See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Sähköenergian hankinta
Beschreibung: Työtehoseura ry -ryhmän sähkönmyyntisopimuksen kilpailutus, jonka tuloksena sovittiin sähkönmyyjän marginaaleista ja sopimusehdoista. Hankintaryhmässä ovat mukana: • Työtehoseura ry • Kiinteistö Oy Kurssirinne • Kiinteistö Oy Vantaan Nuolikuja 6 • Kiinteistö Oy Vantaan Sarkatie 1 Lopullinen sähköenergian laskutushinta muodostuu sähkönmyyjän marginaalista, profiilikustannuksesta sekä prosenttiosuuksina tehdyistä SYS- ja EPAD-hinnankiinnityksistä ja/tai kiinnittämättömistä Spot-osuuksista. Lisäksi läpilaskutetaan Fingridin tasepalvelun tuotannon ja kulutuksen volyymimaksu sekä Datahubin käyttöpaikkakohtaiset maksut niiden toimitusjaksolla kulloinkin voimassa olevien hinnastojen mukaisesti.
Interne Kennung: Työtehoseura ry -ryhmä
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 09310000 Elektrizität
5. Los
Los: LOT-0000
Optionen:
Beschreibung der Optionen: Sopimuksen puitteissa on mahdollista lisätilauksena ostaa alkuperätakuita asiakkaan niin halutessa (max. sopimusjakson volyymia vastaava määrä). Alkuperätakuiden arvioitu hintataso on otettu huomioon optiona tämän hankinnan arvon arvioinnissa.