54528-2024 - Ergebnis
Polen – Elektrizität – Dostawa energii elektrycznej dla Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego, wojewódzkich samorządowych jednostek organizacyjnych oraz wojewódzkich osób prawnych w 2024 roku.
Bekanntmachung vergebener Aufträge oder Zuschlagsbekanntmachung – Standardregelung
Lieferleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Dostawa energii elektrycznej dla Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego, wojewódzkich samorządowych jednostek organizacyjnych oraz wojewódzkich osób prawnych w 2024 roku.
Beschreibung: Dostawa energii elektrycznej dla Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego, wojewódzkich samorządowych jednostek organizacyjnych oraz wojewódzkich osób prawnych w 2024 roku.
Interne Kennung: DG-VI.272.11.2023
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 09310000 Elektrizität
5. Los
Los: LOT-0000
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest dostawa energii elektrycznej w rozumieniu ustawy z dnia 10 kwietnia 1997 Prawo energetyczne (t.j. Dz. U. z 2022 r. poz. 1385 z późn. zm.) na potrzeby zamawiających o łącznym maksymalnym wolumenie: 19 543 589,00 MWh w okresie dostaw, tj. nie wcześniej niż od dnia 01.01.2024 r. do dnia 31.12.2024 r., z zastrzeżeniem, że do poszczególnych punktów poboru energii elektrycznej rozpoczęcie dostaw nastąpi nie wcześniej niż po skutecznym wypowiedzeniu dotychczas obowiązujących umów dostarczania energii oraz pozytywnie przeprowadzonej procedurze zmiany sprzedawcy. 2. Postępowanie przetargowe prowadzone jest przez Województwo Małopolskie w imieniu i na rzecz wojewódzkich samorządowych jednostek organizacyjnych, wojewódzkich osób prawnych, które zawarły w tym celu Porozumienie z Urzędem Marszałkowskim Województwa Małopolskiego. 3. Dostawa energii będzie się odbywała na podstawie umów zawieranych odrębnie przez poszczególnych Zamawiających. 4. Usługi dystrybucyjne będą świadczone na podstawie odrębnych umów zawartych z lokalnymi Operatorami Systemu Dystrybucyjnego. 5. Dostarczana energia elektryczna musi spełniać standardy techniczne zgodnie z zapisami ustawy z dnia 10 kwietnia 1997 r. Prawo energetyczne (t.j. Dz. U. z 2022 r. poz. 1385 z późn. zm.) aktami wykonawczymi oraz Polskimi Normami. 6. Zamawiający jednocześnie informuje, że obecnie posiada umowy na sprzedaż energii, zawarte jako umowy kompleksowe, jak i wyłącznie na sprzedaż, po kolejnej zmianie sprzedawcy. Informacja dotycząca umów została zawarta w załączniku nr 1D do SWZ. 7. Projektowane postanowienia umowy w sprawie zamówienia publicznego, które zawiera warunki wykonania zamówienia zawarte są we wzorze umowy stanowiącym załącznik nr 1C do SWZ. 8. Moc umowna wraz z przyłączem rezerwowym dla wszystkich punktów poboru wynosi obecnie około: 10 945,00 KW. 9. Wykonawca zagwarantuje, że w okresie od 1 stycznia 2024 r. co najmniej 50 % dostarczonej energii elektrycznej pochodzić będzie ze źródeł odnawialnych, zgodnie z zasadami przyjętymi w Uchwale nr XXV/ 373/20 Sejmiku Województwa Małopolskiego z dnia 28 września 2020 r. w sprawie programu ochrony powietrza dla Województwa Małopolskiego. 10. Miejsca dostarczania znajdują się na terenie województwa małopolskiego. Zestawienie miejsc dostarczania wraz z danymi technicznymi wyszczególniono w załączniku nr 1D do SWZ. Wykaz jednostek wraz z wolumenem stanowi Załącznik nr 1D.
Interne Kennung: DG-VI.272.17.2023