2. Verfahren
Verfahren
Titel: Zakup subskrypcji dla systemu ochrony antymalware oraz zapobiegania i reagowania na ataki ATP wraz ze wsparciem producenta.
Beschreibung: W treści niniejszego Ogłoszenia przedstawione są jedynie podstawowe informacje o zakresie zamówienia na „Zakup subskrypcji dla systemu ochrony antymalware oraz zapobiegania i reagowania na ataki ATP wraz ze wsparciem producenta”. Informacje te mają charakter wstępny, informacyjny. Opis przedmiotu zamówienia odpowiadający wymaganiom art. 400 ustawy Prawo zamówień publicznych (Dz. U. z 2024 r. poz. 1320 ze zm.), zwanej dalej "ustawa Pzp", będzie stanowił element SWZ i zostanie przekazany Wykonawcom wraz z zaproszeniem do składania ofert zgodnie z art. 411 ust. 2 ustawy Pzp. OPIS PRZEDMIOTU ZAMÓWIENIA (OPZ) 1. Zamawiający posiada system ochrony antymalware oraz zapobiegania i reagowania na ataki APT producenta Trellix składający się z: 1.1. Systemu ochrony stacji roboczych (endpoint): 1.1.1. 4 serwery fizyczne; 1.1.2. oprogramowanie na system ochrony stacji roboczych (endpoint) – 45 000 subskrypcji licencjonowanych per stacja; 1.2. Systemu ochrony poczty: 1.2.1. 2 serwery fizyczne; 1.2.2. oprogramowanie na system ochrony poczty – 45 000 subskrypcji; 1.3. Systemu analizy plików z własnym mechanizmem typu „sandbox”: 1.3.1. 2 serwery fizyczne; 1.3.2. oprogramowanie na system analizy plików z własnym mechanizmem typu „sandbox” – 2 subskrypcje; 1.4. Platformy zarządzającej: 1.4.1. 2 serwery fizyczne; 1.4.2. oprogramowanie na platformę zarządzającą – 2 subskrypcje; 1.5. Nagrywarki ruchu sieciowego z obsługą metadanych: 1.5.1. 1 serwer fizyczny; 1.5.2. oprogramowanie na nagrywarkę ruchu sieciowego – 1 subskrypcja; 1.5.3. oprogramowanie na analizator zapisanego ruchu sieciowego z obsługą metadanych – 1 subskrypcja. Nazwa posiadanych przez Zamawiającego subskrypcji i urządzeń podlegają przepisom ustawy z dnia 5 sierpnia 2010 r. o ochronie informacji niejawnych (Dz. U. z 2024 r., poz. 632) w związku z nadaniem tym danym klauzuli zastrzeżone przez osobę, o której mowa w art. 6 tejże ustawy. Szczegółową konfigurację infrastruktury Zamawiającego otrzyma Wykonawca, który zostanie zaproszony do złożenia oferty, po podpisaniu Umowy o poufności. 2. Przedmiotem zamówienia jest: 2.1. zakup i dostawa przedłużenia subskrypcji dla systemu ochrony antymalware oraz zapobiegania i reagowania na ataki APT producenta Trellix, o którym mowa w pkt 1. wraz ze wsparciem producenta dla tego oprogramowania i urządzeń w ilościach i rodzajach wyszczególnionych w pkt 1.; 2.2. zakup i dostawa nowych subskrypcji dla oprogramowania wraz ze wsparciem producenta Trelix dla posiadanego przez Zamawiającego systemu ochrony stacji roboczych (endpoint) - 5 000 szt. subskrypcji licencjonowanych per stacja; (dalej łącznie: „System”). lub 2.3. zakup, dostawa i wdrożenie rozwiązania równoważnego (dalej: „System równoważny”), tj. oprogramowania i infrastruktury w liczbie niezbędnej do zastąpienia wszystkich funkcjonalności posiadanych przez Zamawiającego subskrypcji i urządzeń, o których mowa w punkcie 2.1 i 2.2, z zastrzeżeniem punktów 4. i 5. OPZ oraz wsparcia producenta dla oprogramowania i urządzeń Systemu równoważnego, świadczonym na warunkach opisanych w punktach 5. i 6. OPZ. 3.Termin realizacji i warunki odbioru przedmiotu zamówienia na System/System równoważny. 3.1 Subskrypcje wraz ze wsparciem producenta dla oprogramowania i urządzeń, na System/System równoważny będą obowiązywały przez okres 24 miesięcy od daty ich aktywacji wskazanej w podpisanym bez zastrzeżeń przez Wykonawcę i Zamawiającego protokole odbioru. 3.2 Terminy realizacji i warunki odbioru przedmiotu zamówienia na System: 3.2.1 Wykonawca w terminie 5 Dni roboczych (za „Dni robocze” uznaje się dni od poniedziałku do piątku z wyłączeniem dni ustawowo wolnych od pracy na terenie Rzeczypospolitej Polskiej), w Godzinach roboczych (za „Godziny robocze” uznaje się godziny pomiędzy 8:00-16:00 w Dni robocze) od zawarcia Umowy dostarczy subskrypcje, o których mowa w pkt 2.1 i 2.2 wraz z kluczami licencyjnymi i instrukcją instalacji subskrypcji w języku polskim lub angielskim; 3.2.2 Wykonawca zapewni Zamawiającemu wsparcie techniczne przy instalacji kluczy licencyjnych; 3.2.3 aktywacja subskrypcji oraz wsparcia producenta dla oprogramowania i urządzeń nastąpi w terminie 2 Dni roboczych od terminu dostawy subskrypcji oraz wsparcia producenta, o którym mowa w pkt 3.2.1; 3.2.4 Strony potwierdzą dostarczenie i prawidłowe uruchomienie subskrypcji oraz wsparcia producenta dla oprogramowania i urządzeń, o których mowa w pkt 2.1 i 2.2 podpisaniem, bez zastrzeżeń przez Wykonawcę i Zamawiającego, protokołu odbioru. 3.3 Terminy realizacji i warunki odbioru przedmiotu zamówienia na System równoważny: 3.3.1 Wykonawca opracuje projekt wdrożenia w terminie 10 Dni roboczych od zawarcia Umowy; 3.3.2 Wykonawca dokona wdrożenia Systemu równoważnego: 3.3.2.1 konfiguracji, parametryzacji lub modyfikacji infrastruktury i oprogramowania Zamawiającego, dostarczy urządzenia i oprogramowanie, licencje niezbędne do integracji, a także dostarczy 24 miesięczne subskrypcje wraz z kluczami licencyjnymi oraz wsparciem producenta dla oprogramowania i urządzeń Systemu równoważnego w celu osiągnięcia pełnej jego funkcjonalności w terminie 35 Dni roboczych od zawarcia Umowy; 3.3.2.2aktywacji oprogramowania i rozpoczęcia wsparcia producenta dla oprogramowania i urządzeń Systemu równoważnego w terminie 5 Dni roboczych od terminu dostawy subskrypcji oraz wsparcia producenta, o którym mowa w pkt 3.3.2.1; 3.3.3 Strony potwierdzą dokonanie wdrożenia Systemu równoważnego, prawidłową dostawę, uruchomienie i aktywację subskrypcji, rozpoczęcie wsparcia producenta dla oprogramowania i urządzeń Systemu równoważnego oraz odbiór dokumentacji powykonawczej, o której mowa w pkt 4.2.7 podpisaniem bez zastrzeżeń przez Zamawiającego i Wykonawcę protokołu wdrożenia; Ze względu na ograniczoną liczbę znaków dalszy ciąg informacji dotyczących OPZ w punkcie 2.1.2
Interne Kennung: 993200.271.161.2025-DZP
Verfahrensart: Nichtoffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zentrale Elemente des Verfahrens: 1. O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wyłącznie Wykonawcy, którzy mają siedzibę albo miejsce zamieszkania w jednym z państw członkowskich Unii Europejskiej, Europejskiego Obszaru Gospodarczego lub państwie, z którym Unia Europejska lub Rzeczypospolita Polska zawarła umowę międzynarodową dotyczącą zamówień w dziedzinie obronności i bezpieczeństwa. 2. Wykonanie zamówienia wiąże się z przetwarzaniem informacji niejawnych o klauzuli tajności „zastrzeżone". Na Wykonawcy ciąży obowiązek zapewnienia ochrony informacji niejawnych uzyskanych w trakcie postępowania o udzielenie zamówienia oraz po jego zakończeniu, w sposób określony w przepisach o ochronie informacji niejawnych. 3. Udział Wykonawców w postępowaniu będzie wymagał zapoznania się z informacjami o klauzuli „zastrzeżone”. Realizacja zamówienia będzie wymagała zapoznania się z informacjami o klauzuli „zastrzeżone”. W związku z powyższym Zamawiający będzie weryfikował zdolność Wykonawcy do ochrony informacji niejawnych o klauzuli tajności minimum „zastrzeżone", zgodnie z ustawą z dnia 5 sierpnia 2010 r. o ochronie informacji niejawnych (Dz.U. z 2024 r. poz. 632). 4. Zamawiający na etapie wniosku o dopuszczenie do udziału w postępowaniu będzie wymagał wykazania ww. zdolności od Wykonawcy, w tym każdego z Wykonawców wspólnie ubiegających się o zamówienie oraz podmiotów trzecich będących podwykonawcami Wykonawcy oraz wykazania, iż podmioty te posiadają: 1) zdolność do ochrony informacji niejawnych i ich przetwarzania o klauzuli tajności minimum „zastrzeżone”, zgodnie z ustawą z dnia 5 sierpnia 2010 r. o ochronie informacji niejawnych (tj. Dz.U. z 2024 r. poz. 632); 2) akredytowane co najmniej jedno (1) stanowisko komputerowe przeznaczone do przetwarzania informacji niejawnych o klauzuli „zastrzeżone”; 3) Pełnomocnika ds. Ochrony Informacji Niejawnych (OIN); 4) pracowników z upoważnieniami uprawniającymi do dostępu do informacji niejawnych o klauzuli "zastrzeżone" lub poświadczeniami bezpieczeństwa oraz z aktualnymi zaświadczeniami o odbytym szkoleniu w zakresie ochrony informacji niejawnych. Wykonawca nie może, po upływie terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, powoływać się na zdolności podmiotów udostępniających zasoby, jeżeli na etapie składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu nie polegał on w danym zakresie na zdolnościach podmiotów udostępniających zasoby. Wykonawca, który polega na zdolnościach podmiotów udostępniających zasoby, składa, wraz z wnioskiem o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, zobowiązanie podmiotu udostępniającego zasoby do oddania mu do dyspozycji niezbędnych zasobów na potrzeby realizacji danego zamówienia lub inny podmiotowy środek dowodowy potwierdzający, że Wykonawca realizując zamówienie, będzie dysponował niezbędnymi zasobami tych podmiotów. Zobowiązanie podmiotu udostępniającego zasoby lub inny podmiotowy środek dowodowy potwierdzający, że Wykonawca realizując zamówienie, będzie dysponował niezbędnymi zasobami tych podmiotów, ma potwierdzać, że stosunek łączący Wykonawcę z podmiotami udostępniającymi zasoby gwarantuje rzeczywisty dostęp do tych zasobów oraz określać, w szczególności: - zakres dostępnych Wykonawcy zasobów podmiotu udostępniającego zasoby; - sposób i okres udostępnienia Wykonawcy i wykorzystania przez niego zasobów podmiotu udostępniającego te zasoby przy wykonywaniu zamówienia; - czy i w jakim zakresie podmiot udostępniający zasoby, na zdolnościach, którego Wykonawca polega w odniesieniu do warunków udziału w postępowaniu dotyczących wykształcenia, kwalifikacji zawodowych lub doświadczenia, zrealizuje usługi, których wskazane zdolności dotyczą. Zamawiający oceni, czy udostępniane Wykonawcy przez podmioty udostępniające zasoby zdolności techniczne lub zawodowe, pozwalają na wykazanie przez Wykonawcę spełniania warunków udziału w postępowaniu, a także bada, czy nie zachodzą wobec tego podmiotu podstawy wykluczenia, które zostały przewidziane względem Wykonawcy. Jeżeli zdolności techniczne lub zawodowe podmiotu udostępniającego zasoby nie potwierdzają spełniania przez Wykonawcę warunków udziału w postępowaniu lub zachodzą wobec tego podmiotu podstawy wykluczenia, Zamawiający żąda, aby Wykonawca w terminie określonym przez Zamawiającego zastąpił ten podmiot innym podmiotem lub podmiotami albo wykazał, że samodzielnie spełnia warunki udziału w postępowaniu. 5. Na drugim etapie postępowania Zamawiający będzie wymagał złożenia wraz z ofertą oświadczenia Wykonawcy o zobowiązaniu wszystkich podwykonawców do ochrony informacji niejawnych, które pozyskają w trakcie Postępowania lub w trakcie realizacji zamówienia. 6. Strona internetowa prowadzonego postępowania: https://zus.ezamawiajacy.pl/. Strona internetowa, na której udostępniane będą zmiany, wyjaśnienia treści niniejszego Ogłoszenia o zamówienia i Wniosku o dopuszczenie do udziału w postępowaniu oraz wymiana informacji, przekazywanie dokumentów lub oświadczeń, innych dokumentów zamówienia bezpośrednio związanych z postępowaniem o udzielenie zamówienia, odbywa się przy użyciu środków komunikacji elektronicznej zapewnionych przez Platformę zakupową, umożliwiającą obsługę procesu udzielania zamówień publicznych za pośrednictwem środków komunikacji elektronicznej: https://zus.ezamawiajacy.pl/. 7. Postępowanie oznaczone jest znakiem 993200.271.161.2025-DZP i Wykonawcy winni we wszelkich kontaktach z Zamawiającym powoływać się na wyżej podane oznaczenie. 8. Przeglądanie i pobieranie publicznej treści dokumentacji postępowania nie wymaga posiadania konta na Platformie zakupowej, ani logowania do Platformy zakupowej. 9. Podane przez Wykonawcę w ofercie szczegółowe dane dotyczące oferowanego produktu (np. part number) mają posiadać klauzulę "zastrzeżone" w rozumieniu ustawy o ochronie informacji niejawnych, pod rygorem odrzucenia oferty. Ze względu na ograniczoną liczbę znaków ciąg dalszy informacji zawiera pkt 2.1.4. Ogłoszenia
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Zusätzliche Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 48000000 Softwarepaket und Informationssysteme
Zusätzliche Einstufung (cpv): 72611000 Technische Computerunterstützung, 72263000 Software-Implementierung, 72266000 Software-Beratung, 72267000 Software-Wartung und -Reparatur
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Zakup subskrypcji dla systemu ochrony antymalware orz zapobiegania i reagowania na ataki ATP wraz ze wsparciem producenta.
Beschreibung: Kontynuacja informacji z w pkt 2.1.2. Ogłoszenia. 5. Wymagana funkcjonalność Systemu równoważnego. Szczegółowe informacje dotyczące funkcjonalności Systemu równoważnego zawarto w pkt 5.1 - 5.6.8. w Załączniku nr 12 do Wniosku o dopuszczenie do udziału w postępowaniu - ze względu na ograniczoną liczbę znaków w Ogłoszeniu, uniemożliwiającą zamieszczenie pełnej treści OPZ. 6. Warunki świadczenia wsparcia producenta dla Systemu/ Systemu równoważnego 6.1 Wsparcie producenta oprogramowania musi umożliwiać stały dostęp (online, 24/7/365/366) do portalu dla klientów oraz możliwość zgłaszania problemów związanych ze sprzętem i oprogramowaniem. 6.2 Oczekiwane poziomy wsparcia, co najmniej: 6.2.1 poziom 1 – krytyczny wpływ na działanie systemu oraz interakcję z infrastrukturą Zakładu, wymagające niezwłocznej weryfikacji i zaproponowania rozwiązania. Nie jest możliwa praca produkcyjna, obejście nie jest dostępne, 6.2.2 poziom 2 – mające istotny wpływ na działanie systemu oraz interakcję z infrastrukturą Zakładu. Możliwa jest praca produkcyjna ale nie działają główne funkcje, 6.2.3 poziom 3 - problemy o średnim priorytecie nie mające istotnego wpływu na pracę produkcyjną, 6.2.4 poziom 4 – problemy o niskim priorytecie, zdarzenia pomniejsze, nie mając bezpośredniego wpływu na działanie infrastruktury Zakładu. 6.3 Podstawowym kanałem komunikacji między Wykonawcą a Zamawiającym służącym do obsługi zgłoszeń awarii, będzie wymiana komunikatów pomiędzy systemami obsługi zgłoszeń Zamawiającego i Wykonawcy przy użyciu dedykowanego portalu Producenta oraz korespondencji e-mailowej. W przypadku wystąpienia awarii systemu obsługi zgłoszeń Wykonawcy a także jej usunięcia Wykonawca ma obowiązek niezwłocznie poinformować o tym Zamawiającego pocztą elektroniczną na podane dane kontaktowe. Oczekiwane czasy odpowiedzi producenta oprogramowania na zgłoszenie problemu, co najwyżej: 6.3.1 zdarzenie krytyczne (nie jest możliwa praca produkcyjna, obejście nie jest dostępne) – do 30 minut, 6.3.2 zdarzenie istotne (możliwa jest praca produkcyjna ale nie działają główne funkcje, obejście nie jest dostępne) – do 1 godziny, 6.3.3 zdarzenie średnie (nie działają niektóre funkcje ale nie ma to poważnego wpływu na pracę produkcyjną, zdarzenia krytyczne i poważne z dostępnym obejściem) – 4 godzin, 6.3.4 zdarzenie o niskim priorytecie (pozostałe nie mieszczące się w wyższych kategoriach) – 8 Godzin roboczych. 6.4 O poziomie zgłoszenia problemu decyduje Zamawiający; 6.5 Wykonawca zapewni dostęp do portalu dla klientów producenta oprogramowania umożliwiający dostęp do bazy wiedzy, dokumentacji technicznej, przewodników oraz artykułów dotyczących najlepszych praktyk. Dostęp musi zapewnić również możliwość zgłaszania incydentów, zarządzanie zgłoszeniami serwisowymi i śledzenia ich statusu. 6.6 Wykonawca zapewni dostęp do portalu dla klientów producenta oprogramowania umożliwiający dostęp do zasobów technicznych oraz śledzenie aktualizacji produktów oraz samodzielne pobranie nowych wersji oraz poprawek oprogramowania. 6.7 Wykonawca zapewni wsparcie telefoniczne i mailowe producenta oprogramowania, w ramach którego specjaliści ds. wsparcia technicznego są dostępni do pomocy w rozwiązywaniu problemów technicznych związanych z oprogramowaniem. Administratorzy oprogramowania muszą mieć możliwość kontaktowania się z zespołem wsparcia w przypadku pilnych problemów lub pytań dotyczących oprogramowania. 6.8 Wykonawca zapewni Zamawiającemu dostęp do wszelkich aktualizacji i poprawek do posiadanych przez Zamawiającego subskrypcji, które poprawiają m.in. bezpieczeństwo, wydajność i dodają nowe funkcje niezwłocznie po ich udostępnieniu przez Producenta oprogramowania. 6.9 Wykonawca zapewni naprawy uszkodzonych Urządzeń w ramach serwisu gwarancyjnego, które muszą być dokonywane w oparciu o części i podzespoły zamienne wolne od wad o nie gorszych parametrach technicznych od części i podzespołów uszkodzonych. Wymiana części i podzespołów nie może spowodować zwiększenia kosztów eksploatacji, obsługi, potencjalnej rozbudowy i utylizacji naprawianych Urządzeń. W przypadku awarii nośnika danych Zamawiający zatrzymuje uszkodzony nośnik Nowy nośnik nie może mieć gorszych parametrów niż wymieniany nośnik uszkodzony. Nowy nośnik przechodzi na własność Zamawiającego.
Optionen:
Beschreibung der Optionen: Zamawiający nie przewiduje prawa opcji.