2. Verfahren
Verfahren
Titel: Piese de schimb si servicii de reparare si intretinere pentru masinile multifunctionale marca Mercedes de tip unimog, utilajele marca Caterpillar de tip buldoexcavator si autoturismele si autoutilitarele din dotarea DRDP CLUJ
Beschreibung: Prin prezentul anunt de participare se initiaza un Sistem Dinamic de Achizitii Publice (numit in continuare -SAD) care să permită achizitia de piese de schimb si servicii de reparare si intretinere pentru masinile multifunctionale marca Mercedes de tip unimog, utilajele marca Caterpillar de tip buldoexcavator si autoturismele si autoutilitarele din dotarea DRDP CLUJ pe o perioada de 2 ani, cu posibilitatea de prelungire, in situatia in care valoarea estimata/fondurile alocate nu au fost complet utilizate. AC intentioneaza sa atribuie contracte individuale prin intermediul SAD in funcţie de necesităţile DRDP CLUJ. Contractele care se vor atribui prin derularea SAD pot sa se încheie astfel: fie contract de furnizare, fie contr.de servicii și /sau contract mixt, care combină furnizarea de produse si servicii într-un singur contract, determinat pe baza scopului principal al contractului. Procedura de atribuire va respecta regulile licitatiei restranse, urmand a se derula in 2 etape: • Etapa1: Depunere solicitărilor de participare și selectarea candidaților, prin aplicarea criteriilor de calificare și de selecție, • Etapa2: Depunerea ofertelor in SAD de către canditații selectați în cadrul primei etape. Avand in vedere caracterul deschis al SAD, după lansarea SAD și pe întreaga per.de valab.a acestuia, un op. ec. se poate alătura în orice moment al valabilității SAD dacă îndeplinește criter. menționate în anunțul de participare. SAD este grupat pe 4 categ.(loturi) de produse si servicii, detaliate in caietul de sarcini. Val. estimată este valoarea max. estimată 4.493.012,59 lei fara TVA a tuturor contractelor preconizate pentru per. totală de aplicare a SAD. •Lot 1 Masini multifunctionale Mercedes- Unimog U1200, U1400 - Valoarea estimata lot nr.1= 717.842,57 lei fara T.V.A. •Lot 2- Masini multifunctionale Mercedes- Unimog U423 - Valoarea estimata lot nr.2= 1.067.897,18 lei fara T.V.A •Lot 3- Utilaje buldoexcavator Caterpillar - Valoarea estimata lot nr.3 = 720.119,63 lei fara TVA •Lot 4 Autoturisme si autoutilitare - Valoarea estimata lot nr.4 = 1.987.153,21 lei fara T.V.A. Limitele modif. contractului vor fi in conform. cu Leg.98/2016, si va respecta sit. prevaz. la art.221 din Leg.98/2016. AC isi rezerva dreptul de a modif.contractul potrivit art. 221 din Leg.98/2016, cu conditia ca aceste modif. sa nu se incadreze in prev. art. 221 alin.(7) din Leg.98/2016, adica nu reprezinta o modificare substantiala. SOLICITAREA CLARIFICARILOR/RASPUNS LA SOLICITARI DE CLARIFICARI A. In conform. cu prev. art.160 alin. (1) din Leg.98/2016, term. limita pana la care orice op. ec. interesat de particip. la procedura de achiz.pub. are dreptul de a solicita clarificari sau inform. suplim. in leg. cu DA este cu 18 zile inainte de term.limita de depunere a ofertelor. B. In conformi.cu prev. art. 160 alin. (2) din Legea 98/2016, ACstabileste un singur term. lim. in care va raspunde in mod clar si complet tuturor solicitarilor de clarficare/informatiilor suplim. in a 11-a zi inainte de term. lim. stabilit pentru depunerea ofertelor. *Orice solicitare de clarificare transmisa dupa data mentionata la punctul A), va pune AC in imposibilitatea de a oferi un raspuns in term. mentionat la punctul B) si drept urmare orice solicitare de clarificare in term. mentionate se va considera tardiva. SOLICITAREA CLARIFICARILOR/RASPUNS LA SOLICITARI DE CLARIFICARI -ETAPA II Termenul minim de primire a ofertelor este de cel puțin 10 zile de la data la care s-a trimis invitația de participare la procedura de ofertare. - Term.lim. pana la care orice op. ec. interesati au dreptul de a solicita clarif. sau inform.suplim. referitoare la conținutul informațiilor din Inv. de particip. este de max. 5 zile inainte de data limita de depunere a ofertelor. - Term. limita pana la care AC va raspunde in mod clar si complet tuturor solicitarilor de clarficare/informatiilor suplimentare in max. a 3 a zi dinainte de term.limita stabilit pentru depunerea ofertelor.
Interne Kennung: 16054368/2026/673/A/CJ
Verfahrensart: Nichtoffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 34300000 Teile und Zubehör für Fahrzeuge und deren Motoren
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Masini multifunctionale Mercedes -Unimog U1200, U1400
Beschreibung: conform caietului de sarcini Cantitatile exacte de piese de schimb si a serviciilor care trebuie ofertate in cadrul etapei a II-a a SAD vor fi cunoscute doar la momentul transmiterii invitatiilor de participare.
Interne Kennung: 1
Los: LOT-0002
Titel: Masini multifunctionale Mercedes - Unimog U 423
Interne Kennung: 2
Los: LOT-0003
Titel: Utilaje buldoexcavator Caterpillar
Interne Kennung: 3
Haupteinstufung (cpv): 34224200 Teile für andere Fahrzeuge
Los: LOT-0004
Titel: Autoturisme si autoutilitare
Interne Kennung: 4