544101-2026 - Ergebnis
Ungarn – Straßenbauarbeiten – Kivitelezés - tervezés keretmegállapodás
Bekanntmachung vergebener Aufträge oder Zuschlagsbekanntmachung – Standardregelung
Bauleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Kivitelezés - tervezés keretmegállapodás
Beschreibung: Keretmegállapodás Ajánlatkérő közigazgatási területén található, az Önkormányzata fenntartásában, kezelésében lévő különféle terek, parkok utak, közvilágítási hálózat, útvíztelenítési hálózat kiviteli terv alapján történő építési (földutak szilárd burkolattal történő ellátása, új utak, kerékpárutak és - körforgalmi csomópontok építése, közvilágítás és útvíztelenítés kiépítése) és felújítási (meglévő szilárdburkolatú utak, járdák kopórétegének, úttartozékainak, vízlevezetésének, közvilágításának felújítása) munkáit, valamint karbantartási munkáinak (útburkolatok kátyúzás jellegű javítása, úttartozékok szükségszerű javítása és/vagy cseréje, útvíztelenítő hálózat javítása) ellátását. Útépítési és kiegészítő engedélyes és kivitelei összevont tervek készítése (csapadékvízkezelés, közvilágítás, forgalomtechnika, növényvédelmi és növénytelepítési, stb.) engedélyeztetési eljárás lefolytatásával. A tervezés során figyelembe kell venni Göd Város Önkormányzatának 320/2020. (IX. 30.) Ök. határozatában elfogadott útépítési standardját, a településrendezési eszközöket (helyi építési szabályzat, szerkezeti terv, településképi rendelet), valamint vonatkozó jogszabályok és útügyi műszaki előírásokat. Az utak tervezésekor elsődleges szempont a vizek helyben tartása és a meglévő, védendő fák megóvása. A tervezést megelőzően részletes geodéziai felmérést és favédelmi tervet kell készíteni, mely tartalmazza a tervezési terület minden műtárgyát, a cserjéket és a fákat pontos törzsátmérővel, magassággal. A tervezési területen álló, vagy a tervezési területet gyökér- és lombkoronaszinten érintő fákra a beruházás tervezési szakaszában minősített favizsgáló, vagy tájépítészmérnök végzettségű favizsgáló szakmérnök által vagy közreműködésével készített favédelmi tervet, kivágás esetén fakivágási és fapótlási tervet kell készíteni. A favédelmi tervezést a műszaki tervezést megelőzően, vagy legkésőbb azzal egyidőben meg kell kezdeni, a tervezési folyamatokat pedig egymással összehangoltan kell végezni a fafelmérés során meghatározott megtartandó és kivágandó fák figyelembevételével. A favédelmi tervet a műszaki tervekkel egyidőben az Önkormányzat részére jóváhagyásra meg kell küldeni, előírásait pedig a tevékenység végéig, de legalább addig fenn kell tartani, amíg a fára nézve a kedvezőtlen körülmények fennállnak. A favédelmi terv minimális adattartalmát az Önkormányzat csatolt fa-, és földfelületvédelmiszabályzata tartalmazza. A fákat érintő tervezési feladat részét képezheti a faértékszámítás is, mely a fákban esetlegesen okozott kár kártérítési alapjául szolgál. A tervezés során a gyalogos közlekedés folytonosságát az út egyik oldalán biztosítani szükséges az útátvezetésekkel együtt. Kétoldalijárda, vagy gyalogátkelőhelyek tervezése csak kiemelt (nagyforgalmú, vagy intézményi) helyszíneken szükséges. A keretmegállapodás szerint az elvégzendő munkák köre jellemzően, de nem kizárólagosan, kiterjed közterületi utak, járdák, különféle közművek, vízelvezetők és különféle alépítményi munkák (pályaszerkezeti, elektromos és távközlési), épületcsatlakozási megoldások, illetve ezek bármilyen kombinációjával történő építési, felújítási és kapcsolódó munkáinak ellátására. Földutak szilárd burkolattal történő ellátása során meglévő épített környezetben belterületi utak teljes pályaszerkezeti rétegrenddel történő építése csapadékvízkezeléssel, közvilágítás felülvizsgálattal, adott esetben kiépítéssel, valamint 1 számjegyű közúton kivitelezett körforgalmú csomópont építése, útfelújítási munkák körében pedig belterületi utak felújítása, valamint főúti csomópont átépítése valósul meg várhatóan. Az építés során a városi forgalom és a lakossági szolgáltatás fenntartását a kivitelezés során biztosítani kell. Ajánlattevő köteles gondoskodni az általa végzett munkával összefüggésben szükséges forgalomkorlátozás, forgalomelterelés, útlezárás engedélyeztetéséről és költségeinek viseléséről, a geodéziai kitűzésekről, bemérésekről, laboratóriumi vizsgálatokról és azok költségeinek viseléséről. A keretmegállapodás alapján kötött egyedi vállalkozási szerződések, vagy közvetlen megrendelések teljesítése kapcsán az építés alatt a közmű üzemeltetők esetenkénti szakfelügyeleti díjai, továbbá a munka és vagyonvédelemmel, valamint a forgalomkorlátozással kapcsolatos költségek a vállalkozót terhelik. A Vállalkozó a feladatok teljesítése érdekében, adott esetben, különösen, de nem kizárólagosan az azonnali beavatkozást igénylő hibaelhárítás estén, intézkedési késedelem nélküli, szombati, vasárnapi, ünnepnapi, illetve éjszakai munkavégzésre is köteles, az azonnali - beavatkozást igénylő hibaelhárítás estén a szombati, vasárnapi, ünnepnapi, illetve éjszakai és a rendkívüli munkavégzés esetén díj-, illetve költségtöbbletre nem tarthat igényt. A keretmegállapodás a pénzügyi forrás vonatkozásában nem determinált, a keretmegállapodás időtartama alatt megkötött egyedi szerződések ellenértékének fedezete ennek megfelelően, a jövőbeni beruházási döntésektől függően az ajánlatkérő felügyeletébe kerülő építési beruházások megvalósításával összefüggő forrás lehet.
Vorherige Bekanntmachung: 053256-2025
Interne Kennung: EKR002446572024
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zentrale Elemente des Verfahrens: A Kbt. 105. § (1) bekezdés b) pontja alapján írásbeli konzultáció lefolytatása történt és közvetlen megrendelések kerültek kiküldésre.
Zweck
Art des Auftrags: Bauleistungen
Haupteinstufung (cpv): 45233120 Straßenbauarbeiten
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: 3 írásbeli konzultáció és 2 db megrendelés
Beschreibung: 1. számú írásbeli konzultáció: Feladat az útépítésre vonatkozó tervdokumentáció készíttetése az alábbi utcákra: 1. Kádár u. (hrsz.: 6227) Klára u. - Vasút utcák között 460 méter hosszban 2. Szegfű u. (hrsz.: 2839) 275 méter hosszban 3. Őszapó u. (hrsz.: 8578, 8661, 8451, 8453, 8708,) 890 méter hosszban 4. Sződi u. (hrsz.: 4907) Kálmán – Révay u. között 340 méter hosszban 5. Árvácska u. (hrsz.: 2911) 178 méter hosszban 6. Nyírfa u. (hrsz.: 2719) 280 méter hosszban 7. Orgona u. (hrsz.: 2773/2, 2785) 135 méter hosszban 8. Tulipán u. (hrsz.: 2840) 200 méter hosszban 9. Fülemüle u. (hrsz.: 8351) Füzike u. - Vörösbegy u. között 450 méter hosszban 10. Regős u. (hrsz.: 3246) Sellő u. - Pesti u. között 200 méter hosszban Tervdokumentáció munkarészei: • geodéziai felmérés • építési helyszínrajz, keresztszelvények, mintakeresztszelvények, hosszszelvény • ideiglenes és végleges forgalomtechnikai terv, • csapadékvíz elvezetési terv • közműhelyszínrajz • közműegyeztetések (hiteles E- közmű nyilatkozat) • szükségszerű hozzájárulások beszerzése (pl. tulajdonosi, kezelői) • méret és mennyiségszámítás • költségvetési kiírás • tervezői költségbecslés készítése • favédelmi tervdokumentáció Az alábbi utcák esetében a tervezési feladat része az engedélyezési eljárás lefolytatása: • Szegfű u. (hrsz.: 2839) 275 méter hosszban • Őszapó u. (hrsz.: 8578, 8661, 8451, 8453, 8708,) 890 méter hosszban • Sződi u. (hrsz.: 4907) Kálmán – Révay u. között 340 méter hosszban • Orgona u. (hrsz.: 2773/2, 2785) 135 méter hosszban • Fülemüle u. (hrsz.: 8351) Füzike u. - Vörösbegy u. között 450 méter hosszban Az alábbi utcák esetében az engedélyezési eljárás lefolytatása nem része a tervezési feladatnak: Kádár u. (hrsz.: 6227) Klára u. - Vasút utcák között 460 méter hosszban Árvácska u. (hrsz.: 2911) 178 méter hosszban Nyírfa u. (hrsz.: 2719) 280 méter hosszban Tulipán u. (hrsz.: 2840) 200 méter hosszban Regős u. (hrsz.: 3246) Sellő u. - Pesti u. között 200 méter hosszban 2. számú írásbeli konzultáció: • Az Erzsébetliget köz- Kádár utca- átkötő út és Kinizsi utcák találkozásánál a csomópontokban 2 kijelölt gyalogosátkelőhely kerül kialakításra kiemelt világítással, valamint gyalogos kapcsolatok kiépítésével. Az egyik a Kinizsi utcán a másik a vasúttal párhuzamos átkötő úton. • Kinizsi utcán annak teljes hosszában a nyugati oldalán és az Erzsébetliget közben a kerékpárút mellett a biztonságos a folytonos gyalogosközlekedés biztosítása érdekében térkő burkolatú járda kiépítése. • Jelenleg a járda nyomvonalában van egy közvilágítási szekrény, amelynek áthelyezése szintén a feladat része. • Az Erzsébetliget köz és Kinizsi utcán lévő 1-1 buszmegálló áthelyezése és utasváró fogadására alkalmas alépítmény kivitelezése. 3. számú írásbeli konzultáció: Lomb utca 3524 hrsz A Lomb utca teljes hosszában, 106 méteren és 3 méter szélességben szilárd burkolat kerül kiépítésre. A déli oldalon K szegéllyel, az északi oldalon süllyesztett útszegély való lehatárolással. A burkolatra kerülő csapadékvíz kezelése érdekében a Sellő utcában meglévő árok helyén építendő gyephézagos részben szikkasztó funkciójú árokba kerül bevezetésre az utca déli oldalon kiépítésre kerülő K szegéllyel. További feladatok a közlekedési táblák le- és felszerelése, a meglévő, kiépített kapubehajtók anyagukkal azonos anyaggal az új pályaszinthez történő állítása, a fák, cserjék, telepített növényzet szükség szerinti védelme, megóvása. A Lomb utca forgalmi rendje a beruházás befejezését követően megváltozik, a Sellő utca irányából egyirányúsításra kerül. Határ utca 3195 hrsz A Határ utca teljes hosszában, 194 méteren és 3,7 méter szélességben szilárd burkolattal kerül kiépítésre, mindkét oldalon süllyesztett útszegély lehatárolással. A burkolatra kerülő csapadékvíz padkafolyókával a Thököly utca csomópontjába tervezett új víznyelőaknába jut, ahonnan egy keresztcsatornával a túloldali, Attila utca és a kerítés közé tervezett „U” szelvényű beton árkon keresztül az Attila utca árkába. További feladatok a közlekedési táblák le- és felszerelése, a meglévő, kiépített kapubehajtók anyagukkal azonos anyaggal az új pályaszinthez történő állítása, a fák, cserjék, telepített növényzet szükség szerinti védelme, megóvása. 1. sz. megrendelő: Petőfi Sándor utca burkolatának felújítása 2. sz. megrendelő: Göd, Petőfi Sándor utca Kossuth Lajos u. - Béke út közötti szakaszán gépkocsibehajtók útpályához történő szintbeli csatlakoztatása, valamint vízelvető árkok jókarba helyezése
Interne Kennung: EKR002446572024/1
Los: LOT-0002
Titel: 2 írásbeli konzultáció
Beschreibung: 2. számú írásbeli konzultáció: A beruházással érintett ingatlanok: hrsz 6862/2 Erzsébetliget 2. számú írásbeli konzultáció: • Az Erzsébetliget köz- Kádár utca- átkötő út és Kinizsi utcák találkozásánál a csomópontokban 2 kijelölt gyalogosátkelőhely kerül kialakításra kiemelt világítással, valamint gyalogos kapcsolatok kiépítésével. Az egyik a Kinizsi utcán a másik a vasúttal párhuzamos átkötő úton. • Kinizsi utcán annak teljes hosszában a nyugati oldalán és az Erzsébetliget közben a kerékpárút mellett a biztonságos a folytonos gyalogosközlekedés biztosítása érdekében térkő burkolatú járda kiépítése. • Jelenleg a járda nyomvonalában van egy közvilágítási szekrény, amelynek áthelyezése szintén a feladat része. • Az Erzsébetliget köz és Kinizsi utcán lévő 1-1 buszmegálló áthelyezése és utasváró fogadására alkalmas alépítmény kivitelezése.
Interne Kennung: EKR002446572024/2
Los: LOT-0003
Titel: 3 írásbeli konzultáció
Beschreibung: 3. számú írásbeli konzultáció: Lomb utca 3524 hrsz A Lomb utca teljes hosszában, 106 méteren és 3 méter szélességben szilárd burkolat kerül kiépítésre. A déli oldalon K szegéllyel, az északi oldalon süllyesztett útszegély való lehatárolással. A burkolatra kerülő csapadékvíz kezelése érdekében a Sellő utcában meglévő árok helyén építendő gyephézagos részben szikkasztó funkciójú árokba kerül bevezetésre az utca déli oldalon kiépítésre kerülő K szegéllyel. További feladatok a közlekedési táblák le- és felszerelése, a meglévő, kiépített kapubehajtók anyagukkal azonos anyaggal az új pályaszinthez történő állítása, a fák, cserjék, telepített növényzet szükség szerinti védelme, megóvása. A Lomb utca forgalmi rendje a beruházás befejezését követően megváltozik, a Sellő utca irányából egyirányúsításra kerül. Határ utca 3195 hrsz A Határ utca teljes hosszában, 194 méteren és 3,7 méter szélességben szilárd burkolattal kerül kiépítésre, mindkét oldalon süllyesztett útszegély lehatárolással. A burkolatra kerülő csapadékvíz padkafolyókával a Thököly utca csomópontjába tervezett új víznyelőaknába jut, ahonnan egy keresztcsatornával a túloldali, Attila utca és a kerítés közé tervezett „U” szelvényű beton árkon keresztül az Attila utca árkába. További feladatok a közlekedési táblák le- és felszerelése, a meglévő, kiépített kapubehajtók anyagukkal azonos anyaggal az új pályaszinthez történő állítása, a fák, cserjék, telepített növényzet szükség szerinti védelme, megóvása.
Interne Kennung: EKR002446572024/3
Los: LOT-0004
Titel: 1 db megrendelés
Beschreibung: 1. sz. megrendelő: Petőfi Sándor utca burkolatának felújítása
Interne Kennung: EKR002446572024/4
Los: LOT-0005
Titel: 2. db megrendelés
Beschreibung: 2. sz. megrendelő: Göd, Petőfi Sándor utca Kossuth Lajos u. - Béke út közötti szakaszán gépkocsibehajtók útpályához történő szintbeli csatlakoztatása, valamint vízelvető árkok jókarba helyezése
Interne Kennung: EKR002446572024/5