2. Verfahren
Verfahren
Titel: Odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych pochodzących z nieruchomości zamieszkałych z terenu Gminy Kamionka w 2026 r.
Beschreibung: 4.1. Przedmiotem zamówienia jest „Odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych pochodzących z nieruchomości zamieszkałych z terenu Gminy Kamionka w 2026 r.”. 4.2. Zakres zamówienia obejmuje odbiór i zagospodarowania odpadów komunalnych pochodzących z nieruchomości zamieszkałych z terenu Gminy Kamionka, jak również pozostałych odpadów zgromadzonych podczas zbiórek objazdowych, w Punkcie Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych (PSZOK) oraz jego wyposażenia zgodnie z opisem przedmiotu zamówienia stanowiącym Załącznik Nr 1 do SWZ, w tym również: - zapewnienie worków foliowych do gromadzenia odpadów w sposób selektywny, - zapewnienie 2 szt. pojemników na odpady zmieszane o pojemności 1100 l. dla mieszkańców budynku wielorodzinnego przy ul. Lubartowskiej 55 w Kamionce w okresie obowiązywania umowy, jak również odbiór tych pojemników po zakończeniu umowy, - zapewnienie odbioru odpadów wielkogabarytowych, sprzętu elektronicznego i elektrycznego, zużytych opon, zgodnie z kryteriami opisanymi w Załączniku Nr 1 do SWZ (zbiórka objazdowa); - wyposażenie Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych (PSZOK) w niezbędne urządzenia przeznaczone do zbierania poszczególnych frakcji odpadów (kontenery, pojemniki), - zapewnienie odbioru wszystkich odpadów zgromadzonych w PSZOK, - osiągnięcie poziomów odzysku odpadów komunalnych z uwzględnieniem poziomów odzysku wskazanych w ustawie z dnia 13 września 1996 roku o utrzymaniu czystości i porządku w gminach (t.j. Dz. U. z 2025 r., poz. 733), Rozporządzeniu Ministra Klimatu i Środowiska z dnia 3 sierpnia 2021 roku w sprawie sposobu obliczania poziomów przygotowania do ponownego użycia i recyklingu odpadów komunalnych (Dz. U. z 2021 r. poz. 1530) oraz Rozporządzeniu Ministra Środowiska z dnia 15 grudnia 2017 roku w sprawie poziomów ograniczenia składowania masy odpadów komunalnych ulegających biodegradacji (Dz. U. z 2017 r. poz. 2412). 4.3. Ilość przewidywanych do odebrania od właścicieli nieruchomości przez cały okres objęty zamówieniem odpadów komunalnych szacuje się na 1642,27 Mg (zakres podstawowy), a ilość objęta prawem opcji: dodatkowo 300,00 Mg. 1) Wskazane powyżej ilości odpadów są̨ podane w celu ułatwienia wyceny zamówienia. Do określenia szacunkowej masy przyjęto ilość́ odebranych odpadów z nieruchomości zamieszkałych w Gminie Kamionka oraz z Punktu Selektywnego Zbierania Odpadów komunalnych w latach poprzednich. Powyższe ilości odpadów mogą̨ ulec zmianie w wyniku ograniczenia lub zwiększenia wytwarzania odpadów przez mieszkańców. 2) Jednocześnie zgodnie z art. 433 pkt. 4) ustawy Pzp, Zamawiający informuje, iż minimalna wartość świadczenia wynosi 800,00 Mg. 4.4. Zamawiający zastrzega sobie możliwość skorzystania z prawa opcji (w całości lub w części) w przypadku, gdy będzie to leżeć w interesie Zamawiającego i wynikać z jego bieżących potrzeb (zwiększonej ilości odpadów oddanych do odbioru przez mieszkańców) – po zrealizowaniu zakresu podstawowego zamówienia. Zamawiający przekaże pisemną informację Wykonawcy o potrzebie realizacji prawa opcji w ramach realizacji umowy. Prawo opcji jest jednostronnym uprawnieniem Zamawiającego, z którego może, ale nie ma obowiązku skorzystać w ramach realizacji przedmiotu zamówienia. W przypadku nieskorzystania przez Zamawiającego z prawa opcji Wykonawcy nie przysługują żadne roszczenia z tego tytułu. Jeżeli Zamawiający skorzysta z prawa opcji obowiązkiem umownym Wykonawcy jest wykonanie świadczenia w zakresie objętym wykorzystanym prawem opcji. Zamawiający ma prawo wielokrotnie korzystać z prawa opcji po zrealizowaniu zakresu podstawowego zamówienia – jednak do wyczerpania maksymalnego zakresu prawa opcji. Odbiór odpadów w ilości przekraczającej prawo opcji wymaga zmiany umowy. Uruchomienie opcji nie będzie wymagało zmiany umowy. O uruchomieniu opcji Zamawiający poinformuje Wykonawcę pisemnie w formie oświadczenia woli. Zamawiający skorzysta z prawa opcji w przypadku, gdy ilość odpadów przekazanych przez mieszkańców przekroczy zakres podstawowy. 4.5. Szczegółowy zakres i sposób realizacji przedmiotu zamówienia określa Załącznik Nr 1 do SWZ – Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia – dalej „SOPZ” oraz Projekt umowy stanowiący (Załącznik nr 2 do SWZ).
Vorherige Bekanntmachung: 689840-2025
Interne Kennung: RI.271.22.2025
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zentrale Elemente des Verfahrens: 1. Niniejsze postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego prowadzone jest zgodnie z przepisami ustawy z dnia 11 września 2019 r. Prawo zamówień publicznych w trybie przetargu nieograniczonego (art. 132 ustawy Pzp). 2. Zamawiający informuje, iż na podstawie art. 139 ust. 1 ustawy Pzp może najpierw dokonać badania i oceny ofert, a następnie dokonać kwalifikacji podmiotowej Wykonawcy, którego oferta została najwyżej oceniona, w zakresie braku podstaw wykluczenia oraz spełniania warunków udziału w postępowaniu. 3. KLAUZULA ZATRUDNIENIA. Zamawiający stosownie do art. 95 ust. 1 ustawy Pzp, określa obowiązek zatrudnienia na podstawie umowy o pracę osób wykonujących następujące czynności w zakresie realizacji zamówienia: koordynowanie i nadzór nad wykonywaniem usługi oraz kontakt z Zamawiającym; opróżniania pojemników, załadunku worków do pojazdów specjalistycznych przystosowanych do odbioru odpadów; kierowania pojazdami specjalistycznymi służącymi do wykonania zamówienia. (obowiązek ten nie dotyczy sytuacji, gdy prace te będą wykonywane samodzielnie i osobiście przez osoby fizyczne prowadzące działalność gospodarczą w postaci tzw. samozatrudnienia, jako podwykonawcy). Szczegółowy sposób dokumentowania zatrudnienia ww. osób, uprawnienia Zamawiającego w zakresie kontroli spełniania przez Wykonawcę wymagań, o których mowa w art. 95 ust. 1 ustawy Pzp oraz sankcji z tytułu niespełnienia tych wymagań, rodzaju czynności niezbędnych do realizacji zamówienia, których dotyczą wymagania zatrudnienia na podstawie umowy o pracę przez Wykonawcę lub podwykonawcę osób wykonujących czynności w trakcie realizacji zamówienia zawarte są § 2 Projektu Umowy. 4. W postępowaniu o udzielenie zamówienia komunikacja między Zamawiającym a Wykonawcami odbywa się przy użyciu Platformy zakupowej lub poczty elektronicznej - z zastrzeżeniem pkt 11.15 SWZ. Zgłoszenie do postępowania wymaga zalogowania Wykonawcy do Systemu na subdomenie Gminy Kamionka; lub https://kamionka.ezamawiajacy.pl, https://oneplace.marketplanet.pl. 5. Zamawiający określa niezbędne wymagania sprzętowo- aplikacyjne umożliwiające pracę na Platformie Zakupowej tj.: podłączenie do Internetu: min 512 Kb/s na komputer (zalecane szerokopasmowe łącze internetowe); komputer PC/MAC z aktualnym systemem operacyjnym wspieranym przez producenta; wybrana przeglądarka wpierana przez producenta: MS Internet Explorer, Firefox, Google Chrome lub MS Edge. Zamawiający określa niezbędne wymagania sprzętowo-aplikacyjne umożliwiające prawidłowe złożenie kwalifikowanego podpisu elektronicznego: zainstalowaną bezpłatną wersję oprogramowania Oracle JAVA w wersji co najmniej 1.8.0_202 lub użycie JAVA w wersji oprogramowania OpenJDK wydanej na licencji GPL. Rekomendowaną wersją jest AdoptOpenJDK, dostępną na stronie https://adoptopenjdk. podłączony lub wbudowany do komputera czytnik karty kryptograficznej wydanej przez net; wystawcę certyfikatu używanego przez Wykonawcę; certyfikat kwalifikowany zainstalowany na komputerze, na którym Wykonawca będzie się logował do konta (certyfikat musi być widoczny w magazynie logicznym certyfikatów systemu Windows o nazwie „Osobisty”). 6. Zamawiający określa dopuszczalne formaty przesyłanych danych tj. plików o wielkości do 100 MB w txt, rtf, pdf, xps, odt, ods, odp, doc, xls, ppt, docx, xlsx, pptx, csv, jpg, jpeg, tif, tiff, geotiff, png, svg, wav, mp3, avi, mpg, mpeg, mp4, m4a, mpeg4, ogg, ogv, zip, tar, gz, gzip, 7z, html, xhtml, css, xml, xsd, gml, rng, xsl, xslt, TSL, XMLsig, XAdES, CAdES, ASIC, XMLenc. 7. Szczegółowe informacje o środkach komunikacji elektronicznej zawiera rozdział 11 SWZ. 8. Ofertę składa się, pod rygorem nieważności, w formie elektronicznej w formatach danych określonych w przepisach wydanych na podstawie art. 18 ustawy z dnia 17 lutego 2005 r. o informatyzacji działalności podmiotów realizujących zadania publiczne (Dz. U. z 2024 r. poz. 1557 ze zm.), z zastrzeżeniem formatów, o których mowa w art. 66 ust. 1 ustawy Pzp, z uwzględnieniem rodzaju przekazywanych danych. 9. Szczegółowe informacje dotyczące RODO zawiera rozdział 22 SWZ. 10. Zamawiający nie wymaga w niniejszym postępowaniu przedmiotowych środków dowodowych. 11. Szczegółowe warunki dotyczące postępowania o udzielenie zamówienia publicznego są określone w SWZ, która zawiera szczegółowe informacje dotyczące przedmiotu zamówienia, warunków postępowania o udzielenie zamówienia (pełny opis procedury), warunków uczestnictwa wykonawców w postępowaniu, kryteriów oceny ofert oraz wszelkie informacje potrzebne do prawidłowego sporządzenia i złożenia oferty przez wykonawców. SWZ dostępna jest na stronie internetowej prowadzonego postępowania, o której mowa w pkt. 1.2 SWZ. 12. Numeracja przywołana w pkt 2.1.4 ogłoszenia o zamówieniu wynika z numeracji przyjętej w SWZ.
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 90511000 Abholung von Siedlungsabfällen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 90511200 Einsammeln von Hausmüll, 90511300 Müllsammlung, 90512000 Transport von Haushaltsabfällen, 90514000 Recycling von Siedlungsabfällen, 90513100 Hausmüllbeseitigung, 34928480 Abfallcontainer und -körbe
5. Los
Los: LOT-0001
Optionen:
Beschreibung der Optionen: 4.4. Zamawiający zastrzega sobie możliwość skorzystania z prawa opcji (w całości lub w części) w przypadku, gdy będzie to leżeć w interesie Zamawiającego i wynikać z jego bieżących potrzeb (zwiększonej ilości odpadów oddanych do odbioru przez mieszkańców) – po zrealizowaniu zakresu podstawowego zamówienia. Zamawiający przekaże pisemną informację Wykonawcy o potrzebie realizacji prawa opcji w ramach realizacji umowy. Prawo opcji jest jednostronnym uprawnieniem Zamawiającego, z którego może, ale nie ma obowiązku skorzystać w ramach realizacji przedmiotu zamówienia. W przypadku nieskorzystania przez Zamawiającego z prawa opcji Wykonawcy nie przysługują żadne roszczenia z tego tytułu. Jeżeli Zamawiający skorzysta z prawa opcji obowiązkiem umownym Wykonawcy jest wykonanie świadczenia w zakresie objętym wykorzystanym prawem opcji. Zamawiający ma prawo wielokrotnie korzystać z prawa opcji po zrealizowaniu zakresu podstawowego zamówienia – jednak do wyczerpania maksymalnego zakresu prawa opcji. Odbiór odpadów w ilości przekraczającej prawo opcji wymaga zmiany umowy. Uruchomienie opcji nie będzie wymagało zmiany umowy. O uruchomieniu opcji Zamawiający poinformuje Wykonawcę pisemnie w formie oświadczenia woli. Zamawiający skorzysta z prawa opcji w przypadku, gdy ilość odpadów przekazanych przez mieszkańców przekroczy zakres podstawowy.