544305-2026 - Auftragsänderung
Rumänien – Büroreinigung – Servicii de curățenie sedii de birouri Primăria Galați
Bekanntmachung der Auftragsänderungen
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Servicii de curățenie sedii de birouri Primăria Galați
Beschreibung: Municipiul Galați intenționează să achiziționeze, pentru buna desfășurare a activității salariaților, servicii de curățenie pentru sediile în care își desfășoară activitatea. Valoarea estimată totală a acordului cadru este de: - minim 2.116.800,00 lei fără TVA; - maxim 2.998.800,00 lei fără TVA. Frecventa atribuirii contractelor subsecvente (estimat): anual. Valoarea estimata a contractelor subsecvente (min./max.): 4.900,00 lei – 705.600,00 lei Cantitati minime si maxime pentru acordul cadru: - minim 432 norme lunare de lucru (calculate la 8 ore/zi lucratoare); - maxim 612 norme lunare de lucru. Cantități minime si maxime contract subsecvent: minim 1 norma, maxim 144 norme. Durata acordului cadru: 36 luni. Frecventa atribuirii contractelor subsecvente: anual. In conformitate cu prevederile înscrise în Sectiunea I.3 Numarul de zile pâna la care se pot solicita clarificari înainte de data limita de depunere a ofertelor: 18 In conformitate cu prevederile art. 160 și art. 161 din Legea nr. 98/2016, autoritatea contractanta va raspunde în mod clar si complet solicitarilor de clarificare/ informatiilor suplimentare in legatura cu documentatia de atribuire in doua termene, după cum urmează: primul termen în care autoritatea contractantă va răspunde la clarificări este - a 23 - a zi inainte de termenul limita stabilit pentru depunerea ofertelor; cel de-al doilea termen în care autoritatea contractantă va răspunde la clarificări este: a 11-a zi înainte de termenul limita stabilit pentru depunerea ofertelor in anunțul de participare.
Interne Kennung: 3814810202643
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 90919200 Büroreinigung
5. Los
Los: LOT-0000
Titel: Default lot
Beschreibung: Municipiul Galați intenționează să achiziționeze, pentru buna desfășurare a activității salariaților, servicii de curățenie pentru sediile în care își desfășoară activitatea.
Interne Kennung: 1