2. Verfahren
Verfahren
Titel: Separatkloakering i Strøby Egede – Etape E, F, G og H
Beschreibung: Ved nærværende udbud ønsker Ordregiver at indhente tilbud på etablering af ca. 12.000 m3 Regnvands-bassin, ca 3,2 km kloakledning, tilslutning af 165 ejendomme til ny regnvandsledning samt etablering af ca 200 m udløbsledning i Køge Bugt.
Verfahrensart: Nichtoffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Bauleistungen
Haupteinstufung (cpv): 45230000 Bauarbeiten für Rohrleitungen, Fernmelde- und Stromleitungen, für Autobahnen, Straßen, Flugplätze und Eisenbahnen; Nivellierungsarbeiten
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Separatkloakering
Beschreibung: Eetablering af ca. 12.000 m3 Regnvands-bassin, ca 3,2 km kloakledning, tilslutning af 165 ejendomme til ny regnvandsledning samt etablering af ca 200 m udløbsledning i Køge Bugt.
Haupteinstufung (cpv): 45231100 Bauarbeiten für Rohrleitungen