See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Dostawa oprogramowania SNOW Software lub równoważnego na rzecz sądów powszechnych oraz Ministerstwa Sprawiedliwości wraz z usługami towarzyszącymi
Beschreibung: 1. Przedmiotem postępowania jest zawarcie Umowy ramowej na wybór Wykonawcy - pośrednika w dostarczaniu na rzecz Jednostek oprogramowania do zarządzania licencjami SNOW Software lub równoważnego, wraz z udzieleniem licencji na to oprogramowanie, wraz ze wsparciem technicznym oraz świadczenie usług wsparcia konsultacyjnego Wykonawcy w zakresie dostarczonego oprogramowania Producenta. Zamawiający przewiduje możliwość wdrożenia Systemu SAM w różnych lokalizacjach, konfiguracjach i różnym czasie dostawy w trakcie obowiązywania Umowy ramowej, zgodnie ze złożonymi przez Jednostki Wnioskami o zamówienie, dlatego wszystkie dostarczone licencje na oprogramowanie muszą być przenaszalne tj. pozwalać co najmniej na łączenie, podział lub rozbudowę Systemu SAM oraz dowolne przypisywanie licencji pomiędzy Jednostkami lub w obrębie Jednostek (np. w przypadku zakupu kolejnych licencji). 2. Celem umowy ramowej jest ustalenie zasad i warunków dotyczących zamówień (realizowanych na podstawie umów wykonawczych), jakie mogą zostać udzielone w okresie obowiązywania umowy ramowej wskazanym w Rozdz. IV SWZ. 3. Umowa ramowa określa wszystkie warunki dotyczące realizacji dostaw lub świadczenia usług, wobec powyższego zamówienia udzielane będą Wykonawcy, z którym zostanie zawarta Umowa ramowa, bez przeprowadzenia postępowania o udzielenie zamówienia publicznego, na podstawie art. 313 ust. 1 ustawy Pzp, na zasadach opisanych w pkt 3.1. SWZ. 4. Wykaz Jednostek, które mogą udzielać zamówień lub na rzecz których udzielane mogą być zamówienia, stanowi Załącznik nr 8 do SWZ. 5. Zgodnie z art. 134 ust. 2 pkt 7) ustawy Pzp, Zamawiający wskazuje, że zawrze Umowę ramową z jednym Wykonawcą, który uzyska największą ilość punktów w ramach oceny ofert, na podstawie kryteriów określonych w niniejszej SWZ oraz którego cena oferty nie przekracza kwoty przeznaczonej na sfinansowanie Umowy ramowej, z zastrzeżeniem, iż Zamawiający może dokonać zwiększenia tej kwoty. 6. Na przedmiot zamówienia realizowany w ramach umów wykonawczych zawartych na podstawie Umowy ramowej składa się w szczególności dostawa na rzecz Jednostek Systemu SNOW Software lub oprogramowania równoważnego, oraz udzielenie licencji na korzystanie z oprogramowania w ilości niezbędnej do uruchomienia Systemu SNOW Software lub oprogramowania równoważnego, wraz Dodatkowymi Modułami, wraz ze wsparciem technicznym dla dostarczonego oprogramowania, świadczonym na zasadach określonych we Wzorze umowy ramowej (Załącznik nr 5 do SWZ) oraz OPZ (Załącznik nr 2 do SWZ), a także świadczenie usług wsparcia konsultacyjnego Wykonawcy, w zakresie określonym w pkt 6.1. OPZ. 7. Przez usługi wsparcia konsultacyjnego Wykonawcy, należy rozumieć usługi towarzyszące względem oprogramowania gotowego Producenta Systemu SAM, nabywanego przez Jednostki na podstawie Umowy ramowej zawartej w wyniku niniejszego postępowania, bądź obecnie wykorzystywanych przez Jednostki, w zakresie określonym w pkt 6.1. OPZ. 8. Przez Dodatkowe Moduły należy rozumieć moduły opisane w pkt 2.3.2. h) OPZ. 9. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia stanowi Załącznik nr 2 do SWZ. 10. W przypadku dostarczenia rozwiązania równoważnego do obecnie używanego Systemu SNOW Sofware Wykonawca zobowiązany jest zapewnić migrację danych między systemami w terminie 10 dni roboczych od zawarcia pierwszej umowy wykonawczej na dostawę, z zachowaniem ciągłości działania. Szkolenie operatorów obsługi systemu musi zostać przeprowadzone maksymalnie do 21 dni od zakończenia migracji, w formule online dla maksymalnie 50 operatorów lokalnych. Dodatkowo, rozwiązanie równoważne powinno wykrywać wszystkie aplikacje, które zostały dotychczas wprowadzone w systemie SNOW, takie jak Currenda, Sędzia 2, a także środowisk programistycznych (np. JAVA) oraz platform kontenerowych (np. Red Hat OpenShift) lub rozwiązań równoważnych. 11. Wskazane w Formularzu ofertowym przewidywane maksymalne ilości dostaw lub usług dostarczanych na podstawie Umowy ramowej, podane zostały szacunkowo w celu sporządzenia oferty. Wykonawcy nie przysługują roszczenia o zrealizowanie dostaw lub usług we wskazanych ilościach. Ilości te mogą ulec zmianie na etapie realizacji zamówień przez poszczególne Jednostki, pod warunkiem nieprzekroczenia maksymalnej wartości Umowy ramowej zgodnie z Rozdz. I OPZ 12. Zamawiający wymaga, aby przedmiot zamówienia był świadczony przez Wykonawcę będącego Producentem oferowanego Systemu SNOW Software lub oprogramowania równoważnego, zwanego dalej „Systemem SAM” lub posiadającego status autoryzowanego Partnera Producenta, umieszczonego na liście autoryzowanych partnerów Producenta, uprawniający do dostarczania na rynku polskim oferowanego Systemu SAM wraz z Oprogramowaniem, udzieleniem licencji i wsparciem technicznym oraz do świadczenia usług wsparcia konsultacyjnego Wykonawcy przez cały okres obowiązywania Umowy ramowej i umów wykonawczych. 13. Znaczenie pojęć użytych w SWZ jest tożsame z definicjami przyjętymi we Wzorze umowy ramowej o stanowiącym Załącznik nr 5 do SWZ oraz Wzorze Umowy wykonawczej (Załącznik nr 5A do SWZ) .
Vorherige Bekanntmachung: 755432-2025
Interne Kennung: WZP-421-15/2025
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Zusätzliche Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 48517000 IT-Softwarepaket
Zusätzliche Einstufung (cpv): 48600000 Datenbank- und -Betriebssoftwarepaket, 72000000 IT-Dienste: Beratung, Software-Entwicklung, Internet und Hilfestellung, 72267000 Software-Wartung und -Reparatur, 72220000 Systemberatung und technische Beratung
5. Los
Los: LOT-0001
Beschreibung: 1. Przedmiotem postępowania jest zawarcie Umowy ramowej na wybór Wykonawcy - pośrednika w dostarczaniu na rzecz Jednostek oprogramowania do zarządzania licencjami SNOW Software lub równoważnego, wraz z udzieleniem licencji na to oprogramowanie, wraz ze wsparciem technicznym oraz świadczenie usług wsparcia konsultacyjnego Wykonawcy w zakresie dostarczonego oprogramowania Producenta. Zamawiający przewiduje możliwość wdrożenia Systemu SAM w różnych lokalizacjach, konfiguracjach i różnym czasie dostawy w trakcie obowiązywania Umowy ramowej, zgodnie ze złożonymi przez Jednostki Wnioskami o zamówienie, dlatego wszystkie dostarczone licencje na oprogramowanie muszą być przenaszalne tj. pozwalać co najmniej na łączenie, podział lub rozbudowę Systemu SAM oraz dowolne przypisywanie licencji pomiędzy Jednostkami lub w obrębie Jednostek (np. w przypadku zakupu kolejnych licencji). 2. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia określono w Załączniku nr 2 do SWZ – Opis przedmiotu zamówienia. 3. Na przedmiot zamówienia realizowany w ramach umów wykonawczych zawartych na podstawie Umowy ramowej składa się w szczególności dostawa na rzecz Jednostek Systemu SNOW Software lub oprogramowania równoważnego, oraz udzielenie licencji na korzystanie z oprogramowania w ilości niezbędnej do uruchomienia Systemu SNOW Software lub oprogramowania równoważnego, wraz Dodatkowymi Modułami, wraz ze wsparciem technicznym dla dostarczonego oprogramowania, świadczonym na zasadach określonych we Wzorze umowy ramowej (Załącznik nr 5 do SWZ) oraz OPZ (Załącznik nr 2 do SWZ), a także świadczenie usług wsparcia konsultacyjnego Wykonawcy, w zakresie określonym w pkt 6.1. OPZ. 4. Wykaz Jednostek, które mogą udzielać zamówień lub na rzecz których udzielane mogą być zamówienia, stanowi Załącznik nr 8 do SWZ. 5. Jednostki mogą dochodzić swoich uprawnień z tytułu gwarancji lub rękojmi na warunkach określonych w Umowie. 6. Znaczenie pojęć użytych w SWZ jest tożsame z definicjami przyjętymi we Wzorze umowy ramowej o stanowiącym Załącznik nr 5 do SWZ.