543949-2026 - Wettbewerb
Ungarn – Bremsen und Bremsenteile – Dobfék alkatrészek beszerzése
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Lieferleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Dobfék alkatrészek beszerzése
Beschreibung: Ajánlatkérő a saját üzemeltetésében lévő autóbuszokhoz szükséges dobfék alkatrészek konszignációs raktárba történő szállítására és adásvételére kíván adásvételi keretszerződést kötni összesen nettó 45.000.000 Ft keretösszegig. Ajánlatkérő a keretösszeg 50%-ának lehívására vállal kötelezettséget. Ajánlatkérő a szerződés időtarama alatt 40 típusú termék esetében kíván tervezetten mindösszesen 995 (490 db-os és 505 készletkiszerelésű) terméket beszerezni, amely tájékoztató jellegű adat. A dobfék alkatrészek az Ajánlatkérő által üzemeltetett autóbuszokon megtalálhatóak, így a megkötendő szerződés – az autóbuszos személyszállítási, közszolgáltatói tevékenység ellátását és az ellátás folyamatosságának biztosítása érdekében – az ország egész területét érinti. Az alkatrészek az Ajánlatkérő által üzemeltetett autóbuszok mindegyikén megtalálhatóak – azok korától és telephelyétől függetlenül -, így a megkötendő szerződés - az autóbuszos személyszállítási, közszolgáltatói tevékenység ellátását és az ellátás folyamatosságának biztosítása érdekében - az ország egész területét érintik. A beszerzés tárgyát képező termékekkel kapcsolatos ajánlatkérői műszaki elvárásokat az egyéb közbeszerzési dokumentumok tartalmazzák részletesen.
Interne Kennung: EKR001119422026
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 34322000 Bremsen und Bremsenteile
5. Los
Los: LOT-0001
Beschreibung: Dobfék alkatrészek konszignációs raktárba történő szállítása a műszaki dokumentációban meghatározottak szerint a rendelkezésére álló nettó 45.000.000 Ft keretösszeg erejéig. Ajánlatkérő dobfék alkatrészek konszignációs raktárba történő szállítására és adásvételére kíván keretszerződést kötni összesen nettó 45.000.000 Ft keretösszegig szerződés kötni. Ajánlatkérő a keretösszeg 50 %-ra (nettó 22.500.000 Ft összegre) vállal megrendelési kötelezettséget. Ajánlatkérő a szerződés időtarama alatt 40 típusú termék esetében kíván tervezetten mindösszesen 995 (490 db-os és 505 készletkiszerelésű) terméket beszerezni, amely tájékoztató jellegű adat. A dobfék alkatrészek az Ajánlatkérő által üzemeltetett autóbuszokon megtalálhatóak, így a megkötendő szerződés – az autóbuszos személyszállítási, közszolgáltatói tevékenység ellátását és az ellátás folyamatosságának biztosítása érdekében – az ország egész területét érinti. Ajánlatkérő a szerződés időtartama alatt felmerült igényei alapján jogosult eseti megrendeléseket kibocsátani, egyidejűleg többet is, különböző teljesítési helyekre vonatkozóan. Figyelemmel ugyanakkor a felmerülő igények eseti jellegére (különösen a szerződésben szereplő termékek előre kiszámíthatatlan felmerülése, valamint költségére), Ajánlatkérő beszerzési igénye teljes pontossággal előzetesen nem határozható meg, Ajánlatkérő által a Tételes ártáblázatban feltüntetett mennyiségek becsült mennyiségek, amelyek megrendelésére kötelezettséget nem vállal. Ajánlatkérő beszerzési igényét a szerződés időtartama alatt várható, legmagasabb beszerzési mennyiség előzetes meghatározásával állapította meg, amelytől a tényleges mennyiségi felhasználás – a szerződés időtartama alatt felmerülő konkrét igényekre tekintettel - eltérhet. Ajánlatkérő erre tekintettel a Kbt. 58. § (1) bekezdése alapján a szerződéses teljes mennyiséghez képest eltérhet (mennyiségi eltérés), és a megkötésre kerülő szerződés alapján kizárólag arra vállal kötelezettséget, hogy eseti megrendelések leadására legalább a fenti, szerződésben megjelölt legnagyobb mennyiség 50%-áig (azaz nettó 22.500.000 Ft + ÁFA) sor kerül. A 321/2015. (X.30.) Korm. rendelet 46. § (3) bekezdése alapján, a közbeszerzési műszaki leírásban esetlegesen előforduló, meghatározott gyártmányú, eredetű, típusú dologra, eljárásra, tevékenységre, személyre, szabadalomra vagy védjegyre való hivatkozás csak a közbeszerzés tárgyának egyértelmű és közérthető meghatározása érdekében történt (és mellé értendő a „vagy azzal egyenértékű” kifejezés is), az ajánlatkérő a megjelölt gyártmánnyal és minőséggel egyenértékű műszaki paraméterekkel rendelkező termékekre is elfogadja az ajánlatokat. Az egyenértékűségi követelmények részletes leírását a Közbeszerzési dokumentumok tartalmazzák. Az egyenértékűség igazolása az ajánlattevő feladata. A nyertes ajánlattevő által szállítandó termékek pontos leírását és a szállításának feltételeit a műszaki leírás, a Tételes ártáblázat és a szerződéstervezet tartalmazza.
Interne Kennung: EKR001119422026/1
Haupteinstufung (cpv): 34322100 Bremsvorrichtungen