544989-2026 - Wettbewerb
Polen – Vermietung von Bussen und Reisebussen mit Fahrer – Dowożenie uczniów z terenu Gminy Białe Błota do placówek oświatowych.
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung - Änderungsbekanntmachung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelDowożenie uczniów z terenu Gminy Białe Błota do placówek oświatowych.
BeschreibungPostępowanie o udzielenie zamówienia prowadzone jest w trybie przetargu nieograniczonego, o którym mowa w art. 132 ustawy Prawo zamówień publicznych zwanej dalej „ustawą Pzp". 5.1. Nazwa zadania nadana przez Zamawiającego: Dowożenie uczniów z terenu Gminy Białe Błota do placówek oświatowych. Szczegółowy zakres przedmiotu zamówienia opisany został w projekcie umowy oraz Tomie III SWZ. Specyfikację Warunków Zamówienia oraz wszelkie dokumenty stanowiące jej załączniki Zamawiający udostępnia na stronie dedykowanej platformy zakupowej pod linkiem http://platformazakupowa.pl/pn/bialeblota 5.2. CPV (Wspólny Słownik Zamówień): Główny przedmiot: 60172000-4 Wynajem autobusów i autokarów wraz z kierowcą 5.3. Specyfikacja Warunków Zamówienia zwana jest dalej „SWZ" lub „Specyfikacją". 5.4. Opis przedmiotu zamówienia. Szczegółowo przedmiot zamówienia został opisany w tomach II i III niniejszego SWZ. 5.5. Zamawiający nie dopuszcza składania ofert częściowych. Zakres i charakter usług objętych postępowaniem narzuca konieczność ujęcia ich w ramach jednego zamówienia z uwagi na szczególny charakter usługi. Zamawiający wymaga, aby organizacja usług odbywała siew ramach jednej firmy w celu zapewnienia, kompleksowej, skoordynowanej organizacji dowozu uczniów oraz jednolitych standardów świadczenia usług. Brak podziału zamówienia na części uzasadniony względami organizacyjnymi, logistyczny i oraz zapewnieniem należytej jakości i ciągłości realizacji usług przewozowych. 5.6. Zamawiający nie dopuszcza składania ofert wariantowych. 5.7. Realizacja zamówienia podlega prawu polskiemu, w tym w szczególności, ustawie Kodeks cywilny i ustawie Prawo zamówień publicznych . Wykonawca będzie zobowiązany do wykonania usług zgodnie z prawem polskim. 5.8. Zamawiający nie przewiduje możliwości udzielenia zamówień, o których mowa w art. 214 ust. 1 pkt 7 ustawy Pzp. 5.9. Zamawiający nie wymaga od Wykonawców przeprowadzenia przed złożeniem oferty wizji lokalnej, o której mowa w art. 131 ust. 2 ustawy Pzp. 5.10. Wymagania zatrudnienia przez Wykonawcę lub podwykonawcę na podstawie stosunku pracy osób wykonujących wskazane przez Zamawiającego czynności w zakresie realizacji zamówienia zostały określone w dalszej części SWZ. Powyższe wymagania określają w szczególności: a) Rodzaj czynności związanych z realizacją zamówienia, których dotyczą wymagania zatrudnienia na podstawie stosunku pracy przez Wykonawcę lub Podwykonawcę osób wykonujących czynności w trakcie realizacji zamówienia, b) Sposób weryfikacji zatrudnienia tych osób, c) uprawnienia Zamawiającego w zakresie kontroli spełniania przez Wykonawcę wymagań związanych z zatrudnianiem tych osób oraz sankcji z tytułu niespełnienia tych wymagań, Zamawiający wymaga zatrudnienia na podstawie umowy o pracę przez wykonawcę lub podwykonawcę osób wykonujących wszystkie prace fizyczne związane z wykonywaniem wszystkich czynności objętych zamówieniem i opisanych w OPZ, których wykonanie polega na wykonywaniu pracy w sposób określony w art. 22 § 1 ustawy z dnia 26 czerwca 1974 r. - Kodeks pracy: kierowcy posiadający uprawnienia do prowadzenia autobusów, busów i/lub pojazdów. Sposób weryfikacji zatrudnienia osób wykonujących pracę w sposób określony w art. 22 § 1 ustawy z dnia 26 czerwca 1974 r. - Kodeks pracy oraz uprawnienia Zamawiającego w zakresie kontroli spełniania przez Wykonawcę wymagań związanych z zatrudnianiem tych osób oraz sankcji z tytułu niespełnienia tych wymagań, określone zostały w projekcie umowy, stanowiącym integralną część SWZ. 5.11. Zamawiający nie określa wymagań, o których mowa w art. 96 ust. 2 ustawy Pzp. 5.12. Zamawiający nie zastrzega możliwości ubiegania się o udzielenie zamówienia wyłącznie wykonawców, o których mowa w art. 94 ustawy Pzp. 5.13. Zamawiający wymaga, zgodnie z opisem przedmiotu zamówienia, aby przedmiot zamówienia został zrealizowany z uwzględnieniem wymagań w zakresie dostępności dla osób niepełnosprawnych. 5.14. Zamawiający nie wymaga składania z ofertą katalogów elektronicznych. 5.15. Zamawiający nie przewiduje rozliczenia w walutach obcych. 5.16. PODWYKONAWSTWO I CZĘŚCI KLUCZOWE ZAMÓWIENIA: a) Zamawiający nie zastrzega obowiązku osobistego wykonania przez Wykonawcę kluczowych części zamówienia. b) Wykonawca może powierzyć wykonanie części zamówienia podwykonawcy. c) Zamawiający żąda wskazania przez Wykonawcę części zamówienia, których wykonanie zamierza powierzyć podwykonawcom, i podania przez Wykonawcę firm podwykonawców, jeśli są znane, zgodnie z pkt 10.7 IDW. d) Pozostałe wymagania dotyczące podwykonawstwa zostały określone w Tomie II SWZ – projektowane postanowienia umowy.
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtja
Begründung des beschleunigten VerfahrensZgodnie z art. 138 ust. 4 Pzp - Zamawiający może wyznaczyć termin składania ofert o 5 dni krótszy niż określony w ust. 1, jeżeli składanie ofert odbywa się w całości przy użyciu środków komunikacji elektronicznej, w sposób określony w art. 63 ust. 1 Pzp.
Zweck
Art des AuftragsDienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 60172000 Vermietung von Bussen und Reisebussen mit Fahrer
5. Los
LosLOT-0001
BeschreibungDowożenie uczniów z terenu Gminy Białe Błota do placówek oświatowych. Szczegółowy zakres przedmiotu zamówienia opisany został w projekcie umowy oraz Tomie III SWZ. Specyfikację Warunków Zamówienia oraz wszelkie dokumenty stanowiące jej załączniki Zamawiający udostępnia na stronie dedykowanej platformy zakupowej pod linkiem http://platformazakupowa.pl/pn/bialeblota
Haupteinstufung (cpv): 60170000 Vermietung von Fahrzeugen zur Personenbeförderung mit Fahrer
Optionen
Beschreibung der OptionenNie dotyczy