See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Mässmontersystem, Lunds universitet
Beschreibung: Lunds universitet har som syfte att upphandla en leverantör för hantering av mässmontersystem. I uppdraget ingår transport, montering, uppdatering av material samt lagerhållning av Lunds universitets befintliga monter. Mässmontersystem används på olika typer av event och mässor. Deltagande sker årligen på ett antal studentmässor/arrangemang i Sverige - normalt vid utbildningsmässorna i Göteborg, Stockholm och Malmö samt vid Öppet Hus i Lund. Denna typ av arrangemang är en viktig del av studentrekryteringen då mässorna ger gymnasiestudenter runt om i landet en möjlighet att träffa universitetsstudenter och studievägledare för att fråga om olika studiealternativ.
Interne Kennung: V 2024/1868
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 79950000 Veranstaltung von Ausstellungen, Messen und Kongressen
5. Los
Los: LOT-0001
Beschreibung: Lunds universitet har som syfte att upphandla en leverantör för hantering av mässmontersystem. I uppdraget ingår transport, montering, uppdatering av material samt lagerhållning av Lunds universitets befintliga monter. Mässmontersystem används på olika typer av event och mässor. Deltagande sker årligen på ett antal studentmässor/arrangemang i Sverige - normalt vid utbildningsmässorna i Göteborg, Stockholm och Malmö samt vid Öppet Hus i Lund. Mässverksamheten är en viktig del av studentrekryteringen då mässorna ger gymnasiestudenter runt om i landet en möjlighet att träffa universitetsstudenter och studievägledare för att fråga om olika studiealternativ.
Interne Kennung: Mässmontersystem, Lunds universitet