2. Verfahren
Verfahren
Titel: Platforma dátovej a procesnej integrácie rezortu životného prostredia
Beschreibung: Predmetom zákazky je vytvorenie diela „Platforma dátovej a procesnej integrácie rezortu životného prostredia“ a dodanie služieb podpory na 3 roky + 1 rok opcia + 1 rok opcia a rozvoj na 3 800 ČD. Hlavné vrstvy systému budú pozostávať z: • Na úrovni biznis vrstvy sa projekt zameriava na definovanie procesov a pravidiel správy údajov. Bude zahŕňať aj riešenia na riadenie dátovej kvality, čo zabezpečí správnosť a aktuálnosť údajov. • Dátová vrstva poskytne robustnú infraštruktúru na ukladanie a spracovanie údajov, vrátane dátového skladu (DWH), DataLake a ETL (Extract, Transform, Load) procesy na zber dát zo SAŽP, CPDI a ÚPVS. • Na úrovni aplikačnej vrstvy projekt implementuje integračnú platformu, prostredníctvom ktorej bude zabezpečený bezpečný prenos a výmena údajov medzi systémami, ako aj zabezpečený prenos údajov pre občana a právnické osoby, ako aj prenos údajov medzi inštitúciami SR. Súčasťou implementácie integračnej platformy budú aj nástroje na monitorovanie dátovej kvality a bezpečnosti. Zároveň projekt implementuje analytickú platformu na vizualizáciu údajov, kde používatelia budú môcť vytvárať interaktívne reporty, ktoré im umožnia efektívne analyzovať dáta a získavať dôležité informácie pre svoje rozhodovanie. PDaPI zabezpečí systematickú podporu sprístupňovania a zlepšenia využívania dát v rámci verejnej správy, ako aj mimo verejnej správy za Ministerstvo životného prostredia Slovenskej republiky (MŽP SR) prostredníctvom nasledovných cieľov: • čistenie údajov a dosiahnutie vyššej kvality údajov a dátová interoperabilita, • realizácia poskytovateľskej dátovej integrácie, • realizácia dátovej integrácie na centrálnu platformu dátovej integrácie (CPDI) za účelom poskytovania údajov,, • realizácia dátovej integrácie na centrálnu platformu dátovej integrácie (CPDI) za účelom konzumovania údajov, • automatizované publikovanie otvorených údajov, • sprístupnenie údajov na analytické účely, • zavedenie systematického manažmentu údajov, • vybudovanie nového zdrojového registra alebo strojovo-spracovateľného objektu evidencie, • vytvorenie rezortnej integračnej platformy pre konsolidáciu interných systémov inštitúcie (Master Data Management), • rozvoj informačných systémov z pohľadu bezpečnosti a GDPR (napr. právo dotknutej osoby na prístup k údajom). Podrobný opis je bližšie uvedený v prílohe Súťažných podkladov.
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 72222300 Informationstechnologiedienste
5. Los
Los: LOT-0001
Interne Kennung: 67441/2025_18888/2025-1.13
Optionen:
Beschreibung der Optionen: obdobie 5 rokov v rozsahu 3.800 človekodní, t.j. 3 roky trvanie zmluvy + 1 rok predpokladané trvanie opcie + 1 rok predpokladané trvanie opcie.