544435-2026 - Ergebnis
Polen – Straßeninstandhaltungsfahrzeuge – „Najem fabrycznie nowej bezprzegubowej zamiatarki”
Bekanntmachung vergebener Aufträge oder Zuschlagsbekanntmachung – Standardregelung
Lieferleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel„Najem fabrycznie nowej bezprzegubowej zamiatarki”
BeschreibungPrzedmiotem postępowania jest najem fabrycznie nowej bezprzegubowej zamiatarki. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera załącznik nr 3 do SWZ. Zamawiający, zwany dalej również „Najemcą” wymaga, aby zaoferowany pojazd spełniał minimalną normę Europejskiego Standardu Emisji Spalin EURO 6. Z zastrzeżeniem pkt poniżej wybrany Wykonawca obowiązany będzie przekazać zaoferowaną zamiatarkę na koszt Wykonawcy (bez osobnego wynagrodzenia z tego tytułu) w siedzibie Zamawiającego tj. w 32-600 Oświęcim, ul. Bema 12A, najpóźniej w dniu poprzedzającym pierwszy dzień najmu. Z zastrzeżeniem pkt poniżej najmowana zamiatarka zostanie zwrócona wybranemu Wykonawcy na koszt Wykonawcy (bez osobnego wynagrodzenia z tego tytułu) w siedzibie Najemcy w 32 - 600 Oświęcim, ul. Bema 12A w pierwszym dniu roboczym po ostatnim dniu najmu. W dniu przekazania najmowanej zamiatarki Zamawiającemu wybrany Wykonawca przeprowadzi bez osobnego wynagrodzenia szkolenie wyznaczonych pracowników Zamawiającego (w liczbie do 4 osób) z zakresu obsługi i eksploatacji zamiatarki oraz zainstalowanych w nim urządzeń. Wraz z przekazaniem Zamawiającemu przedmiotu najmu, wybrany Wykonawca wyda Zamawiającemu instrukcje obsługi w języku polskim, dowód rejestracyjny, dowód ubezpieczenia, certyfikaty i deklaracje w zakresie bezpieczeństwa (o ile dotyczy) oraz co najmniej jeden komplet kluczyków, a także: apteczkę, trójkąt i gaśnicę, po jednej sztuce. W ramach miesięcznego czynszu najmu (bez osobnego wynagrodzenia) wybrany Wykonawca zobowiązany będzie do wynajmu zamiatarki oraz obsługi technicznej najmowanej zamiatarki, w tym w szczególności wykonywania okresowych przeglądów, serwisu, konserwacji i napraw, a także terminowego uiszczania opłat z tytułu podatku od środków transportu. W ramach miesięcznego czynszu najmu (bez osobnego wynagrodzenia) wybrany Wykonawca zobowiązany będzie ubezpieczyć w całym okresie trwania Umowy najmowaną zamiatarkę co najmniej od odpowiedzialności cywilnej (ubezpieczenie OC). Ubezpieczenie Autocasco (AC) nie jest wymagane przez Zamawiającego (ale zalecane!), jednak ewentualne uszkodzenie, zniszczenie lub kradzież najmowanej zamiatarki będzie obciążać wyłącznie wybranego Wykonawcę i w przypadku wystąpienia takiego zdarzenia wykonawca nie będzie występować w stosunku do Zamawiającego z jakimkolwiek roszczeniami z tego tytułu za wyjątkiem jedynie przypadków, gdy: 1) doszło do umyślnego uszkodzenia najmowanej zamiatarki przez pracownika Zamawiającego; 2) szkoda nastąpiła na skutek działania pracownika Zamawiającego dopuszczonego do pracy pod wpływem alkoholu lub innego środka odurzającego; 3) kierujący najmowaną zamiatarką nie posiadał w chwili zdarzenia ważnego prawa jazdy odpowiedniej kategorii; 4) kierowca Zamawiającego zbiegł z miejsca kolizji; 5) wynika to z innych szczególnych przypadków określonych w Ogólnych Warunkach Ubezpieczenia, jeżeli Zamawiający zostanie zapoznany przez wybranego Wykonawcę z tymi warunkami w dniu przekazania Przedmiotu najmu i zapoznanie takie zostanie potwierdzone pisemnie przez Zamawiającego. Czynsz najmu obejmować będzie wszelkie koszty związane z eksploatacją najmowanej zamiatarki za wyjątkiem kosztów: 1) paliwa oraz bieżących uzupełnień poziomu oleju w silniku, środka chłodzącego, a także innych płynów eksploatacyjnych takich jak płyn hamulcowy oraz płyn do spryskiwaczy; 2) szczotek czyszczących używanych do realizacji usługi oczyszczania dróg, parkingów, chodników i placów (przy założeniu, że dostawa przedmiotu najmu powinna obejmować minimum dwa komplety szczotek w tym: centralnej szczotki walcowej, 2 szczotek talerzowych, dodatkowej 3-ciej szczotki, szczotki do usuwania chwastów); 3) wymiany żarówek; 4) okresowego mycia najmowanej zamiatarki; 5) odtworzenia zagubionych lub zniszczonych kluczyków, tablic rejestracyjnych, dowodu rejestracyjnego; 6) ewentualnych mandatów karnych oraz opłat i kar administracyjnych nałożonych przez uprawnione organy w związku z użytkowaniem lub eksploatacją najmowanej zamiatarki w sposób niezgodny z przepisami ruchu drogowego lub przepisami administracyjnymi. Zamawiającemu nie będzie wolno bez pisemnej zgody wybranego wykonawcy oddawać najmowanej zamiatarki w dalszy najem lub dzierżawę. 14. W przypadku awarii, zniszczenia lub kradzieży najmowanej zamiatarki wybrany Wykonawca będzie zobowiązany przekazać Zamawiającemu bez osobnego wynagrodzenia zamiatarkę zastępczą o tożsamej funkcjonalnie budowie, spełniającą zbliżone wymogi techniczne Zamawiającego określone w niniejszej Specyfikacji Warunków Zamówienia, w tym w szczególności dotyczące wymaganej przez Zamawiającego minimalnej normy Europejskiego Standardu Emisji Spalin EURO 6. Szczegółowe zasady dotyczące przekazania samochodu zastępczego określa § 5 wzoru umowy, która zostanie zawarta z wybranym Wykonawcą. 15. Z tytułu najmu zamiatarki Zamawiający zapłaci wybranemu wykonawcy miesięczny czynsz najmu w wysokości określonej w najkorzystniejszej ofercie. Szczegółowe warunki najmu określa wzór umowy, która zostanie zawarta z wybranym wykonawcą. Istotne postanowienia umowy stanowią integralną część SWZ.
Vorherige Bekanntmachung378031-2026
Interne Kennung01/PZ/2026
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zentrale Elemente des VerfahrensRodzaj zamówienia: Zamówienie klasyczne o wartości równej lub przekraczającej progi unijne zgodnie z zapisami art. 3 ust.1 ustawy Prawo zamówień publicznych (t.j.: Dz.U. z 2024r., poz. 1320 ze zm). Tryb udzielania zamówienia: Przetarg nieograniczony zgodnie z art. 132 ustawy Prawo zamówień publicznych (t.j.: Dz.U. z 2024r., poz. 1320 ze zm.)
Zweck
Art des AuftragsLieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 34144400 Straßeninstandhaltungsfahrzeuge
5. Los
LosLOT-0001
Beschreibung1. Przedmiotem postępowania jest najem fabrycznie nowej bezprzegubowej zamiatarki. 2. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera załącznik nr 3 do SWZ. 3. Zamawiający, zwany dalej również „Najemcą” wymaga, aby zaoferowany pojazd spełniał minimalną normę Europejskiego Standardu Emisji Spalin EURO 6. I. Wymagania techniczne zamiatarki: 1) Rok produkcji 2026 – fabrycznie nowa, 2) Konstrukcja zamiatarki jednolita (bezprzegubowa), 3) Napęd hydrostatyczny z możliwością pracy w trybie roboczym i trybie przejazdowym, 4) Dwie osie skrętne w trybie pracy, 5) Koła pojedyncze, rozmiar co najmniej R19.5, 6) Koło zapasowe pełnowymiarowe, 7) Moc silnika min. 110 kW, silnik chłodzony cieczą, 8) Silnik wysokoprężny spełnia wymagania normy emisji spalin min. EURO 6 (certyfikat), 9) Prędkość przejazdowa co najmniej 39 km/h, 10) Prędkość robocza min. 18 km/h, 11) Zdolność pokonywania wzniesień z ładunkiem min. 25%, 12) Zamiatarka wyposażona w oświetlenie drogowe zgodne z ustawą Prawo o Ruchu Drogowym, 13) Zamiatarka wyposażona w dodatkowe oświetlenie robocze, 14) Zamiatarka wyposażona w kolorowy wyświetlasz wskazujący min.: prędkość jazdy, godziny pracy, ilość km, ilość mtg, 15) Tempomat, 16) Zbiornik paliwa min. 200 l, 17) Belka ostrzegawcza nad kabiną kierowcy w kolorze pomarańczowym wykonana w technologii LED z napisem ZUK, 18) Światło ostrzegawcze zamontowane z tyłu pojazdu z błystnikiem, 19) Ogrzewanie oraz klimatyzacja kabiny kierowcy, 20) Drzwi z lewej i prawej strony kabiny, 21) Radioodbiornik z instalacją antenową, 22) Światło i akustyczny sygnał cofania, 23) Kamery cofania i szczotek bocznych z wyświetlaczem wewnątrz kabiny, 24) Komfortowe siedzenie kierowcy z amortyzacją, 25) Kierownica po prawej stronie, 26) Regulowana kolumna kierownicy, 27) Kabina kierowcy trzyosobowa z pełnowymiarowymi fotelami wyposażonymi w pasy bezpieczeństwa, 28) Długość zamiatarki z osprzętem max. 6 500 mm, 29) Szerokość zamiatarki bez szczotek i lusterek max. 2 200 mm, 30) Wysokość zamiatarki z osprzętem max. 3 000 mm, 31) DMC zamiatarki max. 13 150 kg, 32) Ładowność zbiornika zamiatarki min. 4 500 kg, 33) Elementy podwozia zabezpieczone antykorozyjnie, 34) Hamulce hydrauliczne, 35) Hamulec postojowy, 36) Hydrauliczne, samopoziomujące zwieszenie tylnej osi, 37) Kolor biały, 38) Sterowanie wszystkimi funkcjami osprzętu zamiatającego z kabiny kierowcy, 39) Zamiatarka mechaniczno – podciśnieniowa, 40) Centralna szczotka walcowa o średnicy min. 1200 mm z regulacją docisku do podłoża, 41) Automatyczna regulacja siły docisku szczotki centralnej, 42) Turbina ssąca napędzana hydraulicznie lub dwie turbiny ssące napędzane hydraulicznie. Wydajność turbiny lub turbin min. 5 000 m3/h, 43) Filtracja powietrza wylotowego poprzez filtry, łączna powierzchnia filtrów min. 22 m2, 44) Możliwość zamiatania bez użycia wody w temperaturach ujemnych , 45) Dwie szczotki talerzowe o średnicy mn. 850 mm. umieszczone po bokach zamiatarki. Szczotki zabezpieczone przeciw wyłamaniu przy kolizji z przeszkodą, 46) Dodatkowa trzecia szczotka o średnicy min. 1000 mm. na wysięgniku z przodu zamiatarki z możliwością zamiatania prawej i lewej strony (przesuwana). Płynna regulacja obrotów, położenia, docisku do podłoża oraz możliwość zamiatania na innej płaszczyźnie w stosunku do pozostałych szczotek. Możliwość zmiany kierunku obrotów szczotki, 47) Dodatkowa szczotka (narzędzie) do chwastów luzem, 48) System zraszania strefy zamiatania. (Spryskiwacze przy każdej szczotce talerzowej), 49) Zbiornik na zmiotki ze stali nierdzewnej o pojemności nominalnej - min 6 m3, 50) Wysokość wysypu ze zbiornika min. 2 100 mm. Wyładunek hydrauliczny, 51) Dodatkowa elastyczna, ręczna rura ssąca o długości min. 4 000 mm, 52) Szerokość zamiatania przy użyciu trzech szczotek min. 3 500 mm, 53) Zbiornik wody czystej min. 500 l, 54) Myjka wysokociśnieniowa o ciśnieniu roboczym min. 100 bar wyposażona w pistolet ręczny z przewodem o długości min. 10 000 mm. z bębnem, 55) Zawór do spuszczania wody z układu, 56) Zamiatarka musi posiadać Certyfikat PM 10 i PM 2,5 zgodnie z Europejską Normą EN15429-3: 2015 Zamiatarki – Część 3: skuteczność zbierania cząstek stałych (Certyfikat należy przekazać Zamawiającemu w chwili przekazania maszyny), 57) Zamiatarka musi mieć możliwość zastosowania filtrów wychwytujących cząstki stałe wielkości PM 1, 58) Zamiatarka wyposażona w system centralnego smarowania zamiatarki, 59) Gaśnica min. 4 kg, 60) Trójkąt ostrzegawczy, 61) Apteczka. 62) Wykonawca zobowiązany jest dostarczyć w dniu przekazania przedmiotu zamówienia wszystkie dokumenty potwierdzające zarejestrowanie pojazdu. Uwaga: dostawa przedmiotu najmu powinna obejmować minimum dwa komplety szczotek w tym: centralnej szczotki walcowej, 2 szczotek talerzowych, dodatkowej 3-ciej szczotki, szczotki do usuwania chwastów.
Menge1 Stück