2. Verfahren
Verfahren
Titel: Dodávka a instalace fotovoltaických elektráren
Beschreibung: Předmětem veřejné zakázky je kompletní dodávka a instalace 8 fotovoltaických elektráren (dále jen „FVE“) na střechy budov: Dětské centrum Plzeň, Partyzánská 759/55 54. mateřská škola Plzeň, Staniční 1125/72 55. mateřská škola Plzeň, Mandlova 429/6 ÚMO 4 – nová budova Plzeň, Masarykova 19 70. mateřská škola Plzeň, Waltrova 1013/26 60. mateřská škola Plzeň, Manětínská 1617/37 81. mateřská škola Plzeň, Břeclavská 12 MMP Plzeň, Koterovská 162 Součástí veřejné zakázky je i renovace části střechy objektu MMP, Koterovská 162, kde bude umístěna FVE. Součástí veřejné zakázky je též zajištění pravidelných ročních servisních služeb po dobu záruky, tj. po dobu 5 let (60 měsíců). Dále je předmětem veřejné zakázky Předmět veřejné zakázky a veškeré související činnosti musí být provedeny v souladu s projektovou dokumentací (pro každou budovu samostatně). Veškeré technické parametry uvedené v projektové dokumentaci jsou uvedeny jako minimální požadovaná technická řešení. Vlastníkem budov je statutární město Plzeň a FVE bude sloužit pro výrobu elektrické energie, která bude spotřebována v rámci provozu jednotlivých objektů s povolenými přetoky nevyužité elektrické energie do distribuční soustavy.
Interne Kennung: KŘÚSA-SMART/1/2026
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Zusätzliche Art des Auftrags: Bauleistungen
Haupteinstufung (cpv): 09331200 Photovoltaische Solarmodule/Solarzellen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 09332000 Sonnenenergieanlage, 09331000 Solarbatterien, 51110000 Installation von elektrischen Einrichtungen, 45310000 Installation von elektrischen Leitungen, 45000000 Bauarbeiten, 45260000 Dachdeckarbeiten und Spezialbauarbeiten
5. Los
Los: LOT-0001
Optionen:
Beschreibung der Optionen: Zadavatel si v souladu s § 100 odst. 1 zákona vyhrazuje: a) prodloužení termínu realizace plnění v případě závažných okolností, jakými jsou zejména nouzový stav v důsledku pandemie, havárie, živelná katastrofa nebo válečný konflikt. Za tyto okolnosti smluvní strany považují také případy klimatických podmínek (silné mrazy, nepříznivé povětrnostní podmínky nebo silné dlouhotrvající dešťové srážky) znemožňující provádění prací ve sjednané době plnění a potvrzených ve stavebním deníku technickým dozorem zadavatele. Musí se jednat o zásadní, jednorázové a nikoli běžné okolnosti nebo události, které jsou nezávislé na vůli zadavatele a dodavatele. Prodloužení doby plnění nesmí být zapříčiněno vědomým jednáním zadavatele nebo dodavatele. Dodavatel musí předem objektivně odůvodnit, že překážka brání plnění smlouvy, dále prokazatelně doložit okamžik vzniku překážky a její předpokládané trvání. Následně bude uzavřen dodatek ke smlouvě. Doba plnění bude prodloužena o dobu trvání překážky, nejdéle o 30 kalendářních dnů. Trvá-li překážka déle, bude uzavřen nový dodatek ke smlouvě se stejným postupem. Zadavatel neschválí prodloužení doby plnění v případě, že se jedná o překážku, které nemá zásadní vliv na poskytované plnění. b) změnu ceny za dílo v případě změny sazby DPH v daňových předpisech. Zadavatel si v souladu s § 100 odst. 2 zákona vyhrazuje: a) nahrazení vybraného dodavatele dodavatelem dalším v pořadí v případě, že bude ukončena smlouva o dílo odstoupením ze strany zadavatele či dodavatele v případech stanovených smlouvou o dílo nebo obecně závaznými právními přepisy nebo výpovědí zadavatele, a to i bez uvedení důvodů nebo dodavatele z důvodu uvedeného ve smlouvě o dílo, b) nahrazení vybraného dodavatele dodavatelem dalším v pořadí v případě, že smlouva o dílo bude ukončena dohodou obou smluvních stran, Po ukončení smlouvy zadavatel posoudí splnění podmínek účasti dalšího dodavatele v pořadí. Následně zadavatel osloví dodavatele dalšího v pořadí a zašle mu k odsouhlasení návrh nové smlouvy, která odpovídá jeho nabídce, spolu s případnou výzvou k doložení dokladů před uzavřením nové smlouvy. Bude-li další dodavatel souhlasit, uzavře s ním zadavatel novou smlouvu, přičemž rozsah se stanoví či omezí vzhledem k fázi průběhu plnění smlouvy. Tento postup lze využít opakovaně. Zadavatel si vyhrazuje, že v případě, že dojde v důsledku uplatnění výhrady podle předchozího odstavce k uzavření nové smlouvy s dodavatelem dalším v pořadí, bude v nové smlouvě upraven rozsah plnění vybraného dodavatele vč. záručních podmínek a harmonogram prací a případné další přílohy nové smlouvy s ohledem na již realizovanou část prací tak, aby nová smlouva včetně příloh odpovídala nerealizované části prací.