2. Verfahren
Verfahren
Titel: Tildeling - Udbud af aftale om etablering og drift af et hus i København for nyankomne grønlændere i social udsathed eller i risiko herfor
Beschreibung: Københavns Kommune ønsker at indhente tilbud på etablering og drift af et hus i København for nyankomne grønlændere i social udsathed eller i risiko herfor, hvor målgruppen kan få råd og vejledning om forskellige forhold. Huset skal gå under navnet Assak. Målgruppen kan have forskelligartede udfordringer, men disse kan f.eks. omhandle borgerens boligsituation, udiagnosticerede psykiske udfordringer samt traumer, rusmiddelproblematikker eller udfordringer i forbindelse med mødet med det danske samfund, herunder arbejdsmarked og uddannelsessystem.Som en del af driften af huset skal tilbudsgiver desuden tilbyde personer i målgruppen overnatningsmuligheder i kortere perioder. Tilbudsgiver skal selv tilvejebringe finansiering hertil.Kravene til ydelsen er beskrevet i kravspecifikationen (Aftalebilag 1), mens aftalevilkår fremgår af aftalen og de øvrige bilag.Anskaffelsen er ikke opdelt i delaftaler, da det ikke vurderes kommercielt og økonomisk hensigtsmæssigt.
Interne Kennung: 428352
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Zentrale Elemente des Verfahrens: Udbuddet gennemføres som offentligt udbud efter udbudslovens afsnit III.
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 85310000 Dienstleistungen des Sozialwesens
Zusätzliche Einstufung (cpv): 85300000 Dienstleistungen des Sozialwesens und zugehörige Dienstleistungen, 85311000 Dienstleistungen im Sozialwesen in Verbindung mit Heimen, 85312000 Dienstleistungen der Sozialfürsorge, ohne Unterbringung, 85312300 Orientierungs- und Beratungsdienste, 85312310 Orientierungsdienste, 85320000 Dienstleistungen im Sozialwesen, 85321000 Verwaltungsdienste im Sozialwesen
5. Los
Los: LOT-0000