2. Verfahren
Verfahren
Titel: Kompleksowa dostawa paliwa gazowego na potrzeby Budynku Kliniczno-Dydaktyczno-Badawczego Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego w Szczecinie przy ul. Unii Lubelskiej
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest kompleksowa dostawa paliwa gazowego na potrzeby budynku Kliniczno-Dydaktyczno-Badawczego Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego w Szczecinie przy ul. Unii Lubelskiej w okresie 12 miesięcy, począwszy od dnia 01 października 2026 r. 2. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia oraz wymagania i zasady realizacji zamówienia określone zostały w Opisie przedmiotu zamówienia stanowiącym Załącznik nr 1 SWZ oraz Projektowanych postanowieniach umowy opisanych w rozdziale XV SWZ.
Interne Kennung: DZP.271.49.2026
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: ja
Begründung des beschleunigten Verfahrens: Zamawiający zgodnie z art. 138 ust. 4 ustawy Pzp, może wyznaczyć termin składania ofert o 5 dni krótszy niż min. 35 dni, jeżeli składanie ofert odbywa się w całości przy użyciu środków komunikacji elektronicznej, w sposób określony w art. 63 ust. 1 tej ustawy.
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 09120000 Gasförmige Brennstoffe
Zusätzliche Einstufung (cpv): 65200000 Gasversorgungsunternehmen und zugehörige Dienste
5. Los
Los: LOT-0001
Haupteinstufung (cpv): 09123000 Erdgas
Optionen:
Beschreibung der Optionen: Zamawiający przewiduje zastosowanie prawa opcji na podstawie art. 441 ustawy Pzp do zamówienia podstawowego (gwarantowanego), które obejmuje kompleksową dostawę paliwa gazowego w szacowanej ilości 784 000 m3/rok w okresie 12 miesięcy – w zakresie i na warunkach opisanych poniżej: 1) zmniejszenia wolumenu paliwa gazowego określonego w zamówieniu podstawowym maksymalnie o 50% jego wolumenu w zależności od faktycznych potrzeb Zamawiającego, warunków atmosferycznych oraz realnego zużycia gazu w Punktach Poboru Gazu (PPG), 2) zwiększenia wolumenu paliwa gazowego określonego w zamówieniu podstawowym maksymalnie o 50% jego wolumenu w zależności od faktycznych potrzeb Zamawiającego, warunków atmosferycznych oraz realnego zużycia gazu w Punktach Poboru Gazu (PPG). 3) w ramach opcji zwiększającej Zamawiający zastrzega sobie prawo do przedłużenia okresu obowiązywania umowy o maksymalnie 6 miesięcy na dotychczasowych warunkach cenowych i organizacyjnych jak dla zamówienia podstawowego. 4) Skorzystanie z Prawa Opcji w stronę zmniejszenia nie wymaga złożenia odrębnego oświadczenia woli ani aneksowania umowy. Uruchomienie opcji w stronę zmniejszenia następuje w sposób dorozumiany, poprzez pobór przez Zamawiającego mniejszej ilości paliwa gazowego w Punktach Poboru Gazu (PPG) w stosunku do prognozowanego zamówienia podstawowego. 5) Skorzystanie z Prawa Opcji w stronę zwiększenia może nastąpić po spełnieniu łącznie następujących przesłanek: a) posiadania przez Zamawiającego środków finansowych, które może przeznaczyć na realizację prawa opcji (np. z oszczędności powstałych w postępowaniu lub pozyskania środków na ten cel), b) potrzeby zakupu paliwa gazowego, które uzależnione jest od faktycznych potrzeb uruchamianego Budynku Kliniczno-Dydaktyczno-Badawczego PUM na okres dłuższy, niż przewidziana w zamówieniu podstawowym. 6) Warunkiem uruchomienia Prawa Opcji w stronę zwiększenia jest złożenie przez Zamawiającego pisemnego (lub w formie elektronicznej) oświadczenia woli o przedłużeniu umowy i skierowanie go do Wykonawcy w terminie nie późniejszym niż 30 dni przed upływem podstawowego okresu obowiązywania umowy, o którym mowa w ust. 1. 7) W przypadku skorzystania przez Zamawiającego z Prawa Opcji w stronę zwiększenia, Wykonawca zobowiązany jest do kompleksowej dostawy paliwa gazowego na warunkach tożsamych z określonymi w zawartej umowie, w szczególności z zachowaniem cen jednostkowych paliwa gazowego w niej określonych. 8) Zamawiający zastrzega, iż część zamówienia określona jako „prawo opcji” jest uprawnieniem, a nie zobowiązaniem Zamawiającego. Skorzystanie przez Zamawiającego z prawa opcji będzie uzależnione od rzeczywistych potrzeb Zamawiającego oraz jego możliwości finansowych. Z tytułu nieskorzystania przez Zamawiającego z prawa opcji, Wykonawcy nie przysługują żadne roszczenia cywilnoprawne. 9) Wykonawcy nie przysługuje żadne roszczenie odszkodowawcze ani finansowe wobec Zamawiającego w przypadku, gdy Zamawiający nie skorzysta z Prawa Opcji w zakresie zwiększenia lub zmniejszenia, bądź skorzysta z nich tylko w części. Wykonawcy przysługuje wynagrodzenie wyłącznie za faktycznie dostarczony i odebrany wolumen paliwa gazowego.