dokona badania i oceny ofert, a następnie dokona kwalifikacji podmiotowej Wykonawcy, którego oferta została najwyżej oceniona, w zakresie braku podstaw wykluczenia oraz spełniania warunków udziału w postępowaniu. Zamówienie jest finansowane z Projektu: Wdrożenie Planu Gospodarki Odpadami dla Województwa Pomorskiego (PGOWP) uwzględniającego hierarchię sposobów postępowania z odpadami komunalnymi oraz zasady gospodarki cyrkularnej (GOZ) realizowany jest przy dofinansowaniu z programu LIFE Unii Europejskiej oraz ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.
Zweck
Art des AuftragsDienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 72416000 Anbieter von Anwendungen
5. Los
LosLOT-0001
Beschreibung1. Przedmiotem zamówienia opracowanie i wdrożenie platformy cyfrowej łączącej mieszkańców Gdańska z lokalnymi rzemieślnikami, z uwzględnieniem wymagań określonych w Załączniku nr 1a do SWZ (OPZ). W opisie przedmiotu zamówienia określono szczegółowo m.in. wymagania w zakresie infrastruktury i bezpieczeństwa oraz wymagania funkcjonalne Aplikacji, etapy realizacji oraz wszelkie niezbędne wymagania związane z wykonaniem przedmiotu zamówienia. Warunki realizacji przedmiotu zamówienia zostały określone również we wzorze umowy Załącznik nr 1 do SWZ. 2. Termin realizacji zamówienia: 48 miesięcy od dnia zawarcia umowy – zamówienie podstawowe. Termin realizacji obejmuje poniższe Etapy: a) Etap I Wykonanie Analizy Przedwdrożeniowej - 2 miesiące od daty zawarcia umowy, b) Etap II Wdrożenie Aplikacji - 9 miesięcy od daty zawarcia umowy, c) Etap III Uzupełnienie Dokumentacji - 10 miesięcy od dnia zawarcia umowy, d) Etap IV Utrzymanie Aplikacji, Szkolenia oraz opcjonalne Usługi Rozwoju Aplikacji - Umowa zostaje zawarta na okres 48 miesięcy od dnia jej zawarcia (okres podstawowy umowy). W przypadku skorzystania przez Zamawiającego z prawa opcji, o którym mowa w § 1 ust. 2 lit. b) Wzoru Umowy, umowa może zostać przedłużona o okres maksymalnie 54 miesiące (okres zamówienia opcjonalnego). Łączny okres obowiązywania Umowy (okres podstawowy oraz okres zamówienia opcjonalnego) nie może przekroczyć 31.03.2035.
Optionen
Beschreibung der OptionenZamawiający zgodnie z art. 441 ust. 1 ustawy Prawo zamówień publicznych przewiduje możliwość skorzystania z prawa opcji obejmującego: Prawo Opcji nr 1 - świadczenie Usług Rozwoju Aplikacji w maksymalnym wymiarze do 100 Godzin Rozwojowych, realizowanych w okresie wykonywania zamówienia podstawowego, opisanych w OPZ - pkt XXVII; Prawo Opcji nr 2 - przedłużenie Etapu IV Umowy maksymalnie o 54 miesiące; Prawo Opcji nr 3 - w przypadku skorzystania z opcji jak w pkt b) - świadczenie Usług Rozwoju Aplikacji w maksymalnym wymiarze do 400 Godzin Rozwojowych, opisanych w OPZ - pkt XXVII. Prawo opcji jest uprawnieniem Zamawiającego, z którego może, ale nie musi skorzystać w ramach realizacji Umowy. W przypadku nieskorzystania przez Zamawiającego z prawa opcji, Wykonawcy nie przysługuje żadne roszczenie z tego tytułu. Warunkiem uruchomienia prawa opcji jest złożenie przez Zamawiającego Wykonawcy pisemnego, jednostronnego oświadczenia (oświadczenia woli) w przedmiocie skorzystania z prawa opcji. Pozostałe zasady dotyczące prawa opcji zostały opisane w § 1 oraz w treści wzoru umowy - Załącznik nr 1 do SWZ. W przypadku skorzystania przez Zamawiającego z prawa opcji, o którym mowa w § 1 ust. 2 lit. b) wzoru umowy, umowa może zostać przedłużona o okres maksymalnie 54 miesiące (okres zamówienia opcjonalnego). Łączny okres obowiązywania Umowy (okres podstawowy oraz okres zamówienia opcjonalnego) nie może przekroczyć 31.03.2035.