543889-2026 - Wettbewerb
Rumänien – Laborreagenzien – ACHIZITIA DE REACTIVI MICROBIOLOGIE
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Lieferleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: ACHIZITIA DE REACTIVI MICROBIOLOGIE
Beschreibung: Achizitionarea materialelor necesare efectuarii interventiilor medicale de specialitate, in vederea asigurării conditiilor optime de acordare a asistentei medicale spitalicesti, asigurarea desfasurarii activitatii sectiilor din cadrul Institutului de Boli Cardiovasculare “Prof. Dr. George I.M. Georgescu “ Iasi, în concordanță cu legislația actuală aplicabilă prestatorilor de servicii medicale specializate, asigurarea calitatii serviciilor medicale în concordanță cu legislația actuală din domeniu. Bunurile sunt impartite in 6 loturi, asa cum sunt indicate si descrise in caietul de sarcini si documentatia aferenta. Autoritatea Contractanta va incheia acorduri cadru de furnizare, cu o durata de 36 de luni si un numar estimat de 36 de contracte subsecvente, in functie de cantitatile necesare, precum si de disponibilitatile financiare bugetare ce vor fi alocate. Cantitatile minime si maxime ale Acordurilor Cadru, precum si cantitatile si valorile estimate ale contractelor subsecvente sunt detaliate in documentul "CANTITATI SI VALORI ESTIMATE ACORD CADRU SI CTR.SUBSECVENT"". Numărul de zile până la care se pot solicita clarificări înainte de data limită de depunere a ofertelor este de 21 zile. Autoritatea contractantă va răspunde în mod clar şi complet tuturor solicitărilor de clarificări în a 11-a zi înainte de data limită de depunere a ofertelor.
Interne Kennung: 8615184_2026_PAAPD1634091
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 33696500 Laborreagenzien
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Pachet VITEK MS PRIME
Beschreibung: conform caietului de sarcini
Interne Kennung: 1
Los: LOT-0002
Titel: Pachet VITEK REVEAL
Beschreibung: CONFORM CAIET DE SARCINI
Interne Kennung: 2
Los: LOT-0003
Titel: Pachet PREVICOLOR
Interne Kennung: 3
Los: LOT-0004
Titel: Pachet BD PHOENIX M50
Interne Kennung: 4
Los: LOT-0005
Titel: Pachet MINILITE
Interne Kennung: 5
Haupteinstufung (cpv): 33696700 Urologische Reagenzien
Los: LOT-0006
Titel: Pachet reactivi pentru sistemul automat de detectie BETA D-GLUCAN
Interne Kennung: 6