543766-2026 - Wettbewerb
Polen – Verwaltung von Müllhalden – Zagospodarowanie odpadów powstających w obiektach Miejskich Wodociągów i Kanalizacji w Bydgoszczy – sp. z o. o
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung - Änderungsbekanntmachung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelZagospodarowanie odpadów powstających w obiektach Miejskich Wodociągów i Kanalizacji w Bydgoszczy – sp. z o. o
BeschreibungPrzedmiotem zamówienia w poszczególnych częściach są usługi załadunku, transportu i przetworzenia odpadów powstających na obiektach Zamawiającego. Zamówienie zostało podzielone na pięć Części obejmujących następujący zakres: Część 1 zamówienia, która obejmuje załadunek, transport i przetworzenie odpadu o kodzie 170504 (Gleba i ziemia, w tym kamienie, inne niż wymienione w 17 05 03) w ilości szacunkowej 7500 Mg powstającego w wyniku prowadzenia prac remontowych na sieci kanalizacyjnej i wodociągowej, gromadzonego na terenie byłej oczyszczalni „Osowa Góra”, przy ulicy Teofila Ociepki w Bydgoszczy; Część 2 zamówienia, która obejmuje załadunek, transport i przetworzenie odpadu o kodzie 190802 (piasek z piaskowników) w ilości szacunkowej 5000 Mg powstającego w procesie wstępnego oczyszczania ścieków. Odpad ten gromadzonych jest w betonowych boksach na terenie Oczyszczalni Ścieków Fordon, przy ul. Gen Tadeusza Bora-Komorowskiego 74 A w Bydgoszczy oraz dwóch kontenerach o pojemności 7 m3 na terenie punktu zlewnego zlokalizowanego przy ul. Toruńskiej 103 w Bydgoszczy;. Część 3 zamówienia, która obejmuje załadunek, transport i przetworzenie odpadu o kodzie 190112 (Żużle i popioły paleniskowe i inne niż wymienione w 19 01 11) w ilości szacunkowej 1875 Mg powstającego w procesie spalania osadów ściekowych na Instalacji Termicznego Przekształcania Osadów Ściekowych (dalej ITPO) gromadzonego w betonowych boksach na terenie Oczyszczalni Ścieków Fordon, przy ulicy Gen. Tadeusza Bora-Komorowskiego 74 w Bydgoszczy;. Część 4 zamówienia, która obejmuje odbiór, transport i przetworzenie odpadu o kodzie 190116 (Popioły z kotłów inne niż wymienione w 19 01 15) w ilości szacunkowej 6250 Mg powstającego w procesie spalania osadów ściekowych na Instalacji Termicznego Przekształcania Osadów Ściekowych (dalej ITPO). Odpad ten gromadzony jest w silosie popiołów na terenie Oczyszczalni Ścieków Fordon, przy ul. Gen. Tadeusza Bora-Komorowskiego 74 A w Bydgoszczy; Część 5 zamówienia, która obejmuje załadunek, transport i przetworzenie odpadu o kodzie 200306 (Odpady ze studzienek kanalizacyjnych ) w ilości szacunkowej 2500 Mg powstającego w wyniku czyszczenia sieci kanalizacyjnej., Odpad ten gromadzony jest w betonowych boksach na terenie oczyszczalni ścieków Fordon, przy ulicy Gen. Tadeusza Bora-Komorowskiego 74 w Bydgoszczy. Szczegółowe opisy przedmiotu zamówienia dla danej Części został określone w Opisie Przedmiotu Zamówienia, stanowiącym odpowiednio dla Części zamówienia Załączniki nr 7a – 7e do SWZ oraz dokumencie pn. „Projektowane postanowienia umowy”, stanowiącym odpowiednio Załączniki nr 6a -6c do SWZ. Zamawiający informuje, że przewiduje możliwość odbycia przez wykonawcę wizji lokalnej, szczegóły zostały zawarte w treści SWZ. Wykonawca może powierzyć wykonanie części zamówienia podwykonawcy. Zamawiający zastrzega, zgodnie z art. 121 UPZP, obowiązek osobistego wykonania przez wykonawcę kluczowych zadań tj. usługi przetworzenia odpadów w odniesieniu do każdej części.
Interne KennungZP-002/U/RZ/2026
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zentrale Elemente des VerfahrensO udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wykonawcy, którzy nie podlegają wykluczeniu w okolicznościach, o których mowa w art. 108 ust. 1 UPZP (z zastrzeżeniem treści art. 393 ust. 4 UPZP) i art. 109 ust. 1 pkt 1, 2 UPZP oraz w okolicznościach wskazanych w art. 7 ust. 1 Ustawy z dnia 13 kwietnia 2022 r. o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałaniu wspieraniu agresji na Ukrainę, oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego (t.j. Dz. U. 2025 poz. 514, dalej jako „Ustawa sankcyjna”), a także w art. 5k Rozporządzenia Rady (UE) nr 833/2014 z dnia 31 lipca 2014 r. dotyczącego środków ograniczających w związku z działaniami Rosji destabilizującymi sytuację na Ukrainie (Dz. U. UE. L. z 2014 r. Nr 229, str. 1 ze zm.) (dalej jako „Rozporządzenie sankcyjne”) oraz spełniają warunki udziału w postępowaniu określone przez Zamawiającego. W celu potwierdzenia braku podstaw do wykluczenia z postępowania oraz w celu potwierdzenia spełniania warunków udziału w postępowaniu, Wykonawca składa oświadczenie na formularzu jednolitego europejskiego dokumentu zamówienia (dalej jako „JEDZ”) sporządzonego zgodnie ze wzorem standardowego formularza określonego w Rozporządzeniu wykonawczym Komisji (UE) 2016/7 z dnia 5 stycznia 2016 r. ustanawiającym standardowy formularz jednolitego europejskiego dokumentu zamówienia (Dz. U. UE. L. z 2016 r. Nr 3, str. 16). JEDZ stanowi dowód potwierdzający brak podstaw wykluczenia i spełnienie warunków udziału w postępowaniu na dzień składania ofert, tymczasowo zastępujący wymagane przez Zamawiającego podmiotowe środki dowodowe. JEDZ Wykonawca sporządza, pod rygorem nieważności, w formie elektronicznej. Oferta musi być sporządzona pod rygorem nieważności, w formie elektronicznej tj. postaci elektronicznej opatrzonej kwalifikowanym podpisem elektronicznym. Wraz z ofertą wykonawca zobowiązany jest złożyć za pośrednictwem Platformy: 1)JEDZ jako własne oświadczenie wykonawcy/ JEDZ dla każdego z wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia – sporządzone w formie elektronicznej odrębne dla każdego z wykonawców; 2) JEDZ dla każdego z podmiotów udostępniających wykonawcy zasoby, o ile wykonawca polega na zasobach innych podmiotów; sporządzone w formie elektronicznej (o ile dotyczy); 3)Zobowiązanie podmiotu udostępniającego zasoby do oddania wykonawcy do dyspozycji niezbędnych zasobów na potrzeby realizacji zamówienia lub inny podmiotowy środek dowodowy potwierdzający, że wykonawca realizując zamówienie, będzie dysponował niezbędnymi zasobami tych podmiotów, zgodnie z pkt 6.3 SWZ, jeżeli wykonawca wykazując spełnienie warunków udziału w postępowaniu polega na sytuacji innych podmiotów, sporządzone w formie elektronicznej (o ile dotyczy); 4)odpis lub informacja z Krajowego Rejestru Sądowego, Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej lub innego właściwego rejestru w celu potwierdzenia, że osoba działająca w imieniu Wykonawcy jest umocowana do jego reprezentowania. Wykonawca nie jest zobowiązany do złożenia dokumentów, o których mowa w zdaniu poprzednim, jeżeli Zamawiający może je uzyskać za pomocą bezpłatnych i ogólnodostępnych baz danych, o ile wykonawca dostarczy dane umożliwiające dostęp do tych dokumentów; 5)pełnomocnictwo lub inny dokument potwierdzający umocowanie do reprezentowania wykonawcy, jeżeli w imieniu wykonawcy działa osoba, której umocowanie do jego reprezentowania nie wynika z dokumentów, o których mowa w ppkt 4) powyżej, sporządzone w formie wskazanej w SWZ (o ile dotyczy); 6)pełnomocnictwo lub inny dokument potwierdzający umocowanie dla pełnomocnika ustanowionego przez wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia do reprezentowania ich w postępowaniu albo do reprezentowania w postępowaniu i zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego, jeżeli ofertę składają wykonawcy wspólnie ubiegający się o udzielenie zamówienia, sporządzone w formie wskazanej w SWZ (o ile dotyczy) ; 7)dokumenty, o których mowa wyżej w ppkt 4) i 5) powyżej dla osoby działającej w imieniu podmiotu udostępniającego wykonawcy zasoby na zasadach określonych w art. 118 UPZP (o ile dotyczy); 8)wadium w oryginale w postaci elektronicznej, jeśli wykonawca wnosi wadium w formie niepieniężnej (o ile dotyczy); 9)Oświadczenie wykonawcy o niepodleganiu wykluczeniu w oparciu o art. 7 ust. 1 Ustawy sankcyjnej oraz art. 5k ust. 1 Rozporządzenia sankcyjnego/ Oświadczenia wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia o niepodleganiu wykluczeniu w oparciu o art. 7 ust. 1 Ustawy sankcyjnej oraz art. 5k ust. 1 Rozporządzenia sankcyjnego – odrębne dla każdego z wykonawców – zgodnie z wzorem stanowiącym załącznik nr 4a do SWZ (o ile dotyczy); 10) Oświadczenie podmiotu udostępniającego zasoby o niepodleganiu wykluczeniu w oparciu o art. 7 ust. 1 Ustawy sankcyjnej oraz art. 5k ust. 1 Rozporządzenia sankcyjnego – zgodnie z wzorem stanowiącym Załącznik nr 4b do SWZ (o ile dotyczy); 11)Oświadczenie wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia, o którym mowa w art. 117 ust. 4 UPZP, sporządzone zgodnie z wzorem stanowiącym załącznik nr 8 do SWZ (o ile dotyczy). Zamawiający, zgodnie z Rozporządzeniem Prezesa Rady Ministrów z dnia 30 grudnia 2020 r. w sprawie sposobu sporządzania i przekazywania informacji oraz wymagań technicznych dla dokumentów elektronicznych oraz środków komunikacji elektronicznej w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego lub konkursie (Dz. U. z 2020 r. poz. 2452) (dalej jako „Rozporządzenie PRM”), określa niezbędne wymagania sprzętowo-aplikacyjne umożliwiające pracę na Platformie w SWZ.
Zweck
Art des AuftragsDienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 90533000 Verwaltung von Müllhalden
Zusätzliche Einstufung (cpv): 90512000 Transport von Haushaltsabfällen, 90513000 Behandlung und Beseitigung ungefährlicher Siedlungs- und anderer Abfälle
5. Los
LosLOT-0001
TitelCześć 1
BeschreibungCzęść 1 zamówienia, obejmuje załadunek, transport i przetworzenie odpadu o kodzie 170504 (Gleba i ziemia, w tym kamienie, inne niż wymienione w 17 05 03) w ilości szacunkowej 7500 Mg powstającego w wyniku prowadzenia prac remontowych na sieci kanalizacyjnej i wodociągowej, gromadzonego na terenie byłej oczyszczalni „Oso wa Góra”, przy ulicy Teofila Ociepki w Bydgoszczy;
Interne KennungZP-002/U/RZ/2026/1
LosLOT-0002
TitelCześć 2
BeschreibungCzęść 2 zamówienia, która obejmuje załadunek, transport i przetworzenie odpadu o kodzie 190802 (piasek z piaskowników) w ilości szacunkowej 5000 Mg powstającego w procesie wstępnego oczyszczania ścieków. Odpad ten gromadzonych jest w betonowych boksach na terenie Oczyszczalni Ścieków Fordon, przy ul. Gen Tadeusza Bora-Komorowskiego 74 A w Bydgoszczy oraz dwóch kontenerach o pojemności 7 m3 na terenie punktu zlewnego zlokalizowanego przy ul. Toruńskiej 103 w Bydgoszczy;
Interne KennungZP-002/U/RZ/2026/2
LosLOT-0003
TitelCześć 3
BeschreibungCzęść 3 zamówienia, załadunek transport i przetworzenie odpadu o kodzie 190112 (Żużle i popioły paleniskowe i inne niż wymienione w 19 01 11) w ilości szacunkowej 1875 Mg powstającego w procesie spalania osadów ściekowych na Instalacji Termicznego Przekształcania Osadów Ściekowych (dalej ITPO) gromadzonego w betonowych boksach na terenie Oczyszczalni Ścieków Fordon, przy ulicy Gen. Tadeusza Bora-Komorowskiego 74 w Bydgoszczy;
Interne KennungZP-002/U/RZ/2026/3
LosLOT-0004
TitelCześć 4
BeschreibungCzęść 4 zamówienia, obejmuje odbiór, transport i przetworzenie odpadu o kodzie 190116 (Popioły z kotłów inne niż wymienione w 19 01 15) w ilości szacunkowej 6250 Mg powstającego w procesie spalania osadów ściekowych na Instalacji Termicznego Przekształcania Osadów Ściekowych (dalej ITPO). Odpad ten gromadzony jest w silosie popiołów na terenie Oczyszczalni Ścieków Fordon, przy ul. Gen. Tadeusza Bora-Komorowskiego 74 A w Bydgoszczy.
Interne KennungZP-002/U/RZ/2026/4
LosLOT-0005
TitelCześć 5
BeschreibungCzęść 5 zamówienia, obejmuje załadunek, transport i przetworzenie odpadu o kodzie 200306 (Odpady ze studzienek kanalizacyjnych ) w ilości szacunkowej 2500 Mg powstającego w wyniku czyszczenia sieci kanalizacyjnej. Odpad ten gromadzony jest w betonowych boksach na terenie oczyszczalni ścieków Fordon, przy ulicy Gen. Tadeusza Bora-Komorowskiego 74 w Bydgoszczy.
Interne KennungZP-002/U/RZ/2026/5