2. Verfahren
Verfahren
Titel: Dostawa czterech pojazdów dla Komendy Wojewódzkiej PSP w Opolu
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest dostawa czterech pojazdów dla KW PSP w Opolu z prawem opcji zakupu dodatkowego wyposażenia (dotyczy części nr 1 i 2) z podziałem na części: Część nr 1: Ciężki samochód ratowniczo-gaśniczy, Prawo opcji obejmuje zakup dodatkowego wyposażenia. Zamówienie gwarantowane obejmuje: Zakup pojazdu zgodnie z pkt od 1 do 3.36 załącznika nr 1A do SWZ do dnia 19.12.2025 r. Zamówienie opcjonalne: Opcja nr 1: dostawa dodatkowego wyposażenia zgodnie z pkt 4.1 do 4.47 załącznika nr 1A do SWZ , Prawo opcji oznacza, iż Zamawiający na pewno zakupi gwarantowany zakres zamówienia tj. pojazd zgodnie z pkt od 1 do 3.36 załącznika nr 1A do SWZ , natomiast Zamawiający przedstawi opcje z których skorzysta w ramach prawa opcji najpóźniej do dnia 10.10.2025 r. Zgodnie z art. 257 p.z.p., Zamawiający przewiduje możliwość unieważnienia przedmiotowego postępowania, jeżeli środki publiczne, które Zamawiający zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia, nie zostały mu przyznane. Skorzystanie z prawa opcji uzależnione jest od wystąpienia następujących zdarzeń: a) uzyskania oszczędności w postępowaniu przetargowym, b) pozyskania dodatkowych środków finansowych. Część 2: Średni samochód ratowniczo-gaśniczy, Prawo opcji obejmuje zakup dodatkowego wyposażenia. Zamówienie gwarantowane obejmuje: Zakup pojazdu zgodnie z pkt od 1 do 3.35 z wyłączeniem pkt 2.12 załącznika nr 1B do SWZ do dnia 19.12.2025 r. Zamówienie opcjonalne: Opcja nr 1: dostawa dodatkowego wyposażenia zgodnie z pkt 2.12 załącznika nr 1B do SWZ, Opcja nr 2: dostawa dodatkowego wyposażenia zgodnie z pkt 4.1 do 4.33 załącznika nr 1B do SWZ , Opcja nr 3: dostawa dodatkowego wyposażenia zgodnie z pkt 4.34 do 4.66 załącznika nr 1B do SWZ , Opcja nr 4: dostawa dodatkowego wyposażenia zgodnie z pkt 4.67 do 4.77 załącznika nr 1B do SWZ , Opcja nr 5: dostawa dodatkowego wyposażenia zgodnie z pkt 4.78 do 4.93 załącznika nr 1B do SWZ , Prawo opcji oznacza, iż Zamawiający na pewno zakupi gwarantowany zakres zamówienia tj. pojazd zgodnie z pkt od 1 do 3.35 z wyłączeniem pkt 2.12 załącznika nr 1B do SWZ, natomiast Zamawiający przedstawi opcje z których skorzysta w ramach prawa opcji najpóźniej do dnia 10.10.2025 r. Zgodnie z art. 257 p.z.p., Zamawiający przewiduje możliwość unieważnienia przedmiotowego postępowania, jeżeli środki publiczne, które Zamawiający zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia, nie zostały mu przyznane. Skorzystanie z prawa opcji uzależnione jest od wystąpienia następujących zdarzeń: a) uzyskania oszczędności w postępowaniu przetargowym, b) pozyskania dodatkowych środków finansowych. Część 3: Lekki samochód kwatermistrzowski (zaopatrzeniowy), Część 4: Lekki samochód rozpoznawczo – ratowniczy typu pick-up. Pojazdy oraz zamontowane na nich wyposażenie muszą być fabrycznie nowe, nieużywane, nieuszkodzone, nieobciążone prawami osób trzecich, pierwszej jakości. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia, określający wymagania minimalne postawione przez Zamawiającego dotyczące przedmiotu zamówienia zawarte są w załącznikach nr 1 A, B, C oraz D do SWZ: „Opisy przedmiotu zamówienia”, a szczegółowe warunki realizacji w załączniku nr 7 do SWZ: "wzór umowy". Oświadczenia i dokumenty, jakie zobowiązani są dostarczyć wykonawcy w celu wykazania braku podstaw wykluczenia oraz potwierdzenia spełniania warunków udziału w postępowaniu zostały opisane w rozdziale IX SWZ
Vorherige Bekanntmachung: 438824-2025
Interne Kennung: WL.2370.2.2025
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: ja
Begründung des beschleunigten Verfahrens: Postępowanie prowadzone jest w całości przy użyciu środków komunikacji elektronicznej. Zgodnie z art. 138 ust. 4 Ustawy Prawo Zamówień Publicznych, Zamawiający może wyznaczyć termin składania ofert o 5 dni krótszy niż określony w art. 138 ust. 1 przedmiotowej Ustawy, jeżeli składanie ofert odbywa się w całości przy użyciu środków komunikacji elektronicznej, w sposób określony w art. 63 ust. 1.
Zentrale Elemente des Verfahrens: 1. Przedmiotem zamówienia jest dostawa czterech pojazdów dla KW PSP w Opolu z prawem opcji zakupu dodatkowego wyposażenia (dotyczy części nr 1 i 2) z podziałem na części: Część nr 1: Ciężki samochód ratowniczo-gaśniczy, Prawo opcji obejmuje zakup dodatkowego wyposażenia. Zamówienie gwarantowane obejmuje: Zakup pojazdu zgodnie z pkt od 1 do 3.36 załącznika nr 1A do SWZ do dnia 19.12.2025 r. Zamówienie opcjonalne: Opcja nr 1: dostawa dodatkowego wyposażenia zgodnie z pkt 4.1 do 4.47 załącznika nr 1A do SWZ , Prawo opcji oznacza, iż Zamawiający na pewno zakupi gwarantowany zakres zamówienia tj. pojazd zgodnie z pkt od 1 do 3.36 załącznika nr 1A do SWZ , natomiast Zamawiający przedstawi opcje z których skorzysta w ramach prawa opcji najpóźniej do dnia 10.10.2025 r. Zgodnie z art. 257 p.z.p., Zamawiający przewiduje możliwość unieważnienia przedmiotowego postępowania, jeżeli środki publiczne, które Zamawiający zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia, nie zostały mu przyznane. Skorzystanie z prawa opcji uzależnione jest od wystąpienia następujących zdarzeń: a) uzyskania oszczędności w postępowaniu przetargowym, b) pozyskania dodatkowych środków finansowych. Część 2: Średni samochód ratowniczo-gaśniczy, Prawo opcji obejmuje zakup dodatkowego wyposażenia. Zamówienie gwarantowane obejmuje: Zakup pojazdu zgodnie z pkt od 1 do 3.35 z wyłączeniem pkt 2.12 załącznika nr 1B do SWZ do dnia 19.12.2025 r. Zamówienie opcjonalne: Opcja nr 1: dostawa dodatkowego wyposażenia zgodnie z pkt 2.12 załącznika nr 1B do SWZ, Opcja nr 2: dostawa dodatkowego wyposażenia zgodnie z pkt 4.1 do 4.33 załącznika nr 1B do SWZ , Opcja nr 3: dostawa dodatkowego wyposażenia zgodnie z pkt 4.34 do 4.66 załącznika nr 1B do SWZ , Opcja nr 4: dostawa dodatkowego wyposażenia zgodnie z pkt 4.67 do 4.77 załącznika nr 1B do SWZ , Opcja nr 5: dostawa dodatkowego wyposażenia zgodnie z pkt 4.78 do 4.93 załącznika nr 1B do SWZ , Prawo opcji oznacza, iż Zamawiający na pewno zakupi gwarantowany zakres zamówienia tj. pojazd zgodnie z pkt od 1 do 3.35 z wyłączeniem pkt 2.12 załącznika nr 1B do SWZ, natomiast Zamawiający przedstawi opcje z których skorzysta w ramach prawa opcji najpóźniej do dnia 10.10.2025 r. Zgodnie z art. 257 p.z.p., Zamawiający przewiduje możliwość unieważnienia przedmiotowego postępowania, jeżeli środki publiczne, które Zamawiający zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia, nie zostały mu przyznane. Skorzystanie z prawa opcji uzależnione jest od wystąpienia następujących zdarzeń: a) uzyskania oszczędności w postępowaniu przetargowym, b) pozyskania dodatkowych środków finansowych. Część 3: Lekki samochód kwatermistrzowski (zaopatrzeniowy), Część 4: Lekki samochód rozpoznawczo – ratowniczy typu pick-up. Pojazdy oraz zamontowane na nich wyposażenie muszą być fabrycznie nowe, nieużywane, nieuszkodzone, nieobciążone prawami osób trzecich, pierwszej jakości. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia, określający wymagania minimalne postawione przez Zamawiającego dotyczące przedmiotu zamówienia zawarte są w załącznikach nr 1 A, B, C oraz D do SWZ: „Opisy przedmiotu zamówienia”, a szczegółowe warunki realizacji w załączniku nr 7 do SWZ: "wzór umowy". Oświadczenia i dokumenty, jakie zobowiązani są dostarczyć wykonawcy w celu wykazania braku podstaw wykluczenia oraz potwierdzenia spełniania warunków udziału w postępowaniu zostały opisane w rozdziale IX SWZ
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 34144210 Feuerwehrfahrzeuge
Zusätzliche Einstufung (cpv): 35110000 Ausrüstung für Brandbekämpfung, Rettung und Sicherheit
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Ciężki samochód ratowniczo-gaśniczy
Beschreibung: Dostawa 1 szt. ciężkiego samochodu ratowniczo-gaśniczego dla KW PSP w Opolu. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia, określający wymagania minimalne postawione przez Zamawiającego dotyczące przedmiotu zamówienia zawarte są w załączniku nr 1 A do SWZ: „Opis przedmiotu zamówienia”, a szczegółowe warunki realizacji w załączniku nr 7 do SWZ: "wzór umowy".
Interne Kennung: WL.2370.2.2025 - Część nr 1
Menge: 1 Stück
Optionen:
Beschreibung der Optionen: Prawo opcji obejmuje zakup dodatkowego wyposażenia. Zamówienie gwarantowane obejmuje: Zakup pojazdu zgodnie z pkt od 1 do 3.36 załącznika nr 1A do SWZ do dnia 19.12.2025 r. Zamówienie opcjonalne: Opcja nr 1: dostawa dodatkowego wyposażenia zgodnie z pkt 4.1 do 4.47 załącznika nr 1A do SWZ , Prawo opcji oznacza, iż Zamawiający na pewno zakupi gwarantowany zakres zamówienia tj. pojazd zgodnie z pkt od 1 do 3.36 załącznika nr 1A do SWZ, natomiast Zamawiający przedstawi opcje z których skorzysta w ramach prawa opcji najpóźniej do dnia 10.10.2025 r. Zgodnie z art. 257 p.z.p., Zamawiający przewiduje możliwość unieważnienia przedmiotowego postępowania, jeżeli środki publiczne, które Zamawiający zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia, nie zostały mu przyznane. Skorzystanie z prawa opcji uzależnione jest od wystąpienia następujących zdarzeń: a) uzyskania oszczędności w postępowaniu przetargowym, b) pozyskania dodatkowych środków finansowych.
Los: LOT-0002
Titel: Średni samochód ratowniczo-gaśniczy
Beschreibung: Dostawa 1 szt. średniego samochodu ratowniczo-gaśniczego dla KW PSP w Opolu. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia, określający wymagania minimalne postawione przez Zamawiającego dotyczące przedmiotu zamówienia zawarte są w załączniku nr 1 B do SWZ: „Opis przedmiotu zamówienia”, a szczegółowe warunki realizacji w załączniku nr 7 do SWZ: "wzór umowy".
Interne Kennung: WL.2370.2.2025 - Część nr 2
Beschreibung der Optionen: Prawo opcji obejmuje zakup dodatkowego wyposażenia. Zamówienie gwarantowane obejmuje: Zakup pojazdu zgodnie z pkt od 1 do 3.35 z wyłączeniem pkt 2.12 załącznika nr 1B do SWZ do dnia 19.12.2025 r. Zamówienie opcjonalne: Opcja nr 1: dostawa dodatkowego wyposażenia zgodnie z pkt 2.12 załącznika nr 1B do SWZ, Opcja nr 2: dostawa dodatkowego wyposażenia zgodnie z pkt 4.1 do 4.33 załącznika nr 1B do SWZ , Opcja nr 3: dostawa dodatkowego wyposażenia zgodnie z pkt 4.34 do 4.66 załącznika nr 1B do SWZ , Opcja nr 4: dostawa dodatkowego wyposażenia zgodnie z pkt 4.67 do 4.77 załącznika nr 1B do SWZ , Opcja nr 5: dostawa dodatkowego wyposażenia zgodnie z pkt 4.78 do 4.93 załącznika nr 1B do SWZ , Prawo opcji oznacza, iż Zamawiający na pewno zakupi gwarantowany zakres zamówienia tj. pojazd zgodnie z pkt od 1 do 3.35 z wyłączeniem pkt 2.12 załącznika nr 1B do SWZ, natomiast Zamawiający przedstawi opcje z których skorzysta w ramach prawa opcji najpóźniej do dnia 10.10.2025 r. Zgodnie z art. 257 p.z.p., Zamawiający przewiduje możliwość unieważnienia przedmiotowego postępowania, jeżeli środki publiczne, które Zamawiający zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia, nie zostały mu przyznane. Skorzystanie z prawa opcji uzależnione jest od wystąpienia następujących zdarzeń: a) uzyskania oszczędności w postępowaniu przetargowym, b) pozyskania dodatkowych środków finansowych.
Los: LOT-0004
Titel: Lekki samochód kwatermistrzowski (zaopatrzeniowy)
Beschreibung: Dostawa 1 szt. lekkiego samochodu kwatermistrzowskiego (zaopatrzeniowy) dla KW PSP w Opolu. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia, określający wymagania minimalne postawione przez Zamawiającego dotyczące przedmiotu zamówienia zawarte są w załączniku nr 1 C do SWZ: „Opis przedmiotu zamówienia”, a szczegółowe warunki realizacji w załączniku nr 7 do SWZ: "wzór umowy".
Interne Kennung: WL.2370.2.2025 - Część nr 3
Los: LOT-0005
Titel: Lekki samochód rozpoznawczo – ratowniczy typu pick-up
Beschreibung: Dostawa 1 szt. lekkiego samochodu rozpoznawczo – ratowniczego typu pick-up dla KW PSP w Opolu. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia, określający wymagania minimalne postawione przez Zamawiającego dotyczące przedmiotu zamówienia zawarte są w załączniku nr 1 D do SWZ: „Opis przedmiotu zamówienia”, a szczegółowe warunki realizacji w załączniku nr 7 do SWZ: "wzór umowy".
Interne Kennung: WL.2370.2.2025 - Część nr 4