54527-2026 - Ergebnis
Polen – Medizinische Geräte – Postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego o wartości powyżej 10 000 000 euro na dostawę sprzętu dla Wojewódzkiej Przychodni Rehabilitacyjnej Wojewódzkiego Wielospecjalistycznego Centrum Onkologii i Traumatologii im. M. Kopernika w Łodzi.
Bekanntmachung vergebener Aufträge oder Zuschlagsbekanntmachung – Standardregelung
Lieferleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelPostępowanie o udzielenie zamówienia publicznego o wartości powyżej 10 000 000 euro na dostawę sprzętu dla Wojewódzkiej Przychodni Rehabilitacyjnej Wojewódzkiego Wielospecjalistycznego Centrum Onkologii i Traumatologii im. M. Kopernika w Łodzi.
BeschreibungPrzedmiotem niniejszego zamówienia jest dostawa sprzętu dla Wojewódzkiej Przychodni Rehabilitacyjnej Wojewódzkiego Wielospecjalistycznego Centrum Onkologii i Traumatologii im. M. Kopernika w Łodzi. Zamówienie obejmuje 5 pakietów. Oferta może obejmować całość zamówienia lub wybrane pakiety. Oferta dla swojej ważności w danym pakiecie musi być złożona na wszystkie pozycje. Zamawiający nie dopuszcza składania ofert na pozycje w ramach pakietów. Pakiet nr 1 – Szyny rehabilitacyjne do kończyn górnych i dolnych (2 szt.) Pakiet nr 2 – Aparat do masażu uciskowego (2 szt.) Pakiet nr 3 – Wanna do masażu wodno-wirowego kończyn górnych i dolnych oraz tułowia A (2 szt.) Pakiet nr 4 – Wanna do masażu wodno-wirowego kończyn górnych i dolnych oraz tułowia B (1 szt.) Pakiet nr 5 – Wanna do masażu wodno-wirowego kończyn górnych i dolnych oraz tułowia C (2 szt.) Zakres przedmiotowy został szczegółowo opisany w załączeniu do niniejszej SWZ „Zestawienie parametrów technicznych, warunków gwarancji oraz szkoleń” – Załącznik nr 2 oraz wzorze umowy – Załącznik nr 7. Zamawiający wymaga złożenia oferty na cały przedmiot zamówienia.
Vorherige Bekanntmachung761470-2025
Interne KennungEZ.271.220.2025
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtja
Begründung des beschleunigten VerfahrensZamawiający skraca termin składania ofert z uwagi na wystąpienie pilnej potrzeby udzielenia zamówienia, której nie można było wcześniej przewidzieć. W dniu 27 października 2025 r. Zamawiający otrzymał informację o przyznaniu dotacji z Ministerstwa Zdrowia na zakup sprzętu do rehabilitacji, przy czym zgodnie z warunkami udzielenia dofinansowania środki te muszą zostać wydatkowane i rozliczone do dnia 22 grudnia 2025 r. Tak późne przyznanie dotacji uniemożliwia przeprowadzenie postępowania w standardowych terminach przewidzianych w ustawie Pzp, gdyż naraziłoby to Zamawiającego na ryzyko niewykorzystania przyznanych środków. Ponadto Zamawiający musi rozwinąć działalność rehabilitacyjną Wojewódzkiej Przychodni Rehabilitacyjnej w nowym budynku w jak najkrótszym terminie, nie później niż w IV kwartale bieżącego roku. Realizacja tego celu jest niemożliwa bez niezbędnego wyposażenia sprzętowego objętego finansowaniem Ministra Zdrowia. Do czasu zakupu nowego wyposażenia rehabilitacyjnego pacjenci Zamawiającego zmuszeni są oczekiwać w kolejce na świadczenia rehabilitacyjne, a kolejka ta ulega systematycznemu wydłużeniu. Skrócenie terminu otwarcia ofert w postępowaniu na zakup sprzętu do rehabilitacji jest zatem konieczne, aby umożliwić szybkie rozstrzygnięcie postępowania, wybór wykonawcy oraz realizację zamówienia. Pozwoli to na wcześniejsze uruchomienie pełnego zakresu usług rehabilitacyjnych w nowej lokalizacji oraz przyczyni się do zwiększenia dostępności świadczeń i skrócenia czasu oczekiwania pacjentów. Mając na uwadze powyższe okoliczności, Zamawiający uznaje skrócenie terminu składania ofert za obiektywnie uzasadnione, konieczne i proporcjonalne, a dodatkowo pilne z uwagi na niezbędność terminowego rozliczenia otrzymanej dotacji do dnia 22 grudnia 2025 r.
Zweck
Art des AuftragsLieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 33100000 Medizinische Geräte
Zusätzliche Einstufung (cpv): 33158400 Anlage für mechanische Therapie
5. Los
LosLOT-0001
TitelPakiet nr 1 – Szyny rehabilitacyjne do kończyn górnych i dolnych (2 szt.)
BeschreibungZakres przedmiotowy został szczegółowo opisany w załączeniu do niniejszej SWZ „Zestawienie parametrów technicznych, warunków gwarancji i szkoleń” – Załącznik nr 2 oraz wzorze umowy – Załącznik nr 7
Interne KennungPakiet nr 1
LosLOT-0002
TitelPakiet nr 2 – Aparat do masażu uciskowego (2 szt.)
Interne KennungPakiet nr 2
LosLOT-0003
TitelPakiet nr 3 – Wanna do masażu wodno-wirowego kończyn górnych i dolnych oraz tułowia A (2 szt.)
Interne KennungPakiet nr 3
Haupteinstufung (cpv): 37440000 Fitnessgeräte
LosLOT-0004
TitelPakiet nr 4 – Wanna do masażu wodno-wirowego kończyn górnych i dolnych oraz tułowia B (1 szt.)
Interne KennungPakiet nr 4
LosLOT-0005
TitelPakiet nr 5 – Wanna do masażu wodno-wirowego kończyn górnych i dolnych oraz tułowia C (2 szt.)
Interne KennungPakiet nr 5