See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Reactivi de laborator -89 loturi - Acord Cadru 24 luni
Beschreibung: Se vor furniza 89 loturi de reactivi, conform caracteristicilor enunțate în cadrul caietului de sarcini, în vederea derulării activităţilor care intră în atribuţiile INSP prin centrele sale regionale
Interne Kennung: 16242/01.09.2025
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 33696000 Reagentien und Kontrastmittel
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Lot 1- Reactivi chimici - LNSP
Beschreibung: conform caiet de sarcini
Interne Kennung: 1
Los: LOT-0002
Titel: Lot 2- Reactivi chimici - LNSP
Interne Kennung: 2
Los: LOT-0003
Titel: Lot 3 – Medii de cultura - LNSP
Interne Kennung: 3
Los: LOT-0004
Titel: Lot 4 – MRC-uri - LNSP
Interne Kennung: 4
Los: LOT-0005
Titel: Lot 5 – Kit si MRC - LNSP
Interne Kennung: 5
Los: LOT-0006
Titel: Lot 6 – Standarde si MRC - LNSP
Interne Kennung: 6
Los: LOT-0007
Titel: Lot 7 -MRC-uri si solutii standard - LNSP
Interne Kennung: 7
Los: LOT-0008
Titel: Lot 8 – Etaloane si solutii standard - LNSP
Interne Kennung: 8
Los: LOT-0009
Titel: Lot 9-Medii cultura - LNSP
Interne Kennung: 9
Los: LOT-0010
Titel: Lot 10 – Tulpini de referinta - LNSP
Interne Kennung: 10
Los: LOT-0011
Titel: Lot 11 - Indicatori sterilizare - LNSP
Interne Kennung: 11
Los: LOT-0012
Titel: Lot 12 - Reactivi microbiologie - LNSP
Interne Kennung: 12
Los: LOT-0013
Titel: Lot 13 -Tulpini-5 anse - LNSP
Interne Kennung: 13
Los: LOT-0014
Titel: Lot 14 – Kit-uri PCR - LNSP
Interne Kennung: 14
Los: LOT-0015
Titel: LOT 15 – Reactivi ape uzate - LNSP
Interne Kennung: 15
Los: LOT-0016
Titel: LOT 16 - Kit-uri secventiere - LNSP
Interne Kennung: 16
Los: LOT-0017
Titel: LOT 17 – primeri si sonde - LNSP
Interne Kennung: 17
Los: LOT-0018
Titel: Lot 18 - purificare librarii - LNSP
Interne Kennung: 18
Los: LOT-0019
Titel: Lot 19 - Kit cuantificare - LNSP
Interne Kennung: 19
Los: LOT-0020
Titel: Lot 20 – Kit-uri librarii - LNSP
Interne Kennung: 20
Los: LOT-0021
Titel: Lot 21 - Reactivi auxiliari si kit-uri secventiere - LNSP
Interne Kennung: 21
Los: LOT-0022
Titel: Lot 22 – Kit-uri pentru spectrometria de masa MALDI - LNSP TOF
Interne Kennung: 22
Los: LOT-0023
Titel: Lot 23 – Kit IR si tulpina - LNSP
Interne Kennung: 23
Los: LOT-0024
Titel: Lot 24 - Kit-uri antibiograme - LNSP
Interne Kennung: 24
Los: LOT-0025
Titel: Lot 25 - solutie tratare fecale - LNSP
Interne Kennung: 25
Los: LOT-0026
Titel: Lot 26 - Kit-uri amplificare si secventiere - LNSP
Interne Kennung: 26
Los: LOT-0027
Titel: Lot 27 - Reactivi chimici - LNSP
Interne Kennung: 27
Los: LOT-0028
Titel: Lot 28 - Kit multiplex identificare acizi nucleici virali si bacterieni - LNSP
Interne Kennung: 28
Los: LOT-0029
Titel: Lot 29 – Diverse tipuri kit-uri Elisa - LNSP
Interne Kennung: 29
Los: LOT-0030
Titel: Lot 30 -Medii si kit calibrare bacteriologie - LNSP
Interne Kennung: 30
Los: LOT-0031
Titel: Lot 31 - Medii cultura si tulpini – pentru analizor Sensititre - LNSP
Interne Kennung: 31
Los: LOT-0032
Titel: Lot 32 – Medii de cultura - LNSP
Interne Kennung: 32
Los: LOT-0033
Titel: Lot 33 – materiale de control virusuri - LNSP
Interne Kennung: 33
Los: LOT-0034
Titel: Lot 34 – reactivi electroforeza acizi nucleici - LNSP
Interne Kennung: 34
Los: LOT-0035
Titel: Lot 35 - trusa decontaminare - LNSP
Interne Kennung: 35
Los: LOT-0036
Titel: Lot 36 - seruri de aglutinare si medii
Interne Kennung: 36
Los: LOT-0037
Titel: Lot 37 – Seruri Shigella si Yersinia - LNSP
Interne Kennung: 37
Los: LOT-0038
Titel: Lot 38 – PCR – CRSP Tg.Mures
Interne Kennung: 38
Los: LOT-0039
Titel: Lot 39 – Medii si suplimente – CRSP Tg.Mures
Interne Kennung: 39
Los: LOT-0040
Titel: Lot 40 – Tulpini – CRSP Tg.Mures
Interne Kennung: 40
Los: LOT-0041
Titel: Lot 41 – Reactivi chimici, solutii calibrare si MRC-uri (I) – CRSP Tg.Mures
Interne Kennung: 41
Los: LOT-0042
Titel: Lot 42 – Reactivi chimici, solutii calibrare si MRC-uri (II)- CRSP Tg.Mures
Interne Kennung: 42
Los: LOT-0043
Titel: Lot 43 – Kit virusuri PCR – CRSP IASI
Interne Kennung: 43
Los: LOT-0044
Titel: Lot 44 – Kit extractie acizi nucleici – CRSP IASI
Interne Kennung: 44
Los: LOT-0045
Titel: Lot 45 – Medii cultura, seruri, truse Elisa si Legionella – CRSP IASI
Interne Kennung: 45
Los: LOT-0046
Titel: Lot 46 – Truse Elisa si Teste Borrelia – CRSP IASI
Interne Kennung: 46
Los: LOT-0047
Titel: Lot 47 – Ser iepure – CRSP IASI
Interne Kennung: 47
Los: LOT-0048
Titel: Lot 48 – Trusa anti HCV si Truse Elisa Hantavirus – CRSP IASI
Interne Kennung: 48
Los: LOT-0049
Titel: Lot 49 – Reactivi chimici – CRSP IASI
Interne Kennung: 49
Los: LOT-0050
Titel: Lot 50 – Medii de cultura si reactivi – CRSP IASI
Interne Kennung: 50
Los: LOT-0051
Titel: Lot 51 – Medii de cultura si reactivi – CRSP IASI
Interne Kennung: 51
Los: LOT-0052
Titel: Lot 52– MRC -uri si reactivi chimici – CRSP IASI
Interne Kennung: 52
Los: LOT-0053
Titel: Lot 53 – Reactivi chimici - CRSP IASI
Interne Kennung: 53
Los: LOT-0054
Titel: Lot 54 – stripuri chimice- CRSP IASI
Interne Kennung: 54
Los: LOT-0055
Titel: Lot 55 – Medii de cultura- CRSP IASI
Interne Kennung: 55
Los: LOT-0056
Titel: Lot 56 – Medii cultura si tulpini - CRSP IASI
Interne Kennung: 56
Los: LOT-0057
Titel: Lot 57 – Tulpini - CRSP IASI
Interne Kennung: 57
Los: LOT-0058
Titel: Lot 58 – Kit-uri PCR Legionella - CRSP IASI
Interne Kennung: 58
Los: LOT-0059
Titel: Lot 59 – Solventi - CRSP IASI
Interne Kennung: 59
Los: LOT-0060
Titel: Lot 60 – coloane extractie aflatoxina - CRSP IASI
Interne Kennung: 60
Los: LOT-0061
Titel: Lot 61 - Kit-uri virusuri gripale PCR- CRSP CLUJ
Interne Kennung: 61
Los: LOT-0062
Titel: Lot 62 - Truse Elisa - CRSP CLUJ
Interne Kennung: 62
Los: LOT-0063
Titel: Lot 63 - Medii cultura si reactivi- CRSP CLUJ
Interne Kennung: 63
Los: LOT-0064
Titel: Lot 64 - Medii, suplimente, discuri antibiograme, tulpini - CRSP CLUJ
Interne Kennung: 64
Los: LOT-0065
Titel: Lot 65 - Truse Borrelia- CRSP CLUJ
Interne Kennung: 65
Los: LOT-0066
Titel: Lot 66 - Reactivi biologie moleculara- CRSP CLUJ
Interne Kennung: 66
Los: LOT-0067
Titel: Lot 67 -Kit extractie si kit amplificare - PCR – CRSP CLUJ
Interne Kennung: 67
Los: LOT-0068
Titel: Lot 68 - Reactivi chimici – CRSP CLUJ
Interne Kennung: 68
Los: LOT-0069
Titel: Lot 69 - MRC-uri si Mix-uri – CRSP CLUJ
Interne Kennung: 69
Los: LOT-0070
Titel: Lot 70 - Solutii standard – CRSP CLUJ
Interne Kennung: 70
Los: LOT-0071
Titel: Lot 71 - ACIZI SI ALCOOLI – CRSP Timisoara
Interne Kennung: 71
Los: LOT-0072
Titel: Lot 72 - REACTIVI CHIMICI (I) – CRSP Timisoara
Interne Kennung: 72
Los: LOT-0073
Titel: Lot 73 - REACTIVI CHIMICI (II) – CRSP Timisoara
Interne Kennung: 73
Los: LOT-0074
Titel: Lot 74 - REACTIVI CHIMICI (III ) – CRSP Timisoara
Interne Kennung: 74
Los: LOT-0075
Titel: Lot 75 - STANDARDE + MRC-uri (I) CRSP Timisoara
Interne Kennung: 75
Los: LOT-0076
Titel: Lot 76 - STANDARDE + MRC-uri (II) CRSP Timisoara
Interne Kennung: 76
Los: LOT-0077
Titel: Lot 77 - Medii si suplimente - CRSP Timisoara
Interne Kennung: 77
Los: LOT-0078
Titel: Lot 78 - Truse de identificare - CRSP Timisoara
Interne Kennung: 78
Los: LOT-0079
Titel: Lot 79 - Truse si tulpini - CRSP Timisoara
Interne Kennung: 79
Los: LOT-0080
Titel: Lot 80 - kituri PCR - CRSP Timisoara
Interne Kennung: 80
Los: LOT-0081
Titel: Lot 81 - Tulpini referinta si Std.Mc Farland - CRSP Timisoara
Interne Kennung: 81
Los: LOT-0082
Titel: Lot 82 - REACTIVI CITOGENETICA- CRSP Timisoara
Interne Kennung: 82
Los: LOT-0083
Titel: Lot 83 - PCR in_house - CRSP Timisoara
Interne Kennung: 83
Los: LOT-0084
Titel: Lot 84 - Kituri controale pozitiv - CRSP Timisoara
Interne Kennung: 84
Los: LOT-0085
Titel: Lot 85 - Medii turnate in placi - CRSP Timisoara
Interne Kennung: 85
Los: LOT-0086
Titel: Lot 86 - Kituri ELISA - CRSP Timisoara
Interne Kennung: 86
Los: LOT-0087
Titel: Lot 87 - ELISA Legionella - CRSP Timisoara
Interne Kennung: 87
Los: LOT-0088
Titel: Lot 88 - Kituri Western blot - CRSP Timisoara
Interne Kennung: 88
Los: LOT-0089
Titel: Lot 89 - Ser Aglutin Salmonella - CRSP Timisoara
Interne Kennung: 89