2. Verfahren
Verfahren
Titel: Dostawa licencji MS Office 365 lub równoważnych oraz oprogramowania antywirusowego i ochrony poczty elektronicznej
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest dostawa licencji MS Office 365 lub równoważnych oraz oprogramowania antywirusowego i ochrony poczty elektronicznej. 2. Wspólny słownik Zamówień CPV: 48000000-8 – Pakiety oprogramowania i systemy informatyczne, 48730000-4 Pakiety oprogramowania zabezpieczającego; 48761000-0 Pakiety oprogramowania antywirusowego. 3. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera Załącznik nr 2 Opis przedmiotu zamówienia (OPZ) do SWZ. 4. Zamawiający informuje, że w ramach realizacji umowy o udzielenie zamówienia publicznego przewiduje możliwość skorzystania z prawa opcji, o którym mowa w art. 441 ust. 1 ustawy Pzp. Szczegółowe postanowienia dotyczące realizacji opcji zawiera Opis przedmiotu zamówienia – załącznik nr 2 do SWZ oraz Projekt umowy – załącznik nr 5 do SWZ
Interne Kennung: 80-W-D-05-2026
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zentrale Elemente des Verfahrens: 1. W celu potwierdzenia, że oferowane dostawy spełniają określone przez zamawiającego wymagania, zamawiający żąda od wykonawcy złożenia wraz z ofertą następujących przedmiotowych środków dowodowych: - w przypadku zaoferowania przez wykonawcę oprogramowania równoważnego, Zamawiający, w celu oceny równoważności, żąda złożenia wraz z ofertą materiałów informacyjnych (katalogi, prospekty, dane techniczne itp.) dotyczących oferowanego przedmiotu zamówienia, w których zaznaczone będą odniesienia dla wymaganych parametrów potwierdzających, że oferowane rozwiązanie spełnia wymagania wskazane przez Zamawiającego w opisie przedmiotu zamówienia stanowiącym załącznik nr 2 do SWZ. 2. Jeśli Wykonawca nie złoży przedmiotowych środków dowodowych, o których mowa w ust. 1 niniejszego rozdziału lub będą one niekompletne, Zamawiający wezwie Wykonawcę do ich złożenia lub uzupełnienia w wyznaczonym terminie. 3. Do oferty Wykonawca zobowiązany jest dołączyć aktualne na dzień składania ofert oświadczenie o braku podstaw wykluczenia. Przedmiotowe oświadczenie Wykonawca składa w formie Jednolitego Europejskiego Dokumentu Zamówienia (dalej JEDZ) zgodnie z załącznikiem nr 3 do SWZ oraz załącznikiem nr 3a do SWZ pod nazwą: oświadczenie wykonawcy dotyczące przesłanek wykluczenia z art. 5k Rozporządzenia 833/2014 oraz z art. 7 ust. 1 ustawy o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego. Załącznik nr 3a jest integralną częścią dokumentu JEDZ i powinien być złożony wraz z ofertą. 4. W celu przygotowania JEDZ Wykonawca może również skorzystać np. z serwisu dostępnego pod adresem: https://espd.uzp.gov.pl/ 5. Zamawiający przed wyborem najkorzystniejszej oferty wezwie Wykonawcę, którego oferta została najwyżej oceniona, do złożenia w wyznaczonym terminie, nie krótszym niż 10 dni, aktualnych na dzień złożenia, następujących podmiotowych środków dowodowych: a) informacja z Krajowego Rejestru Karnego w zakresie dotyczącym podstaw wykluczenia wskazanych w art. 108 ust. 1 pkt 1, 2 i 4 ustawy, sporządzoną nie wcześniej niż 6 miesięcy przed jej złożeniem; b) oświadczenie Wykonawcy w zakresie art. 108 ust. 1 pkt 5 ustawy, o braku przynależności do tej samej grupy kapitałowej, w rozumieniu ustawy z dnia 16.02.2007 r. o ochronie konkurencji i konsumentów, z innym Wykonawcą, który złożył odrębną ofertę, ofertę częściową, albo oświadczenie o przynależności do tej samej grupy kapitałowej wraz z dokumentami lub informacjami potwierdzającymi przygotowanie oferty, oferty częściowej niezależnie od innego Wykonawcy należącego do tej samej grupy kapitałowej – Załącznik nr 4 do SWZ; c) odpis lub informacja z Krajowego Rejestru Sądowego lub z Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej, w zakresie art. 109 ust. 1 pkt 4 ustawy, sporządzonych nie wcześniej niż 3 miesiące przed jej złożeniem, jeżeli odrębne przepisy wymagają wpisu do rejestru lub ewidencji; d) oświadczenie Wykonawcy o aktualności informacji zawartych w oświadczeniu, o którym mowa w art. 125 ust. 1 ustawy (JEDZ), w zakresie podstaw wykluczenia z postępowania wskazanych w: art. 108 ust. 1 pkt 3-6 oraz w art. 109 ust. 1 pkt 5 ustawy. 6. Jeżeli Wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania poza granicami Rzeczypospolitej Polskiej zamiast: a) informacji z Krajowego Rejestru Karnego, o której mowa w ust. 5 lit. a) – składa informację z odpowiedniego rejestru, takiego jak rejestr sądowy, albo, w przypadku braku takiego rejestru, inny równoważny dokument wydany przez właściwy organ sądowy lub administracyjny kraju, w którym wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania lub miejsce zamieszkania ma osoba, której dotyczy informacja albo dokument, w zakresie, o którym mowa w ust. 5 lit. a); b) odpisu albo informacji z Krajowego Rejestru Sądowego lub z Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej, o których mowa w ust. 5 lit. c) – składa dokument lub dokumenty wystawione w kraju, w którym wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania, potwierdzające odpowiednio, że nie otwarto jego likwidacji, nie ogłoszono upadłości, jego aktywami nie zarządza likwidator lub sąd, nie zawarł układu z wierzycielami, jego działalność gospodarcza nie jest zawieszona ani nie znajduje się on w innej tego rodzaju sytuacji wynikającej z podobnej procedury przewidzianej w przepisach miejsca wszczęcia tej procedury. 7. Dokument, o którym mowa w ust.6 lit. a) powinien być wystawiony nie wcześniej niż 6 miesięcy przed jego złożeniem. Dokumenty, o których mowa w ust. 6 lit. b), powinny być wystawione nie wcześniej niż 3 miesiące przed ich złożeniem. 8. Jeżeli w kraju, w którym wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania lub miejsce zamieszkania ma osoba, której dokument dotyczy, nie wydaje się dokumentów, o których mowa w ust. 6, lub gdy dokumenty te nie odnoszą się do wszystkich przypadków, o których mowa w art. 108 ust. 1 pkt 1, 2 i 4, zastępuje się je odpowiednio w całości lub w części dokumentem zawierającym odpowiednio oświadczenie Wykonawcy, ze wskazaniem osoby albo osób uprawnionych do jego reprezentacji, lub oświadczenie osoby, której dokument miał dotyczyć, złożone pod przysięgą, lub, jeżeli w kraju, w którym Wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania lub miejsce zamieszkania ma osoba, której dokument miał dotyczyć, nie ma przepisów o oświadczeniu pod przysięgą, złożone przed organem sądowym lub administracyjnym, notariuszem, organem samorządu zawodowego lub gospodarczego, właściwym ze względu na siedzibę lub miejsce zamieszkania Wykonawcy lub miejsce zamieszkania osoby, której dokument miał dotyczyć. Postanowienie ust. 7 stosuje się.
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 48000000 Softwarepaket und Informationssysteme
Zusätzliche Einstufung (cpv): 48730000 Sicherheitssoftwarepaket, 48761000 Antivirensoftwarepaket
5. Los
Los: LOT-0001
Beschreibung: Dostawa licencji MS Office 365 lub równoważnych oraz oprogramowania antywirusowego i ochrony poczty elektronicznej
Optionen:
Beschreibung der Optionen: Zamawiający informuje, że w ramach realizacji umowy o udzielenie zamówienia publicznego przewiduje możliwość skorzystania z prawa opcji, o którym mowa w art. 441 ust. 1 ustawy Pzp. Szczegółowe postanowienia dotyczące realizacji opcji zawiera Opis przedmiotu zamówienia – załącznik nr 2 do SWZ oraz Projekt umowy – załącznik nr 5 do SWZ.