2. Verfahren
Verfahren
Titel: Rozbudowa oraz przebudowa DW 897 od km 3+002,00 do km 3+432,68 wraz z zabezpieczeniem osuwiska od km 3+010,00 do km 3+205,00 w m. Daliowa
Beschreibung: Przedmiotem inwestycji jest rozbudowa odcinka drogi wojewódzkiej wraz z zabezpieczeniem osuwiska oraz przebudową/budową niezbędnej infrastruktury technicznej, budowli i urządzeń budowlanych. Inwestycja zlokalizowana jest na terenie województwa podkarpackiego w powiecie krośnieńskim, gminie Jaśliska w m. Daliowa. Początek zadania w KM 3+002,00 - koniec KM 3+432,68 DW 897. Zakres prac do wykonania: • rozbudowa istniejącego odcinka drogi wojewódzkiej nr 897, • budowa odwodnienia drogi w postaci rowu przydrożnego, ścieków z elementów prefabrykowanych oraz drenażu, • budowa chodnika, • budowa zabezpieczeń powierzchniowych skarp drogowych, • budowa przepustu, • budowa konstrukcji zabezpieczających osuwisko, • budowa konstrukcji oporowych, • budowa opaski brzegowej – odcinkowe umocnienie brzegu koryta rzeki Jasiołka, • wykonanie oznakowania poziomego i pionowego, • wykonanie barier ochronnych, • wykonanie balustrad, • budowa kanału technologicznego, • budowa sieci kanalizacji deszczowej, • przebudowa i zabezpieczenie sieci elektroenergetycznej, • wycinka istniejącej zieleni kolidującej z inwestycją, • rozbiórka elementów drogi, • rozbiórka przepustu, • rozbiórka elementów sieci uzbrojenia terenu. Wykonawca będzie stosował się do uwarunkowań i wytycznych wynikających z Wytycznych Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z dnia 13 kwietnia 2021 r. w sprawie zasad i trybu udzielania jednostkom samorządu terytorialnego dotacji celowych z budżetu państwa na dofinansowanie zadań własnych polegających na naprawie, odbudowie, budowie, przeniesieniu, stabilizacji i ulepszeniu infrastruktury publicznej zniszczonej, uszkodzonej bądź zagrożonej przez ruchy osuwiskowe ziemi lub erozję brzegu morskiego. Wykonawca zobowiązany jest do ułatwienia tablicy informacyjnej zgodnie z „ROZPORZĄDZENIEM RADY MINISTRÓW z dnia 7 maja 2021 r. w sprawie określenia działań informacyjnych podejmowanych przez podmioty realizujące zadania finansowane lub dofinansowane z budżetu państwa lub z państwowych funduszy celowych (Dz. U. nr 953)” oraz Instrukcją stanowiącą załącznik nr 5 do OPZ – wzór tablicy. Tablica będzie w utrzymaniu Wykonawcy przez okres trwałości projektu, tj. 5 lat od dnia zakończenia zadania, należy przez to rozumieć datę zakończenia finansowego i rzeczowego realizacji zadania. Szczegółowy opis oraz sposób realizacji zamówienia zawiera OPZ stanowiący Załącznik do SWZ.
Interne Kennung: PZDW/WZP/243/WJ/36/2026
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Bauleistungen
Haupteinstufung (cpv): 45111230 Baugrundverfestigungsarbeiten
Zusätzliche Einstufung (cpv): 45220000 Ingenieur- und Hochbauarbeiten, 45232452 Entwässerungsarbeiten, 45233140 Straßenarbeiten, 45233220 Oberbauarbeiten für Landstraßen
5. Los
Los: LOT-0002